Forum για τη Formula 1

Θα αφήσει ιστορια στην Φ1?

14
19%
14
19%
5
7%
5
7%
16
22%
16
22%
2
3%
2
3%
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#743003
diplomat έγραψε:Σφιγμένος. :lipsealed: Σφιγμένος πολύ. :lipsealed: :lipsealed:

Το ξέρει κι ίδιος ότι κρατάει κούπα του σερ. :lipsealed: :lipsealed: :lipsealed:


:lol:
Απλα 1η φορα ηταν το επικεντρο στο γκαλα σαν ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ και ειχε αγχος το παιδι.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#743042
Geo f1 έγραψε:Εικόνα

Πάντως ο φωτογράφος πέτυχε το γραφικό του background να το κάνει να βγαίνει μέσα από την κούπα, σαν να ανθίζει από μέσα της. Όπως ανθίζει η Max era :innocent: :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#743108 Σας πονάει ο φερσταπεν,σας πήρε μπουκιά από το στόμα και κλαιτε λουιτσες,Ντροπή σας να σνομπαρετε την εκδήλωση με την απονομή βραβείων.Γκρεμιστηκε ο μύθος της υπερομάδας και του υπερπιλοτου.Μεχρι και ο μποτας τους έκλασε.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#743134
Νίκος Παππάς έγραψε:
George_Prix έγραψε:...Οχι σαν ενα παραπονο που του αφησε καταλοιπα σαν κατι πατεραδες που βαρανε και βριζουν τα παιδια τους (για να μην πω χειροτερα). Και γενικα τον βλεπω να μιλαει με τα καλυτερα λογια για την οικογενεια του, που ειναι στα συν στα δικα μου τα βιβλια.

ΑΝ εχω καταλαβει καλα τη σχεση τους (και δεν ειναι αρρωστημενη), ενα ρισπεκτ (με ερωτηματικα) στο μπαμπα Γιος απο μενα :s_howdy
+1 στον Chris

Αυτο που δεν ξερεις ειναι πως αντεδρασε ο Γιος οταν ο γιος ειπε, "ασε με να κοιμηθω, δεν θελω να κανω προπονηση, βαριεμαι να τρεχω, βαρεθηκα," κλπ.

Το θεμα με εμας τους γονεις ειναι να καταλαβουμε πως η μεγαλη πιεση φερνει καταπιεση στο παιδι μας και αυτο δεν ειναι καλο για το παιδι. Αν ισχυει θα δεις σε λιγο καιρο τον Γιος να μην ειναι στους αγωνες ουτε ως θεατης. Θα τον βγαλει απο την ζωη του σαν κατι που του εκανε κακο, περισσοτερο απο καλο.

+2, και δυστυχώς πρέπει να πω ότι βρίσκω εντελώς θλιβερά αυτά που γράφει ο George_Priχ. Και οι "καυλωμένοι πατεράδες" που έβλεπε στην πίστα, στις περισσότερες περιπτώσεις δεν επρόκειτο για ένα υγιές χόμπι και ευκαιρία μέσα από αυτές τις εμπειρίες να δεθεί το παιδί με τον γονιό, αλλά άρρωστους ανθρώπους (κυριολεκτικά και μεταφορικά) που βλέπουν τα παιδιά τους όχι ως ανεξάρτητες προσωπικότητες, αλλά ως παραρτήματα του δικού τους εγώ.

Για να δανειστώ τα λόγια του Δούκα:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#743145 Ζορζ θα συμφωνησω απολυτα για τους πατεραδες που πανε να βγαλουν την καυλα τους και τα ονειρα τους, μεσω των παιδιων τους. Ειτε θελουν να τους κανουν με το στανιο οδηγους, γιατρους, δικηγορους... ΕΓΚΛΗΜΑ.

Προσωπικα το μονο που προσπαθω να πεισω τα παιδια μου, ειναι οτι το σημαντικοτερο εφοδιο για να πετυχουν στη ζωη τους ειναι η μορφωση. Τα προτρεπω να σκεφτουνε μια δουλεια που θα τα εκανε χαρουμενα και που πιστευουν οτι εχει λεφτα/μελλον. Αλλα οτι ιδεα και να μου πουνε, η κουβεντα καταληγει παντα στο οτι για να πετυχουν ακομα και σε αυτη τη δουλεια, θελει ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ. Κι οτι και σε αυτον τον τομεα, μονοι οι καλυτεροι βγαζουν καλα λεφτα, οχι ολοι. Οσο τα βλεπω κι αγαπανε τη μορφωση, δε με απασχολει καθολου τι αποφαση θα παρουν για το μελλον τους. Τα εμπιστευομαι κι ειμαι ηρεμος.

Απο εκει και περα, μην τα ισωπεδωνουμε ολα. Καμποσοι γονεις πηραν ενα καρτακι στο παιδι τους, για να μαθει να οδηγει σωστα ή γιατι βλεπανε οτι το παιδι τους ξετρελαινεται με τα αμαξια. Και δεν υπαρχει παιδακι στον κοσμο που θα μπει σε καρτ και δε θα του αρεσει. Κανενα δεν το κανει με το ζορι. Πιο μεγαλο ζορι εχω δει σε παιδακια που τα τρεχουν στο ψωφοκρυο για να τα κανουν ποδοσφαιριστες ή τα εχουν κλειδωμενα στο δωματιο να διαβαζουν για να γινουν γιατροι (ετοιμο πελατολογιο απο το μπαμπα αφου) παρα στα παιδακια που πανε για καρτ και καραγουσταρουν.

Και για να ειμαστε ον τοπικ... Στην περιπτωση του Μαξ δεν υπηρχε ζορι να γινει οδηγος. Οι 2 γονεις του ηταν οδηγοι κι ο ιδιος ο Μαξ λεει οτι απο μικρος αυτο ηθελε να κανει. Ο πατερας του ηταν αυστηρος και τον πιεζε, αλλα επαναλαμβανω οτι δε δειχνει αρρωστημενη η σχεση τους. Ο Μαξ σε καθε συνεντευξη σταζι μελι για τον πατερα του και το ποσο πολυ τον βοηθησε να φτασει ως εδω.

Για το τελος να επαναλαβω οτι δεν εδωσα κρετιντς στο Γιος για τη στρατιωτικη μεθοδο που εφαρμοσε κι εκανε δουλιτσα στην περιπτωση του Μαξ (ασε που μπορει να πετουσε ενιγουει λογω χεριου και μονο). Του εβγαλα το καπελο γιατι εδωσε το χρονο του, εδωσε τη ζωη του, για να κανει καλυτερο το γιο του (εστω κι αν εκανε λαθη στη διαδικασια).
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#746372 Ειναι απο τις λιγες ισως φορες που το ονομα του γιου,θα ξεπερασει σε δημοτικοτητα και αξια εκεινο του πατερα που ετρεχε πριν 2 δεκαετιες.Το μονο που θυμαμαι απο τον Γιος,ειναι οτι οδηγουσε την πορτοκαλομαυρη Arrows,μια συμπαθητικη ομαδα,αυτο.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#746637 Μπαμπάς μας έδωσε αυτό. Και φτάνει.

Εικόνα

Απίστευτο κλικ για το συμβάν... https://us.motorsport.com/f1/news/refue ... n/4500296/