Forum για τη Formula 1

Ποιος πιστεύετε πως θα κερδίσει;

3
13%
3
13%
2
8%
2
8%
1
4%
1
4%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
4%
1
4%
1
4%
1
4%
0
N/A
0
N/A
1
4%
1
4%
1
4%
1
4%
2
8%
2
8%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#321381
EDDIE_147 έγραψε:Σόρι αναφερόμουνα στον Verstappen για τιμωρία.

Ο οδηγός σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να βγάζει συμπέρασμα για τέτοιες περιπτώσεις.
Αυτή είναι δουλειά της ομάδας.

Φαντάσου μεθαύριο να πει "νόμισα ότι ο τάδε πιλότος που προσπαθούσα να περάσω άλλαξε παραπάνω από μια φορά κατεύθυνση, δεν τον είδα να τιμωρείται, οπότε κι εγώ κόλλησα στον τοίχο τον επόμενο που πήγε να με περάσει γιατί η όλη φάση μου φάνηκε legit".

:metalo: :metalo: :metalo:

θα σου κάνει μεγάλη εντύπωση αν το ακούσεις από τον Φερστάπεν σεκανενα απο τα επομενα gp? :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Άμπαλος
#321438
Yugo_para_siempre έγραψε:Δε θα ξαναγραψω αναλυτικα οπως πριν αλλα επετρεψε μου, δεν ειναι θεμα διαβασματος κανονισμων αλλα ερμηνειας.

Οι αγωνοδικες ερμηνευσαν οτι το lasting advantage του Χαμιλτον ηταν η χρονικη διαφορα που πηρε και αφου υποχωρησε και την εχασε ολα καλα.
Απο την αλλη ερμηνευσαν οτι το lasting advantage του Φερσταπεν ειναι η θεση που δεν εχασε.

Ε αυτο που σου λεμε ειναι οτι καποιοι απο εμας θεωρουμε οτι το lasting advantage του Χαμιλτον ηταν, επισης, η θεση που δεν εχασε γιατι τα περιστατικα δεν ειχαν μεγαλη διαφορα.
Παρομοια θεση και αποσταση ειχαν με τους διωκτες τους, οποτε στα ματια καποιων απο εμας δε διαφερουν σημαντικα.

Για καποιο λογο για τους αγωνοδικες διεφεραν.
Επετρεψε μου να πιστευω οτι η διαφορετικη οπτικη τους ανα περιπτωση απορρεει βασικα απο δυο διαφορετικους λογους.
Πρωτον οτι ο Χαμιλτον μαλλον θα εχανε τη νικη και σχεδον σιγουρα την κουπα αν του εδιναν ποινη (εκτος αν ηταν μονο χρονικη και ειχε διαφορα μεγαλυτερη απο την ποινη στο τελος του αγωνα) και δευτερον οτι ο Φερσταπεν εχει κανει πολλες μαλακιες χωρις να του τραβηξουν το αυτι, οποτε ηταν μια καλη ευκαιρια να παρει ποινη να ηρεμησουν λιγο και τα πληθη.

Μπορει να διαφωνεις οπως και ο Ριπερ αλλα δε σημαινει πως δεν πρεπει να υπαρχει αντιλογος.

Αυτό.

thazio έγραψε:Και εδώ βλέπουμε στο (0:25) τι έπρεπε να κάνουν και τα δύο τα καλόπαιδα για να παίξουν σωστά...
https://www.youtube.com/watch?v=qqnQsX0nCIk

Οτιδήποτε άλλο = ποινή

Έτσι.

mikeerfol έγραψε:https://streamable.com/e/08am
:lol: :lol: :lol:

Κι ο ίδιος όταν είδε πόσο κέρδισε απ'το κούρεμα του γκαζόν σου λέει "που πάω ο Καραμήτρος μη δώσω δικαιώματα" και άφησε γκαζάκι... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#323234 Αμμοπαγίδα θα ήταν υπερβολή καθώς θα κατέστρεφε αγώνες χωρίς λόγο. Ο nass πρότεινε το πιο σωστό. Ασφάλτινο run off με εμπόδια a la Monza.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#323314 Εγω το ανεφερα πιο πολυ επειδη ο Nass ειχε θυμηθει την Αγγλια 1999 και τον τραυματισμο του Σουμι