Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

3
20%
0
N/A
5
33%
2
13%
1
7%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
3
20%
0
N/A
0
N/A
1
7%
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By elteo
#502400 Τηλεγραφικα :

Πολύ ωραίος αγώνας με μάχες και αγωνία.

Μποτας με λινά εμπρός από τον Κιμι-ση.

Βερσταπεν για άλλη μια φορά Μοντογια(ς).... βουτάω και ότι βγει. Αχωνευτος και αντιαθλητικος.

Ρικιάρντο, υπερηχητικός. Θα χαιρόμουν να τον δω στην Φερραρι.

Ο Χάμιλτον τι έχει πάθει φέτος;
Άβαταρ μέλους
By STK
#502407
elteo έγραψε:Ο Χάμιλτον τι έχει πάθει φέτος;


Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#502410
REALZEUS έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Φάνηκε ποιο πρωτάθλημα θεωρεί πιο σημαντικό η ομάδα. Θυσίασαν τον αγώνα του Κίμι, την 4η (υποθετικά και την 3ή) θέση στέλνοντας τον στην 6η για να δώσουν ΑΠΛΑ μια ευκαιριούλα παραπάνω στον Φέτελ να διεκδικήσει την νίκη.


Τίποτα δεν θυσίασαν. Όταν έχεις τα κίτρινα, προσπαθείς να βγάλεις όσους περισσότερους γύρους μπορείς και φυσικά μοιράζεις τις στρατηγικές σου στα δύο.

Ναι γι αυτό και μόλις τον έφτασε και τον περασε το διδυμο Μποτας-Φέττελ τον τράβηξαν άρον άρον και μαλιοκούβαρα στα πιτς. Προσπαθούσαν να πάνε πιο μακριά τα παλικάρια. Τυχαίο ήταν. :roll:

REALZEUS έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Αυτός ο Κίμι ρε πούστη μια φορά να κρατήσει την θέση του στην εκκίνηση. Και άντε την έχασε από τον Μπότας να τον δικαιολογήσω, μετά στρίβεις καθαρά 3ος και σε παίρνει από τον κώλο το μαλακιστηρι; Ε άντε αγορίνα μου σπίτι σου. ΔΙΩΧΤΟΝ ΠΙΑ.


Ανιωθίλα Νο2: Ο άλλος φορούσε supersoft!!! Και ο Κίμι είχε τρελές υποστροφές αν δεις από το in car.

Και πόσους πέρασε ο άλλος, αυτός ντε που φορούσε super soft αφότου πέρασε τον Κίμι; Θα πέρασε και άλλους λογικά. Αφού μπροστά του, ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΒΟΛΗΣ, ήταν αντίστοιχα σε ταχύτητα μονοθέσια με αυτό του Κίμι και με την ίδια γόμα ελαστικών. Για να δω... ααα μάλιστα. Πέρασε 0. Μηδέν. ΜΕΔΕΝ. zero. nada. Πως το λένε; ΚΑΝΕΝΑΝ :roll: :roll: Τις είδα τις υποστροφές. Μόνο αυτός. 200 χρονια οδηγος είσαι. Μαθε να το στήνεις το μπουρδέλο. :shifty:
Εννοείται δεν υπάρχει ψόγος για την πρώτη στροφή στην εκκίνηση. Εκεί είναι άλλες οι συνθήκες.

Και άλλη μία για να το εμπεδώσουμε:

Ο Κίμι είναι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ οδηγός που σε όλους τους αγώνες πέρσι και στους 2 (3 πλέον) φετινούς ΔΕΝ έχει κερδίσει ΟΥΤΕ ΜΙΑ θέση στον εναρκτήριο γύρο του εκάστοτε αγώνα.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#502415
g8777 έγραψε:Μπορουμε τουλαχιστον να συμφωνησουμε οτι το μαλακιστηρι τον πηρε απο τον κωλο; :s_dunno :iconcool:

Και οι τυφλοί είδαν σήμερα g μου. Και οι τυφλοι...........
Άβαταρ μέλους
By g8777
#502420 Αυτο που δεν εχει καταλαβει ο τυπικος τυφροσω Μπαγιερ μου ειναι οτι πανω στην ταυλα για κατσαρολα οι αλλοι υπεγραφαν οτι τους εδιναν. Ουτε τα κεφαλαια δεν κοιταγαν. Σαν τον Παρι Γεωργακοπουλο. Οποτε για να εχουν πασα τον Φεττελακο παρασιτουν ολοι μαζι πανω στο εμβλημα της φοραδας (ορθια, βασταει τοιχο γιατι ερχεται να σπρωξει ο Τσαπμαν/Γουλιαμς/Ντενις :shifty: :shifty: ).

