Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#572306
George_Prix έγραψε:απλα πρεπει να εχουν μεγαλυτερη αντοχη τα Pirelli

Πλάκα μας κάνεις τώρα εσύ; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#572307
Corto Maltese έγραψε:
George_Prix έγραψε:απλα πρεπει να εχουν μεγαλυτερη αντοχη τα Pirelli

Πλάκα μας κάνεις τώρα εσύ; :hmmm:


Για την ακριβεια αυτο το ειπε ο Grosjean:

https://www.motorsport.com/f1/news/gros ... s/4354402/
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#572318
mousatos έγραψε:
Geo f1 έγραψε: We must make cars more raceable to increase overtaking opportunities.


Οι ίδιες ανόητες κουβέντες χρόνια και χρόνια. Μόλις εμφανίστηκε στο προσκήνιο ένας οδηγός (Max) που υπο συνθήκες ήταν ικανός να σπάσει την κυριαρχία των merc και ferrari, τον εκμηδένισαν με την υιοθέτηση φαρδύτερων ελαστικών που έκαναν ξανά αδύνατες τις προσπεράσεις . Γιατί καλό το θέαμα αλλά (για τις ομάδες) ακόμα καλύτερα τα φράγκα που εξασφαλίζονται με τη σιγουριά του καπαρώματος των πρώτων θέσεων όχι λόγω των οδηγικών ικανοτήτων των πιλότων αλλά της μηχανής.
F1 τέλος για μένα τουλάχιστον για φέτος .

By mousatos - Fri Apr 06, 2018 9:47 pm
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#572345
George_Prix έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:
George_Prix έγραψε:απλα πρεπει να εχουν μεγαλυτερη αντοχη τα Pirelli

Πλάκα μας κάνεις τώρα εσύ; :hmmm:


Για την ακριβεια αυτο το ειπε ο Grosjean:

https://www.motorsport.com/f1/news/gros ... s/4354402/

O Grosjean δεν είπε αυτό που νομίζεις ότι είπε. Περιέγραψε συμπεριφορά ελαστικού και όχι αντοχή.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#572347
Corto Maltese έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:
George_Prix έγραψε:απλα πρεπει να εχουν μεγαλυτερη αντοχη τα Pirelli

Πλάκα μας κάνεις τώρα εσύ; :hmmm:


Για την ακριβεια αυτο το ειπε ο Grosjean:

https://www.motorsport.com/f1/news/gros ... s/4354402/

O Grosjean δεν είπε αυτό που νομίζεις ότι είπε. Περιέγραψε συμπεριφορά ελαστικού και όχι αντοχή.


Ξερω ακριβως τι ειπε ο Grosjean και για αυτο χρησιμοποιησα προσεκτικα τη λεξη αντοχη (που συμπεριλαμβανει και την αντοχη στην υπερθερμανση).

Τωρα αν εσυ δεν εχεις κατι αλλο να παιξεις και θελεις να παιξεις με τις λεξεις, δικαιωμα σου ειναι :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#572348 Αντοχή ελαστικού είναι το πόσα χιλιόμετρα βγάζει. Αντοχή στην υπερθέρμανση και αντοχή σ'αυτά που ακούει είναι ανύπαρκτες ένοιες και λεκτικές ακροβασίες για να μην παραδεχθούμε ότι καταλάβαμε λάθος. Τα λάστιχα πάνε ως τέλους στην ανάγκη, δεν έχουν θέμα αντοχής ή μάλλον έχουν θέμα μεγάλης αντοχής. Αν κάποιος τα κάνει σωστά nurse τρέχει και 3 αγώνες άμα λάχει.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#572368
Corto Maltese έγραψε:Αντοχή ελαστικού είναι το πόσα χιλιόμετρα βγάζει. Αντοχή στην υπερθέρμανση και αντοχή σ'αυτά που ακούει είναι ανύπαρκτες ένοιες και λεκτικές ακροβασίες για να μην παραδεχθούμε ότι καταλάβαμε λάθος. Τα λάστιχα πάνε ως τέλους στην ανάγκη, δεν έχουν θέμα αντοχής ή μάλλον έχουν θέμα μεγάλης αντοχής. Αν κάποιος τα κάνει σωστά nurse τρέχει και 3 αγώνες άμα λάχει.


To robust που ειπε ο Grosjean στην Ελληνικη γλωσσα σημαινει ευρωστος, ρωμαλεος, ευσωμος... Ε, λοιπον εκρινα οτι εφοσον μιλαμε για λαστιχα η λεξη "αντοχη" πλησιαζει αυτο που θελει να πει. Kαι η αντοχη δεν εχει να κανει μονο με τη διαρκεια σε γυρους. Εχει να κανει και με τη δομη του ελαστικου, τις θερμοκρασιες που ανεβαζει, το ποσο ανθεκτικο ειναι σε graining και blistering κτλ...

Εσυ βεβαια με το μυαλο σου εκρινες οτι δεν καταλαβα τι παιζει και οτι ειπα κατι ασχετο.

Και οι υπολοιποι εδω μεσα καταλαβαμε οτι εχεις παθει ψυχολογικο προβλημα απο τις αλεπαλληλες ταπες που σου ριχνω και ΝΟΜΙΖΕΣ οτι καταφερες να με ταπωσεις και εσυ με τη σειρα σου. Ε λοιπον πρεπει να ψηλωσεις πολυ ακομα για να καταφερεις να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#572383
George_Prix έγραψε:Και οι υπολοιποι εδω μεσα καταλαβαμε οτι εχεις παθει ψυχολογικο προβλημα απο τις αλεπαλληλες ταπες που σου ριχνω και ΝΟΜΙΖΕΣ οτι καταφερες να με ταπωσεις και εσυ με τη σειρα σου. Ε λοιπον πρεπει να ψηλωσεις πολυ ακομα για να καταφερεις να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα :s_tongue

Αν εισαι πανω απο 15, μιλαμε για τραγωδια.
Εκτος κι αν τρολαρεις για να περναει η ωρα, οποτε πασο.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#572385
kantoniou έγραψε:
George_Prix έγραψε:Και οι υπολοιποι εδω μεσα καταλαβαμε οτι εχεις παθει ψυχολογικο προβλημα απο τις αλεπαλληλες ταπες που σου ριχνω και ΝΟΜΙΖΕΣ οτι καταφερες να με ταπωσεις και εσυ με τη σειρα σου. Ε λοιπον πρεπει να ψηλωσεις πολυ ακομα για να καταφερεις να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα :s_tongue

Αν εισαι πανω απο 15, μιλαμε για τραγωδια.
Εκτος κι αν τρολαρεις για να περναει η ωρα, οποτε πασο.


Εγω δεν τρολλαρω καθολου. Ανεφερα απλα καποια νεα του χωρου και το παλικαρακι αρχισε το τρολλαρισμα. Αρχικα δεν καταλαβε καν οτι μετεφερα τα λεγομενα του Grosjean και οταν με καθυστερηση το καταλαβε εφτιαξε ενα εργο στο μυαλο του (που νομιζε οτι τον βοηθαει να συνεχισει το τρολλαρισμα), στο οποιο εργο εγω δεν ειχα καταλαβει τι παιζει και πεταξα μια ασχετοσυνη.

Ο συγκεκριμενος λεβεντης τρωει συνεχεια τετοια εργα καθε φορα που ποσταρω κατι, οποτε αφου δε μπορει αυτος να ανεβασει το επιπεδο του και να μιλησουμε σαν ανθρωποι, αναγκαζομαι εγω να ριξω το δικο μου (οπως σωστα ειπες γυρω στα 15χρονα το εριξα αυτη τη φορα) μπας και καταλαβει.

Την επομενη φορα που θα αποφασισεις να κανεις το συνηγορο καποιου χρηστη κανε ενα κοπο να δεις πως ξεκινησε να ξεφευγει η κουβεντα και να πεφτει το επιπεδο και θα καταλαβεις οτι εγω απλα φερομαι στον καθενα με το σεβασμο που μου φερεται και ο αυτος :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#572387
kantoniou έγραψε:
George_Prix έγραψε:Και οι υπολοιποι εδω μεσα καταλαβαμε οτι εχεις παθει ψυχολογικο προβλημα απο τις αλεπαλληλες ταπες που σου ριχνω και ΝΟΜΙΖΕΣ οτι καταφερες να με ταπωσεις και εσυ με τη σειρα σου. Ε λοιπον πρεπει να ψηλωσεις πολυ ακομα για να καταφερεις να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα :s_tongue

Αν εισαι πανω απο 15, μιλαμε για τραγωδια.
Εκτος κι αν τρολαρεις για να περναει η ωρα, οποτε πασο.



+1 :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#572388
George_Prix έγραψε:
kantoniou έγραψε:
George_Prix έγραψε:Και οι υπολοιποι εδω μεσα καταλαβαμε οτι εχεις παθει ψυχολογικο προβλημα απο τις αλεπαλληλες ταπες που σου ριχνω και ΝΟΜΙΖΕΣ οτι καταφερες να με ταπωσεις και εσυ με τη σειρα σου. Ε λοιπον πρεπει να ψηλωσεις πολυ ακομα για να καταφερεις να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα :s_tongue

Αν εισαι πανω απο 15, μιλαμε για τραγωδια.
Εκτος κι αν τρολαρεις για να περναει η ωρα, οποτε πασο.


Εγω δεν τρολλαρω καθολου. Ανεφερα απλα καποια νεα του χωρου και το παλικαρακι αρχισε το τρολλαρισμα. Αρχικα δεν καταλαβε καν οτι μετεφερα τα λεγομενα του Grosjean και οταν με καθυστερηση το καταλαβε εφτιαξε ενα εργο στο μυαλο του (που νομιζε οτι τον βοηθαει να συνεχισει το τρολλαρισμα), στο οποιο εργο εγω δεν ειχα καταλαβει τι παιζει και πεταξα μια ασχετοσυνη.

Ο συγκεκριμενος λεβεντης τρωει συνεχεια τετοια εργα καθε φορα που ποσταρω κατι, οποτε αφου δε μπορει αυτος να ανεβασει το επιπεδο του και να μιλησουμε σαν ανθρωποι, αναγκαζομαι εγω να ριξω το δικο μου (οπως σωστα ειπες γυρω στα 15χρονα το εριξα αυτη τη φορα) μπας και καταλαβει.

Την επομενη φορα που θα αποφασισεις να κανεις το συνηγορο καποιου χρηστη κανε ενα κοπο να δεις πως ξεκινησε να ξεφευγει η κουβεντα και να πεφτει το επιπεδο και θα καταλαβεις οτι εγω απλα φερομαι στον καθενα με το σεβασμο που μου φερεται και ο αυτος :s_wink

Έχεις κι εσύ τα δίκια σου :s_empathy :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#572391
Corto Maltese έγραψε:
George_Prix έγραψε:
kantoniou έγραψε:
George_Prix έγραψε:Και οι υπολοιποι εδω μεσα καταλαβαμε οτι εχεις παθει ψυχολογικο προβλημα απο τις αλεπαλληλες ταπες που σου ριχνω και ΝΟΜΙΖΕΣ οτι καταφερες να με ταπωσεις και εσυ με τη σειρα σου. Ε λοιπον πρεπει να ψηλωσεις πολυ ακομα για να καταφερεις να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα :s_tongue

Αν εισαι πανω απο 15, μιλαμε για τραγωδια.
Εκτος κι αν τρολαρεις για να περναει η ωρα, οποτε πασο.


Εγω δεν τρολλαρω καθολου. Ανεφερα απλα καποια νεα του χωρου και το παλικαρακι αρχισε το τρολλαρισμα. Αρχικα δεν καταλαβε καν οτι μετεφερα τα λεγομενα του Grosjean και οταν με καθυστερηση το καταλαβε εφτιαξε ενα εργο στο μυαλο του (που νομιζε οτι τον βοηθαει να συνεχισει το τρολλαρισμα), στο οποιο εργο εγω δεν ειχα καταλαβει τι παιζει και πεταξα μια ασχετοσυνη.

Ο συγκεκριμενος λεβεντης τρωει συνεχεια τετοια εργα καθε φορα που ποσταρω κατι, οποτε αφου δε μπορει αυτος να ανεβασει το επιπεδο του και να μιλησουμε σαν ανθρωποι, αναγκαζομαι εγω να ριξω το δικο μου (οπως σωστα ειπες γυρω στα 15χρονα το εριξα αυτη τη φορα) μπας και καταλαβει.

Την επομενη φορα που θα αποφασισεις να κανεις το συνηγορο καποιου χρηστη κανε ενα κοπο να δεις πως ξεκινησε να ξεφευγει η κουβεντα και να πεφτει το επιπεδο και θα καταλαβεις οτι εγω απλα φερομαι στον καθενα με το σεβασμο που μου φερεται και ο αυτος :s_wink

Έχεις κι εσύ τα δίκια σου :s_empathy :lol:


Φυσικα και εχω τα δικα μου, οπως ΟΛΟΙ ΜΑΣ.

Η διαφορα μας ειναι οτι εγω δεν προσπαθω να ξεπερασω τα δικα μου, δημιουργωντας προβληματα σε αλλους. Εσυ στα περισσοτερα posts μου απαντας με μια "εξυπναδα" νομιζοντας οτι πεταξες μια πραγματικη ΕΞΥΠΝΑΔΑ. Ακομα και σημερα που απλα ανεφερα καποια νεα του χωρου, στο μυαλουδακι σου επλασες ενα σεναριο κατα το οποιο πραγματι απεδειξες το ποσο ασχετος ειμαι :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#572393
Same_old_story έγραψε:
kantoniou έγραψε:
George_Prix έγραψε:Και οι υπολοιποι εδω μεσα καταλαβαμε οτι εχεις παθει ψυχολογικο προβλημα απο τις αλεπαλληλες ταπες που σου ριχνω και ΝΟΜΙΖΕΣ οτι καταφερες να με ταπωσεις και εσυ με τη σειρα σου. Ε λοιπον πρεπει να ψηλωσεις πολυ ακομα για να καταφερεις να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα :s_tongue

Αν εισαι πανω απο 15, μιλαμε για τραγωδια.
Εκτος κι αν τρολαρεις για να περναει η ωρα, οποτε πασο.



+1 :iconcool:


Τσιμπα και εσυ ενα -1 απο μενα :s_tongue

Οταν καταλαβεις απο που ξεκινησε η κουβεντα σημερα και πως ξεφυγε, μπορει να σου βαλω +1 και να φτασεις παλι στο 0.
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#572394
George_Prix έγραψε:Την επομενη φορα που θα αποφασισεις να κανεις το συνηγορο καποιου χρηστη

Εγω δεν εκανα τον συνηγορο κανενος. Σχολιασα τον τροπο που ΕΣΥ εκφραστηκες (για ταπες κτλ), που κι εσυ παραδεχεσαι οτι ηταν παιδικος. Και θα το εκανα οποιος κι αν ησουν και οποιον κι αν σχολιαζες. :iconcool:

George_Prix έγραψε:κανε ενα κοπο να δεις πως ξεκινησε να ξεφευγει η κουβεντα και να πεφτει το επιπεδο

Νταξ, δεν θα παρακολουθω και ολους τους διαλογους, εχουμε και δουλειες. Εχω χασει λιγα επεισοδια (2 χρονια off), αλλα με τους περισσοτερους "γνωριζομαστε" πολυ καλα. Θα ξαναμπω σιγα-σιγα στο κλιμα, να γνωριστουμε και με τα νεοτερα μελη.

George_Prix έγραψε:εγω απλα φερομαι στον καθενα με το σεβασμο που μου φερεται και ο αυτος :s_wink

Μαζι σου σε αυτο. Αλλα -προτεινω- πιο χαλαρα.