Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#373989 Δειχνει ανταγωνιστικη παντως. Δεν ξερουμε βεβαια ποσο προσπαθει για χρονους η Ferrari και ποσο κρυβει δυνατοτητες η Μercedes, αλλα δειχνει καλα πραματα.

Ας ελπισουμε οτι δεν θα ειναι οπως περσι. Δυο εβδομαδες και κατι εμειναν! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Billopoulos
#374005 Ειναι η πρωτη φορα παντως τα τελευταια χρονια που υπηρχε ξεκαθαρο sandbagging απο την Ferrari.

Το ερωτημα ειναι, ποσο -οχι τοσο ξεκαθαρο- sandbagging εγινε απο την Merc και την RB.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#374244 Τουλαχιστον θα φοραει το εντυπωσιακοτερο κρανος του Γκριντ.




























































































Εικόνα
:s_laughat :s_laughat :s_laughat :s_laughat :s_laughat


Mισο λεπτο, εχουμε παρεμβαση απο Woking:



:s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#374617
Nikos! έγραψε:Ενδιαφέρον...

http://www.motorsportmagazine.com/opini ... hk.twitter

< >


Πιο πολλές υποθέσεις και από τον Αλέφαντο... :tomato:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#374619
REALZEUS έγραψε:
Nikos! έγραψε:Ενδιαφέρον...

http://www.motorsportmagazine.com/opini ... hk.twitter

< >


Πιο πολλές υποθέσεις και από τον Αλέφαντο... :tomato:


Μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε τώρα, ούτως ή άλλως και επειδή το άθλημα αποτελείται από πολλές παραμέτρους λογικό είναι νομίζω να το βλέπεις έτσι.

Βάζει όμως λίγο σε perspective τη βασική υπόθεση του φορτίου καυσίμων και εξηγεί το αποτέλεσμα σε σχέση με τα ελαστικά.

Σίγουρα είναι μια καλύτερη άποψη από τις υπόλοιπες που διαβάζουμε.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#374640 Μόνο και μόνο που κάνει μια εντελώς άκυρη παραδοχή και πάνω σε αυτήν γράφει ολόκληρο άρθρο αρκεί. Κι εγώ λέω ότι η Ferrari είχε 70 κιλά καύσιμο. Όσα ξέρω εγώ, άλλα τόσα ξέρεις κι εκείνος για τα φορτία. Πάμε πουθενά έτσι;
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#374672
REALZEUS έγραψε:Μόνο και μόνο που κάνει μια εντελώς άκυρη παραδοχή και πάνω σε αυτήν γράφει ολόκληρο άρθρο αρκεί. Κι εγώ λέω ότι η Ferrari είχε 70 κιλά καύσιμο. Όσα ξέρω εγώ, άλλα τόσα ξέρεις κι εκείνος για τα φορτία. Πάμε πουθενά έτσι;


Δε νομίζω ότι είναι εντελώς άκυρη όπως λες:

Ferrari habitually runs testing and practice with a base fuel weight of around 30kg (ie, it doesn’t run lighter than that). That’s about 18 laps worth at Barcelona


< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#374677 Κι εγώ habitually κάθε Σάββατο πάω στο bar ενός φίλου, αλλά σήμερα θα πάω αλλού. Άρες μάρες κουκουνάρες...
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#374690 Δηλαδή τι περιμένεις να σου γράψει ρε Δια? Ότι η Ferrari έτρεξε με 32,3215 κιλά βενζίνης και η Mercedes με 52,7643? Με τον Αριβαμπενε μιλάει?

Μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε κατά τη περίοδο των δοκιμών, όμως κάποια άρθρα έχουν περισσότερο ενδιαφέρον από κάποια άλλα.

Προσπέρασε το Δια.

< >