Αυτο γινεται αυτη τη στιγμη, ολοι στην υπηρεσια του πεμπτου κατσαρολιου του Γερμανου. Και αμα κατσει και το κατασκευαστων καλως, αλλιως δεν χασαμε και τιποτα, σημασια εχει οτι το καλο, το πρεστιζατο κατσαρολι ηρθε στην ομαδα. :iconcool: Και μολις συμπληρωσει ολη την παλαμη με δαχτυλιδια-----> ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ ΛΥΚΟ.

Σαν αυτα που εκανε ο ΛαμπροΧουτος δλδ. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#502423 Τον Kimi τον έσκισε στην εκκίνηση ο Vettel. Του την χαλάσε....

Οι Renault πολύ καλές σήμερα, πριν το sc πέρασαν το μισό grid.
Μου άρεσε το προσπέρασμα του Alonso στον Vettel :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#502430 O Kimi έκανε καταπληκτική εκκίνηση και καταπληκτικό αγώνα έως το πιτστοπ του. Έπρεπε να αφήσει τον Χάμιλτον 15" πίσω από τον Φέτελ και το έκανε. Έπρεπε να δώσει μάχη με τον Μπότα και να του φάει λάστιχο και το έκανε. Μετά και με 10 γύρους φρεσκότερο λάστιχο, το κορυφαίο σήμερα μονοθέσιο και αντίπαλο έναν μετριοκαλούτσικο οδηγό, δεν έκανε απολύτως τίποτα. Παίρνει καλό βαθμό γιατί λόγω εμπειρίας και εξυπνάδας πέρασε τον Χάμιλτον.

Αυτό που παίρνει ελεεινό βαθμό είναι το pitwall της Φερράρι. Ρίσκαραν χωρίς λόγο στα πιτς. Μπήκε ο Χάμιλτον, άρα δεν υπάρχει φόβος να κολλήσει πίσω του ο Φέτελ; Μπαίνεις με τη μία. Τι σκατά περιμένεις; Μη μείνει 10 γύρους έξω ο Μπότας; Κίτρινα φοράει, τι θα βάλει; Μωβ; Πάλι άσπρα θα βάλει και θα τον έχεις ένα πιτστοπ διαφορά. Αστεία πράματα από τους γόηδες του κώλου ο μπανανοφάγος κλαίει και γελάει ταυτόχρονα με το χάλι τους.

Όσο για το τσογλανάκι δεν έχω λόγια. Πρέπει να φάει άπειρο κωλοδάχτυλο και τρώει άπειρο χάδι. Θέλω να ανέβει σε κανένα βάθρο σε καμία Μόντσα και να αναβληθεί η απονομή για να γλιτώσει ο τσόγλανος τα μαπίδια. Θα πάρει την απάντηση του βέβαια όταν ο δόντιας θα οδηγάει για τη μοναδική ομάδα του σπορ και αυτός θα παλεύει με τη Χόντα και τον Άμπαλο.

Και μια που ανάφερα Χόντα. Δεν ξέρω αν έκανε καλά ή κακά η ΜακΛάρεν, ξέρω ότι αυτή τη στιγμή είναι το 3ο ταχύτερο μονοθέσιο με Ρενό κινητήρα. Δηλαδή και να αφήσει πίσω η Ρενό τους άλλους σε κινητήρες - που δε θα γίνει, η δυναμική τους είναι 3οι. Χαίρομαι να τους βλέπω παρέα με την Τύρελλ και τη Γουΐλιαμς.
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#502431 Σιγά το χάλασμα του Vettel στον Κίμι, ο οποίος γλιστρούσε συνεχώς στο μισό πρώτο γύρο. Γι' αυτό τον πέρασε ο Verstappen, το οποίο δεν έπρεπε να συμβεί. Μήπως όπως λέει κι ο Bayern 200 χρόνια οδηγός και δεν έχει μάθει να προθερμαίνει καλά τα ελαστικά του στο γύρο σχηματισμού;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#502488 Εικόνα



Το μόνο σχόλιο που έχω να κάνω για το γιο του Γιος είναι ότι πρέπει να του βάλει ο μπαμπάς του να δει τις χρονιές του 2011 και 2012.
Να δει πως ένας παγκόσμιος πρωταθλητής πέταξε κάμποσες νίκες και ίσως ένα ακόμα τίτλο στα σκουπίδια.
Μυαλό δεν βάζει, το σημερινό αγώνα τον έχασε σαν νούμπης.
Κρίμα (για το άθλημα).

Corto Maltese έγραψε:O Kimi έκανε καταπληκτική εκκίνηση και καταπληκτικό αγώνα έως το πιτστοπ του.


Κάπου σου ξέφυγε ότι η Ferrari του κατέστρεψε τον αγώνα κρατώντας τον έξω για να κάνει τη σημαδούρα.

Κατά τ' άλλα αν δεν έρθει το χουλιγκαναριό από την Αυστραλία, δυστυχώς δεν βλέπω άλλο πιλότο που να μπορεί να κινηθεί τόσο κοντά στον Vettel.

sparticle έγραψε:Μήπως όπως λέει κι ο Bayern 200 χρόνια οδηγός και δεν έχει μάθει να προθερμαίνει καλά τα ελαστικά του στο γύρο σχηματισμού;


Μήπως το φόρουμ έχει γκώσει από την ανάλυση της κωλάρας του εκάστοτε Μπάγιερν που απλά τρολάρει;
:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#502489 Έχετε λυσσαξει να έρθει στη Φοραδα. Για ποιο λόγο. Γουεμπερ νο 2;; :roll:
Φοραδα νο 2 =Πρωτάθλημα δεν θα δει ποτέ. :iconcool: Οι χορτατοι πάνε εκεί, οι φτασμενοι, όχι αυτοί που γυαλίζει το μάτι τους.
Οπότε Εντιε μια βδομάδα κουκιά αλάδωτα, και μετά έλα να μελετήσεις το αβαταρ μου. Εκεί είναι η ποίηση. :iconcool:

Και η πίεση. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#502490 Συγνώμη δεν το έγραψα αλλά θα πρέπει να θεωρείται δεδομένο ότι δεν θα τίθεται θέμα Νο2.
Έχει ξαναδουλέψει έτσι η Ferrari, παίρνοντας μάλιστα και σερβίτσα.

Διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος και το ξέρει και ο ίδιος ο Ρικιάρντος.

BTW φοβερός γέλωτας παίδες με τη Williams.
Ευτυχώς που έφυγε το ΚΟΥΛΑΔΙ ο Massa και είδαν άσπρη μέρα.
:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By pik.
#502494
g8777 έγραψε:Έχετε λυσσαξει να έρθει στη Φοραδα. Για ποιο λόγο. Γουεμπερ νο 2;; :roll:
Φοραδα νο 2 =Πρωτάθλημα δεν θα δει ποτέ. :iconcool: Οι χορτατοι πάνε εκεί, οι φτασμενοι, όχι αυτοί που γυαλίζει το μάτι τους.
Οπότε Εντιε μια βδομάδα κουκιά αλάδωτα, και μετά έλα να μελετήσεις το αβαταρ μου.Εκεί είναι η ποίηση. :iconcool:

Και η πίεση. :shifty:

εκει ειναι το τελειο.

Θα ανεβουν τα εσοδα της Φερραρι 3000% απο τις πετσετες που θα πουλαει με την φατσα του Χαμιλτον και το αλογακι.
Μιλαμε στο μουσειο το store θα γινει μεγαλο σαν Harrods :lol:

ισως πρεπει ο Χαμ να υπογραψει στην Φερραρι... :)
αν θελουν... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#502495
EDDIE_147 έγραψε:Κάπου σου ξέφυγε ότι η Ferrari του κατέστρεψε τον αγώνα κρατώντας τον έξω για να κάνει τη σημαδούρα.

Έκανε τι στον ποιον; :s_sarcastic :s_rofl :lol:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#502497 Ναι ομολογουμένως ήταν σατανικά έξυπνο το να τον αφήσουν έξω χωρίς να δοκιμάζουν κάτι διαφορετικό σε στρατηγική, να τον περάσουν όλοι και να βγει τελευταίος από το γκρουπ των πρώτων.
:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#502498 Υψηλό επίπεδο ανάλυσης!!! GRU και βάλε!!! :s_sarcastic


pik. έγραψε:Θα ανεβουν τα εσοδα της Φερραρι 3000% απο τις πετσετες που θα πουλαει με την φατσα του Χαμιλτον και το αλογακι.


Αν τα πιστεύεις αυτά, πρέπει να το ψάξεις. :lol: