Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By ripper
#385756 Μέχρι τις 3:00 λέει. 3:00 έγινε το ποστ.

Έτσι ήταν πάντα επαναλαμβάνω. Ενδιαφέρουσα η προσπάθεια σου να δημιουργήσεις έριδες, αλλά δυστυχώς δεν έχεις κοινό.
Αυτά από μένα.
Άβαταρ μέλους
By sprsk
#385784 Λέει μέχρι τις 15:00 ή μέχρι και τις 15:00 ,
Άρα το σωστό είναι 14:59:59 ενώ το 15:00:01 είναι εκτός ... :(








Συνεπώς :(


























Παρακαλώ να γίνει δεκτή ... :lol: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#385789 Ε καλά εκτός είναι τυπικά. Άσε τώρα τι λέει ο ripper. 15:00:00 αρχίζουν τα δοκιμαστικά. Δεν αρχίζουν 15:00:59.
Αλλά ντάξει κλάιν τώρα. Τόση δουλειά έχει ρίξει το JarnoT για τον διαγωνισμό, θεωρείται έγκυρη και έγκαιρη η πρόβλεψη κατ' εξαίρεση.
Ούτε πλεονέκτημα αποκόμισε ούτε τπτ. Αυτό ειναι το ηθικο.
Απλά μην κάνουμε το άσπρο μαύρο. :iconcool:
Και διευκρινίστε το όπως τις άλλες χρονιές ότι από τη στιγμή που αρχίσει να μετράει αντίστροφα το χρονόμετρο του fp3 προβλέψεις τέλος.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#386008
Bayern7 έγραψε:Ε καλά εκτός είναι τυπικά. Άσε τώρα τι λέει ο ripper. 15:00:00 αρχίζουν τα δοκιμαστικά. Δεν αρχίζουν 15:00:59.
Αλλά ντάξει κλάιν τώρα. Τόση δουλειά έχει ρίξει το JarnoT για τον διαγωνισμό, θεωρείται έγκυρη και έγκαιρη η πρόβλεψη κατ' εξαίρεση.
Ούτε πλεονέκτημα αποκόμισε ούτε τπτ. Αυτό ειναι το ηθικο.
Απλά μην κάνουμε το άσπρο μαύρο. :iconcool:
Και διευκρινίστε το όπως τις άλλες χρονιές ότι από τη στιγμή που αρχίσει να μετράει αντίστροφα το χρονόμετρο του fp3 προβλέψεις τέλος.

Αγαπητέ Bayern7, θα ήμουν ο πρώτος που θα με πετούσε εκτός αγώνα σε οποιαδήποτε παρατυπία, δεν τίθεται ούτε θέμα περί του τι εστί ηθικόν, κλπ, ούτε του όποιου μικρού εθελοντικού κόπου βάζουμε για το διαγωνισμό με τους υπόλοιπους.
Το "πρόβλημα" είναι που στο site ο χρόνος δίνεται σε λεπτά, ενώ στην f1 σε δευτερόλεπτα. Ως εκ τούτου, ένα post που γίνεται σε πραγματική ώρα ακόμα και 15:00.59, αναγράφεται ως 15:00.
Αν δεν κάνω λάθος, τα δοκιμαστικά ξεκινούν στις 15:00.00. Οπότε, οποιοδήποτε post με ώρα 15:00 μου μοιάζει ταυτόχρονο με την έναρξη, κι ας έχει γίνει πιθανά στις 15:00.59 (αναπόδειχτο -μπορεί να έχει πράγματι γίνει και 15:00.00).
Το όριο, λοιπόν, αν είναι εντός ή εκτός, διατυπώνεται (ξεκάθαρα νομίζω) στους κανόνες που έχουμε θέσει και λέμε: προβλέψεις έως Σάββατο 15 Απριλίου, 15:00
Σαν να λέμε: Κατάθεση αίτησης μέχρι 15 Απριλίου. Εννοείται σαφώς νομίζω ότι ισχύει και η 15η.

Αυτά, το κουράσαμε, ούτως ή άλλως έθεσα το θέμα στους υπόλοιπους 3 διοργανωτές, αποφάσισαν, τέλος.

ΥΓ. Γιατί δεν συμμετέχεις είπαμε;; :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#386011 Τελευταίο ποστ από μένα γιατί με κούρασε η συζήτηση και φαίνομαι και |λογοκρισία| στην τελική.
|λογοκρισία| δεν είμαι :svivhaha:
viewtopic.php?p=376463#p376463

κανονισμός νο 5

Προβλέψεις ή edit στις προβλέψεις γίνονται μέχρι την έναρξη των ελεύθερων δοκιμαστικών του Σαββάτου (FP3). Οποιαδήποτε πρόβλεψη μετά την έναρξη του FP3 δεν θα λαμβάνεται υπόψιν.


Ελληνικά ξέρουμε. Μην κανουμε το άσπρο μαυρο. Ήμαρτον.
Αν ήταν αυτόματο το σύστημα με το που θα πήγαινε 15:00:00 η ώρα θα κλείδωναν οι προβλέψεις.
Φυσικά ούτε λεφτά κερδίζει ο νικητής ούτε τίποτα. Για την πλάκα μας το κάνουμε, οπότε δεν τρέχει τίποτα που ήσουν εκπρόθεσμος.

ΥΓ: Εϊμαι σαν το Ροσμπεργκ. Μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος αποσύρθηκα. :lol: