Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By fokion
#540131 In other news...
απο την στιγμη που δεν εχετε προβλημα προφανως πλεον το core2duo λαπτοπ με 4GB και SSD δεν μπορει να ακολουθησει υψηλές πανω απο 720 αναλύσεις.....
και με display driver απο Microsoft γιατι η AMD δεν εβγαλε driver για τα 10αρια καθοτι παλια και η καρτα..
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#540139
fokion έγραψε:γιατι εχει και την πλακα του... εξαλλου τα φλασακια ειναι οκ.
Τα HD ειναι το προβλημα

και δε ξερω κατα ποσον μπορεις να δεις SKYSPORTF1 στο εξωτερικό...


Γεγονος ειναι οτι εδω και λιγα χρονια εχει δυσκολεψει αρκετα το θεμα. Πριν μερικα χρονια εβλεπα τη μεταδοση των ονειρων μου. Με 2 διαφορετικα πιατα στην ταρατσα εβλεπα στο PC κατι τετοιο (απο διαφορετικα καναλια/μεταδοσεις):
Εικόνα

Και οταν ημουνα στο σαλονι και το βλεπαμε με τιποτα φιλους με 3 TV (μεχρι και δανεικη TV απο τον κουνιαδο μου επαιρνα) και 1 laptop εβλεπα ετσι τη μεταδοση:
Εικόνα

Πλεον εχω ξενερωσει ελαφρως γιατι κοπηκαν πολλα καναλια τα τελευταια χρονια και βλεπω απο το PC τη μεταδοση (ουτε καν απο πολλες διαφορετικες καμερες πλεον). Σε αλλες περιοχες της Ελλαδας δινει σημα απο το δορυφορο για το SkySport F1 SD (το HD δεν ξεκλειδωνει πλεον ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ) αλλα δυστυχως σε μενα δεν εχει σημα, οποτε βλεπω απο το Γερμανικο ORF ή απο το Ισπανικο Movistar (αμφοτερα HD quality). Εκει που ζοριστικα λιγο αλλα τελικα βρηκα ακρη ηταν οσον αφορα τον ηχο. Κατεληξα στο εξης setup. Μιση οθονη η εικονα και μιση το live timing (με android emulator) για τον ηχο, που εχει αξιοπρεπεστατη μεταδοση απο Αγγλους σχολιαστες που ΤΟ ΚΑΤΕΧΟΥΝ (οχι Πουρναρακηδες και λοιπους Ελληνες ΑΣΧΕΤΟΥΣ):
Εικόνα

Αλλα και παλι ακομα και τωρα που δεν απολαμβανω τα μεγαλεια του παρελθοντος, πιστευω οτι ειναι πολυ καλυτερα απο τα streams. Αψογη HD εικονα, ουτε σπασιματα, ουτε κλειδωματα των streams, ουτε ψαξιμο και κοντρα ψαξιμο και φυσικα ολα τα ελευθερα σκελη, τις κατατακτηριες και τον αγωνα...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#540140
g8777 έγραψε:Γιατι ποτε, κανεις, δεν μπορεσε να νικησει το τζαμπα. Ποιο δορυφορικο πιατο τωρα.


Φιλε μη νομιζεις οτι μου περισσευουνε και μενα τα λεφτα...

Αλλα εχω χαλασει απειρα λεφτα σε μαλακιες (οπως ολοι μας) οποτε τα λεφτα που εδωσα πριν 10-15 χρονια για 2 πιατα που εβαλα (και με 1 γινεται δουλεια) και 2 αποκωδικοποιητες που πηρα (επισης με 1 γινεται δουλεια) ειναι τα καλυτερα που εχω ξοδεψει στη ζωη μου. Και φυσικα δεν προτεινω πιατα κτλ σε ατομα που βλεπουν και κανεναν αγωνα οταν κατσει. Αλλα εδω μεσα οι περισσοτεροι εχουμε την ιδια τρελα με την F1 οποτε δεν τα θεωρω και χαμενα λεφτα :)

Εχθες πηγαμε εξω με κατι φιλους να φαμε και να πιουμε και χαλασα ενα 50αρικο. Δε λεω περασαμε super. Αλλα σημερα το πρωι πηγα στην τουαλετα και δεν εμεινε τιποτα απο τα χθεσινα μου εξοδα :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#540210 George το τσαμπα δεν ειναι για τα χρηματα. Ειναι σταση ζωης, σαν το ροκ ενα πραμα.

Επι του θεματος, εγω βαζω τα λινκ που δινουν στο κεντρικο τοπικ του ρεντιτ και ποτε δεν ειχα προβλημα. Σημερα δεν ειδα αλλα το προηγουμενο σκ που χατε προβλημα εγω δεν ειχα. Και ηταν full HD. Τα βγαζουν καμια ωρα πριν τον αγωνα.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#540292
Mclaren-Queen έγραψε:George το τσαμπα δεν ειναι για τα χρηματα. Ειναι σταση ζωης, σαν το ροκ ενα πραμα.

Επι του θεματος, εγω βαζω τα λινκ που δινουν στο κεντρικο τοπικ του ρεντιτ και ποτε δεν ειχα προβλημα. Σημερα δεν ειδα αλλα το προηγουμενο σκ που χατε προβλημα εγω δεν ειχα. Και ηταν full HD. Τα βγαζουν καμια ωρα πριν τον αγωνα.


Φιλε σεβομαι απολυτα τις αποφασεις του καθενος και φυσικα ο καθενας ξερει που και ποσα μπορει να διαθεσει.

Εγω απλα προσπαθησα να βοηθησω σε περιπτωση που καποιος ηθελε κατι καλυτερο και εχει βαρεθει το πολυ κουραστικο παιχνιδακι με τα streams. Οπως και να εχει καλη τηλεθεαση σε ολους μας :)
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#540315
Mclaren-Queen έγραψε:Ναι ρε συ. Μην τσιμπας. Χαβαλε κανω.


Να σου πω την αληθεια δεν το καταλαβα σα χαβαλε αλλα δεν το παρεξηγησα κιολας γιατι αυτο που ειπες εχει μια λογικη. Πολυς κοσμος εχει σα θεωρια "σαν το τσαμπα δεν υπαρχει" και επισης "τσαμπα ξυδι πιο γλυκο και απο το μελι". ΣΕΒΑΣΤΟ ακομα και αν διαφωνω.

Εμενα η θεωρια μου ειναι το "value for money". Αν μπορω να χαρω κατι σε μια τιμη που θεωρω λογικη το πληρωνω. Αν κατι κοστιζει παραπανω απο οσο θεωρω λογικο (με βαση το πορτοφολι μου και το γουστο που θα βγαλω) απλα δεν το πληρωνω!

Αλλα οπως ειπα και πριν τα λεφτα που εδωσα πριν 10-15 χρονια για τα δορυφορικα, ειναι πραγματικα το καλυτερο εξοδο που εχω κανει στη ζωη μου και μαλιστα μπορω και καταλαβαινω πολυ περισσοτερα στους αγωνες απο παλιοτερα, εφοσον εχω περισσοτερα δεδομενα προς αναλυση :)
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#540321 Σιγά. Έχει πλέον εξοπλισμό που βλέπεις ότι θες αραχτός στον καναπέ με τηλεκοντρόλ και τα πάντα σε στριμ. Που ζούμε; στην εποχή των flash με 200 kbps;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#540326
Corto Maltese έγραψε:Σιγά. Έχει πλέον εξοπλισμό που βλέπεις ότι θες αραχτός στον καναπέ με τηλεκοντρόλ και τα πάντα σε στριμ. Που ζούμε; στην εποχή των flash με 200 kbps;


Εννοεις τα κουτακια IPTV?