Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By elteo
#571776 Υπάρχουν 100 προγράμματα που δεν αξίζουν πραγματικά στην ΕΡΤ. Οι πετρολχεντς διαμαρτύρονται για το ότι πληρώνουν f1.

Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#571793
Νίκος Παππάς έγραψε:
touring the m3 1.6 έγραψε:
Το θες και το πληρώνεις..το επιλέγεις εσύ,όχι νταβατζέου (ερτ) θές δε θές!!!Όσο για τους ολυμπιακούς και παγκόσμια:τί νομίζεις οτι κάνεις τόσα χρόνια μέσω του λογ.της δεη;Και ξαναλέω:χωρίς να έχεις το δικαίωμα της επιλογής!!!!
Όσο για τα παιδιά της Cosmote,είναι εξαιρετικά καταρτισμένοι (αυτό το βλέπεις από τις μεταδόσεις τους και στα άλλα αθλήματα της πλατφόρμας (βόλει-ποδόσφαιρο-wrc ..κ.λ.π.),αλλά το βασικότερο είναι πως δεν πετάνε |λογοκρισία| σαν την "τριάδα" της ερτ!!Αυτό έχει καταντήσει αηδία...ειδικά το τουπέ της πόπης και ο ξερολισμός των δύο άλλων,σου σπάει τα νεύρα!!Όπως και νά'χει,cosmote και πάλι cosmote....


Tι εννοεις επιλεγω;

Κανονικα ολες οι μεγαλες διεθνεις διοργανωσεις, ολα τα παγκοσμια "οτιδηποτε" θα επρεπε να ειναι δωρεαν μεταδιδομενα και οχι επι πληρωμη.

Δηλαδη ειναι ΟΚ να πρεπει να πληρωσω δυο συνδρομητικες πλατφορμες για να δω Euroleague και Champions League?
Αν δεν μπορω?
Ας προσεχα?

H ΕΡΤ κοστιζει 36€ τον χρονο, οσα θα πρεπει να πληρωσω τον μηνα στις δυο πλατφορμες για να δω τα παραπανω. Για τα λεφτα που την πληρωνω μια χαρα προγραμματα εχει και τωρα με την F1 ακομα καλυτερα. Αν παρει και το Τσου- λου με τα Moto GP θα ειναι τελεια!



Τι παέι να πει το "θα πρέπει να είναι δωρεάν"? Λολ, δηλαδή.
Αν είναι κατι σε μορφή προσευχής πάω πάσω.

Κατά τα άλλα:Εικόνα

Συμμασία δεν έχει αν είναι οκ να πληρώσεις για κάτι που εσύ θέλεις να καταναλώσεις, αυτό εννοείται. Σημασία έχει γιατί να είναι οκ να πληρώνουν όσοι δεν θέλουν να καταναλώσουν κάτι.
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#571794
elteo έγραψε:Υπάρχουν 100 προγράμματα που δεν αξίζουν πραγματικά στην ΕΡΤ. Οι πετρολχεντς διαμαρτύρονται για το ότι πληρώνουν f1.

Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. :s_whiteflag

Είμαι αρκετά σίγουρος ότι θα επικρίνω την ΕΡΤ και για τα 100. Εδώ είναι τοπικό της F1 και έχω πρόβλημα με i) οτι είναι άδικο που την δείχνει η ΕΡΤ, ii) το προιόν είναι απαράδεκτο.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#571806 Γιατι το stream εχει πιο πληρη περιγραφή. Τελεια και παυλα.
Γιατι ειναι ΕΚΕΙ και δε περιγραφουν απο ενα μονιτορ την εικόνα που βλεπουμε και εμεις εχοντας (????) διπλα κι ενα live timming αναπαραγαγοντας πληροφοριες που υπαρχουν δωρεαν και ευρεως στο internet....
για την ακρίβεια αναπαραγαγοντας ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ το Sky Sports....
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#571812
Silberpfeil έγραψε:Σημασία έχει γιατί να είναι οκ να πληρώνουν όσοι δεν θέλουν να καταναλώσουν κάτι.


Την έννοια του αναδιανεμητικού Κράτους την γνωρίζεις; Ούτε εμένα μου αρέσει που Έλληνες που ζούνε στην Γερμανία έχουν δικαίωμα περίθαλψης στην Ελλάδα, αλλά τι να κάνουμε, έτσι πρέπει... :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#571817
REALZEUS έγραψε:
touring the m3 1.6 έγραψε:Το θες και το πληρώνεις..το επιλέγεις εσύ,όχι νταβατζέου (ερτ) θές δε θές!!!


Οι περισσότερες χώρες του κόσμου (και όλες οι Ευρωπαϊκές) έχουν Δημόσια Ραδιοφωνία - Τηλεόραση, που πληρώνεται είτε μέσω της φορολογίας, ή TV Licence Fee, ή λογαριασμών (ΔΕΗ) κλπ. Έτσι κάνει ένα οργανωμένο Κράτος που θέλει να προσφέρει ενημέρωση και ψυχαγωγία στον λαό του, αλλά και για λόγους εθνικού συμφέροντος. Το ότι μας δίνει κάτι που μας αρέσει είναι added bonus! Το BBC έδειχνε για δεκαετίες την F1 στην Αγγλία και όταν έχασε τα δικαιώματα το 1997 (αν θυμάμαι καλά) υπέρ του ITV και οι Αγγλάρες ξεσηκώθηκαν, παρόλο που και το ITV είναι ελεύθερο κανάλι.


touring the m3 1.6 έγραψε:υγ.Άν ήταν ο Πουρναρά στην ερτ, θα άλλαζε όλο το σκηνικό της μετάδοσης!!Με εξαίρεση τα ατοπήματα τύπου:"όμορφο παιδί ο Κουμπίτσα..έ Πάνο;",είναι "χιλιόμετρα" μπροστά στη μετάδοση αγώνα ...και ειδικά στις εκκινήσεις δεν παίζεται,είναι κορυφή!!!!


Σοβαρά; Μου προκαλούσε τρομερό εκνευρισμό με τις υστερίες του και πάντα το έβαζα στο mute, όσες φορές δεν δούλευε το stream του Sky για κάποιον λόγο. Χαλαρά τον πλάκωνα στις μπουνιές για να σκάσει!!! Τουλάχιστον οι της ΕΡΤ δεν σου σπάνε τα νεύρα με φωνές και ουρλιαχτά. Ακόμα και η Ποπάρα αρχίζει να νιώθει σιγά-σιγά. Πολύ καλός είναι ο Γεωργιάδης του Drive, αλλά δυστυχώς τον καλούν ελάχιστες φορές.


Κατά τα άλλα παρατηρήσατε την μεγαλύτερη διαφορά στην μετάδοση της FOM φέτος; Οι κάμερες ακολουθούν το μονοθέσιο, αντί να δίνουν σταθερό πλάνο από το πέρασμά του. Έτσι, σε αντιπαραβολή με το background που "τρέχει", φαίνεται το πόσο απίστευτα γρήγορα είναι αυτά τα αυτοκίνητα. Πολύ καλή κίνηση εκ μέρους των Αμερικανών. Ήταν κάτι που είχαν πει ότι θα μελετήσουν, γιατί η αίσθηση της ταχύτητας χάνονταν στην μετάδοση.



Πολύ καλός (από τους λίγους που διαβάζονται στον αυτοκινητικό τύπο),αλλά για σχολιαστής...όχι για μετάδοση!!Η μετάδοση θέλει νεύρο θέλει άλλο τόνο φωνής...Σωστό το σχόλιό σου για τις κάμερες....Δεν ξέρω αν έπιασες και την "καινούρια" κάμερα στο τέλος της ευθείας από αριστερά (και όχι από δεξιά την συνηθισμένη)...έδειξε ένα πλάνο στο FP1 για πολύ λίγο....Γενικότερα,πιστεύω πως κάποιες από τις "Αμερικανιές" που λέμε,θα κάνουν καλό στην παρακολούθηση της f1!!
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#571822
touring the m3 1.6 έγραψε:Πολύ καλός (από τους λίγους που διαβάζονται στον αυτοκινητικό τύπο),αλλά για σχολιαστής...όχι για μετάδοση!!


Έχω την τύχη να τον γνωρίζω προσωπικά και οι γνώσεις του, τόσο οδηγικά όσο και αυτοκινητιστικά, είναι υψηλότατες. Μόνο η εμπειρία του μικροφώνου του λείπει. Από την άλλη, δεν μου αρέσει η ένταση, προτιμώ τις ήρεμες και μετρημένες κουβέντες.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#571825
Silberpfeil έγραψε:Κατά τα άλλα:Εικόνα

Περπατάω σε ένα δάσος, κόβω 10 φρούτα από ένα δένδρο. Ποιος πλήρωσε το free lunch μου;

ή για να είμαι πιο ακριβής:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By thazio
#571836 Εγώ χαίρομαι πάρα πολύ που υπάρχει έστω και ένα παιδάκι 9 χρονών στο πιο απομακρισμενο κωλοχωρι που ο πατερας του την βγαζει στο καφενειο και θα βάλει ξυπνητήρι αύριο το πρωί και πληρώνω εγώ για αυτο. (τυχαίο παραδειγμα)( για να σπάσω σε δεκάρικα το "αναδιανεμητικό κρατος")
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#571851 "αβοργίνες" + JYS ο πρώτος που κούνησε σαμπάνια.

8 λεπτά είπα να δω ρε παιδιά... :lipsealed: :lol: