Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

4
12%
4
12%
1
3%
1
3%
4
12%
4
12%
3
9%
3
9%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
3%
1
3%
4
12%
4
12%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By g8777
#410761 Υπερβολικη ε; :lol:

Για ΕΣΚΕΜΜΕΝΟ χτυπημα (ωπα, μισο, κατσε να δουμε τι θα μεταφρασει ο panos); Μηπως επρεπε να του ζητησουν και συγγνωμη οι αγωνοδικες που ηταν 2ος;

https://www.motorsport.com/f1/news/F1-hamilton-vettel-disgrace-baku-923305/

Σφαζει με το μπαμπακι ο γιγαντας :iconcool:

When told Vettel – who also received 3 penalty points on his racing licence – had said that the sport is for men, he replied: "If he wants to prove that he's a man, I think we should do it out of the car face to face.


:iconcool: :iconcool: :iconcool: :iconcool: :iconcool: :iconcool:

Staight outta Compton :iconcool: :iconcool: :iconcool: :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#410765
pik. έγραψε:αν δεν το παρει Φετος ο Φετελ θα πεσει μεγαλο κλαμα...μεχρι εδω θα ακουγονται τα κλαματα.

ποτέ δεν τον εχω δει έτσι...το παιζει σκληρος αλλα στο mind game τον τελειωσε σημερα ο Χαμιλτον. :metalo:


Εικόνα

μαλώνουν τα γατάκια
:shifty: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#410770
Nikos! έγραψε:Πικ ξέχνας ότι ήταν επανεκκίνηση. Ναι εκεί εισαι κολλητά.


g8777 έγραψε:Νικο τα εξηγησαμε ομορφα και ωραια, βαλαμε και τα λινκακια μας, το παραδεχθηκε και ο ιδιος οτι το εκανε επιτηδες, μλκια που δεν δωσανε μαυρη σημαια, παμε παρακατω.

Μιραγκε κοιτα να δεις. Οταν βρω το θησαυρο του Αλη Πασα θα τον δωσω στον Κορτο. Να φτιαξει ΗΡΑ που θα κατσαρολιασει 40 ΤσουΛου. Και τα λεμε μετα ποιος ειναι το αφεντικο της πολης :iconcool:


Πότε δίνεται μαύρη σημαία σε οδηγό και γιατί έπρεπε να βγει για τον Vettel?

< >


G περιμένω απάντηση. Γιατί έπρεπε να βγει μαύρη για τον Vettel.

< >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#410785
g8777 έγραψε:2 ποστ παραπανω Νικο.


Δεν απαντάς. Γράφεις "εσκεμμένα" χωρίς να μιλάς με επιχειρήματα και αγνοείς τους κανονισμούς.

Αποκλεισμός από αγώνα ή μαύρη σημαία βγαίνει σε οδηγό ο οποίος αγνοεί ποινές ή σημαίες (πχ μπλε) ή δε συμμορφονεται με τεχνικούς κανονισμούς.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Formula_One_regulations

Αν και οι κριτές αποφασίζουν τη ποινή, συνήθως για τέτοιες περιπτώσεις δίνεται.

Η περίπτωση του Vettel δεν περιλαμβάνει κάτι από αυτά.

Και επειδή μάλλον έχεις άγνοια κανονισμών, μάλλον ξεχνάς το παρακάτω. Οπότε ξεκάθαρα έφταιγε και ο Χάμιλτον. Αυτό είναι απάντηση και στον πικ. Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#410788 ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ
Άβαταρ μέλους
By MEGAS
#410795 Stewards examined Hamilton's car data in Vettel incident. Did not brake or lift off completely. Maintained more or less constant speed 1/2

And behaved the same at that re-start at that point on the track as he did at the other two re-starts. Source: FIA 2/2


Απο το τουιτερ του benson τι ειπαν οι κριτες για το αν εφταιγε ο χαμ

Φααααπ
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#410796
g8777 έγραψε:Panos για ριξε μου μια καλη μεταφραση στις απαντησεις του Φεττελ. :hmmm:



Θα μου το μεταφράσεις εσύ, λέξη λέξη το σημείο που λέει ξεκάθαρα ότι τον χτύπησε.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#410797

Πες μου εσυ Νικο λοιπον που εισαι σχετικος με τους αγωνες (επειδη ετρεξες στο καρτ το λεω, εγω ουτε απ εξω δεν εχω περασει απο πιστα) που ειναι η "erratic acceleration" του Λουη εδω. :hmmm:

Αλλα για να δεις τι πουτανα που ειναι η ζωη:

:lol: :lol:



Pano βαριεμαι τωρα. Αν δεν λεει οτι τον χτυπησε επιτηδες λεξη προς λεξη, τοτε μαλλον ετσι θα ειναι. :)
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#410804
MEGAS έγραψε:Αν δεν δωσουν ΚΑΙ penalty points στον μ@λεα τον γερμανο θα εχουν κανει το τελειο εγκλημα εκει στην ferrari international assistance&


Το ψόφησες, έλεος με το FIA... :tomato:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#410805 G για να καταλάβω, με ρωτάς πως γίνεται να συμβεί αυτό που λέω εδώ και δύο σελίδες? Δηλαδή πως γίνεται να φρενάρεις στην είσοδο στα 61κμ και στην έξοδο αντί να επιταχύνεις να πέφτεις στα 55?

Ο Vettel προφανώς περίμενε να επιταχύνει και συνέβη το αντίθετο.

Πάντως, η διαφωνία μας είναι στη ποινή του Vettel, λέω ότι σωστά πήρε αυτή που πήρε λες Black flag και στο ότι μερίδιο ευθύνης έχει και ο Λούης, λες δεν έκανε τίποτα το μεμπτό.


< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#410813 Νικο γιατι δεν συννενοουμαστε σημερα; :lol:

Μα δεν αμφισβητω οτι ο Λουης εκοψε στην εξοδο της στροφης. Το μεμπτο ομως δεν καταλαβαινω που ειναι; :s_dunno Ποιος του το απαγορευει; Δεν πιστευω να θεωρεις εριστικη την οδηγικη του συμπεριφορα εκει, ημαρτον. Αυτα ειναι ψωμοτυρι στην f1.
Ο Φεττελ εχασε την ψυχραιμια του αδικαιολογητα. Οκ, και αυτο συμβαινει. Οχι ομως το Death Race απο τα Lidl που ειδαμε σημερα.Αν τον εβγαζε εκτος αγωνα ολα καλα με την ποινη; Αν προκαλουσε ατυχημα; Αν κατεστρεφε τον αγωνα για ολους; Σε κανα Μονακο; :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#410820
g8777 έγραψε:Νικο γιατι δεν συννενοουμαστε σημερα;

Μα δεν αμφισβητω οτι ο Λουης εκοψε στην εξοδο της στροφης. Το μεμπτο ομως δεν καταλαβαινω που ειναι; :s_dunno Ποιος του το απαγορευει; Δεν πιστευω να θεωρεις εριστικη την οδηγικη του συμπεριφορα εκει, ημαρτον. Αυτα ειναι ψωμοτυρι στην f1.
Ο Φεττελ εχασε την ψυχραιμια του αδικαιολογητα. Οκ, και αυτο συμβαινει. Οχι ομως το Death Race απο τα Lidl που ειδαμε σημερα.Αν τον εβγαζε εκτος αγωνα ολα καλα με την ποινη; Αν προκαλουσε ατυχημα; Αν κατεστρεφε τον αγωνα για ολους; Σε κανα Μονακο; :s_wink


Ο κανονισμός βρε αγάπη μου του το απαγορεύει. [WHITE SMILING FACE]️



< >