Forum για τη Formula 1

Ποιος πιστευετε οτι θα κερδισει?

4
15%
4
15%
1
4%
1
4%
2
8%
2
8%
2
8%
2
8%
1
4%
1
4%
1
4%
1
4%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
4%
1
4%
1
4%
1
4%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#311269
ripper έγραψε:Περί Rosberg: Καθόλου κουλός δεν είναι. Είναι πολύ πιο κοντά στον πρωταθλητή teamate του από ότι ήταν οι υπόλοιποι "νούμερο 2" στις περιόδους κυριαρχίας.


Μια επισήμανση.
Ο Rosberg -επίσημα τουλάχιστον- δεν είχε υποβιβαστεί ποτέ σε 'Νο2 οδηγό' τουτέστιν να παίρνει τους πιο άπειρους μηχανικούς, τις λιγότερες αναβαθμίσεις, να κάνει λιγότερες δοκιμές κλπ κλπ κλπ.

Όσοι πιλότοι (κορυφαίοι :whistlink: :whistlink: :shifty: ) είχαν ίση αντιμετώπιση από τις ομάδες τους έφτασαν να διεκδικήσουν ή και να πάρουν κούπα.

Κάτι Φιζικέλες, Irvine (με εξαίρεση το '99 - γιατί άραγε; ) και παλιότερα πχ Herbert τους έφαγε το μαύρο σκότος.
Και εννοείται ότι τους θεωρούμε υποδεέστερους οδηγικά από τον Πατσουρέα ή τον Κύρκο.

Και ο Rosberg σε αυτό το βούρκο θα βολόδερνε αν δεν τον έπαιρνε από το χεράκι η Μερκεντέ όπως πήρε η McLaren το Λούη μόλις βγήκε από το αυγό του.
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#311306
ripper έγραψε:Οι υπόλοιποι που βλέπουν τον Rosberg καλύτερο φέτος, ή οφθαλμολογικό ή μνήμης είναι το πρόβλημα.

Παντως φετος ο Hamilton δεν κανει καλο πρωταθλημα. Μονο τις εκκινησεις να βαλεις, ειναι ενα σημαντικο κουσουρι.

Απο την αλλη ο Rosberg δειχνει αλλη σταθεροτητα, εκτος φυσικα απο τις περιπτωσεις που βρισκεται σε ακτινα 100m κοντα του ο Lewis, τα'χουμε πει αυτα.

Επισης μην ξεχναμε οτι κι ο Rosberg ειχε τα προηγουμενα χρονια προβληματα αξιοπιστιας, σαφως περισσοτερα απο τον Hamilton. Το αν πιστευουμε οτι χωρις αυτα μπορει να διεκδικουσε κατι παραπανω, ειναι αλλη ιστορια.

Προσωπικα πιστευω οτι παλι ο Hamilton θα το σηκωσει.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#311348 Μου χουν στερεψει τα βουντού και μένα, είμαι σε απόγνωση. Να σφαξω τον Mikeerfol, τι να πω πια.
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#311371 Γενικα συμφωνω πως ο Χαμιλτον φετος, περα απο τα μηχανικα προβληματα, σε λεπτομερειες δεν εχει αυτο το κατι παραπανω που ειχε. Δειχνει πιο νευρικος, με λιγοτερη αυτοπεποιθηση, λιγοτερο σταθερος.

ΑΛΛΑ.

Γιατι ορισμενοι γραφετε οτι τα προηγουμενα χρονια ο Ροσμπεργκ ειχε περισσοτερα μηχανικα προβληματα;
Δε θυμαμαι ακριβως αλλα ειδικα το 2014 νομιζω πως ο Λουης ειχε περισσοτερα, ενω περυσι μαλλον πρεπει να ηταν μοιρασμενα και ο Λουης στην καλυτερη του χρονια.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#311409 Οι Γερμανοί αποφάσισαν ότι πρέπει να πάρει το πρωτάθλημα Γερμανός με Γερμανικό αμάξι.

Εμένα μου ελείπει ο Πουρναράκης που επί πόσα χρόνια μας τα έπρηζε για τον Ρόσμπεργκ ο Φινλανδός με το Γερμανικό διαβατήριο, και νάσου ξανά ο Φινλανδός με το Γερμανικό διαβατήριο, και ξανά, ξανά, ξανά, πόσο βρισίδι είχαμε ρίξει με την εμμονή του σε αυτή τη |λογοκρισία|.
Άβαταρ μέλους
By pik.
#311444
g8777 έγραψε:Μου χουν στερεψει τα βουντού και μένα, είμαι σε απόγνωση. Να σφαξω τον Mikeerfol, τι να πω πια.

υπαρχει ενα υπερτατο voodoo που εχω κανει 2 φορες και εχει πιασει.

1.το 2008 δεν ειδα τον τελευταιο αγωνα...στην Βραζιλια...με τον Μασσα... :lipsealed:
2.δεν ειχα δει τους τελευταιους 2 αγωνες οταν ηταν ετοιμος να το παρει ο Αλονσο με Φερραρι... :ninja:

μαλλον ετοιμαζομαι να μην δω κανεναν απο τους υπολοιπους αγωνες. :s_devil
επισης υπαρχει και αλλο voodoo
να παιξω τον Ροζαλια πρωταθλητη στο στοιχημα... :s_biggrin
με το τρελο σερι απο κουβά που εχω,θα πεσει μετεωριτης στο αμαξι του. :s_crazy :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#311446 ΟΚ τότε κάντο!
Όχι τίποτα άλλο αλλά μπορεί να φύγει ο Ροζ απο την Μερσεντες και να ανοίξει ο δρόμος για τον Αλόνσο.

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#311447
21 quadra έγραψε:Εμένα μου ελείπει ο Πουρναράκης που επί πόσα χρόνια μας τα έπρηζε για τον Ρόσμπεργκ ο Φινλανδός με το Γερμανικό διαβατήριο, και νάσου ξανά ο Φινλανδός με το Γερμανικό διαβατήριο, και ξανά, ξανά, ξανά, πόσο βρισίδι είχαμε ρίξει με την εμμονή του σε αυτή τη |λογοκρισία|.


Τι δεν είναι ''Φινλανδός με γερμανικό διαβατήριο'' ©ΤΠ ;
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#311448 Red Bull thinks Daniel Ricciardo’s form at the Japanese Grand Prix was hurt by a slightly down on power engine, and his car rubbing too much on the ground.

Τι εγινε; Δε θελουν οι μουμιες να παρει ο Ντανιελ τον αερα του μικρου;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#311450
Νίκος Παππάς έγραψε:ΟΚ τότε κάντο!
Όχι τίποτα άλλο αλλά μπορεί να φύγει ο Ροζ απο την Μερσεντες και να ανοίξει ο δρόμος για τον Αλόνσο.

Από το Moto G


Kαι με την γκαντεμιά που έχει ο Αλόνσο θα πέσει στην εποχή της παρακμής της Μερτσεντες. :lol: