Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#317075 Πολύ σφικτός αγώνας!
Εκ του αποτελέσματος, χαμένος μόνο ο Geof1, τον οποίον μάλλον ματιάσαμε με το πολύ λιβανιστήρι στους προηγούμενους αγώνες :lol:
Και φυσικά ο tsaknis με τον ladaman με το DNS τους.

Τέλος, ο Andreasdik, στην 1η του εμφάνιση, ενίσχυσε τις δυνάμεις της Sauber. Αναγνωριστικός αγώνας, ελπίζουμε να επανέλθει δυνατότερος!
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#320310 GP MEXICO - RACE - ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#320313 * Εκπληκτικές ανατροπές μετά τις ποινές που δόθηκαν κατόπιν εορτής. ripper και STK καβάλησαν τον Geof1 που έμεινε σε ρηχά νερά για δεύτερο σερί αγώνα· πάντως οι τρεις τους θα το πάνε τραινάκι μέχρι τέλους. Τη δική μου εκτίμηση για τον πρωταθλητή την έχω πει πριν 3-4 αγώνες.. :hmmm:

* παλικαρίσια 1η νίκη για sparticle, με season high score μάλιστα, σε μια χρονιά με ups 'n' downs και DNSes. Ο ripper πάντως είναι στην κορυφή χωρίς νίκη ακόμη (μουσίτσα richard burns!) :innocent:

* Από κει και κάτω ένα μπλοκ από 4η ως 11η θέση, που θα κρίνει πλασαρίσματα με διαφορές δεκάτων.

* Δεύτερη σερί παρουσία του Andreasdik, και μάλιστα με Fastest Lap!! Αφήνει υποσχέσεις για τη νέα σεζόν.

* Δύσκολα θα το χάσει ο tsaknis το driver;s cup, αλλά βλέπω την ομάδα του τη Sauber να ιδρώνει στην καυτή ανάσα της Ferrari που με το 1-2 πλησίασε σε απόσταση βολής από το βάθρο.

* Επίσης η Renault ξεκόλλησε επιτέλους από την τελευταία θέση, για την ιστορία της ρε γμτ!

* Τέλος, 3η Pole για τον McLarenfan, ισοφάρισε τη φετινή επίδοση του lotusrenault.
Άβαταρ μέλους
By ripper
#320471 Έχεις ποντάρει εναντίον μου Γιάρνε; :twisted:

Κακός χαμός έγινε με τις ποινές, με τα αποτελέσματα να αλλάζουν διαρκώς. Εκεί που (πριν την ποινή του Vettel) είχαμε 4 νικήτριες στήλες (both McLarens :x ) η μπίλια τελικά έκατσε στον Sparticle :s_howdy

Αυτοί οι τύποι της Ferrari δεν έχουν ιερό και όσιο. Θυσίασαν ωσάν Ιφιγένεια τον Vettel για να κάνουν το 1-2. :rant:
Αλητεία :rtfm: :s_laughat

Ενώ τα F1-Like δείχνουν να έχουν ξεκαθαρίσει, στο Pick'em γίνεται σφαγή.

Δεχόμεθα και πονταρίσματα :shifty: :eat:
Άβαταρ μέλους
By STK
#320901
ripper έγραψε:Αυτοί οι τύποι της Ferrari δεν έχουν ιερό και όσιο. Θυσίασαν ωσάν Ιφιγένεια τον Vettel για να κάνουν το 1-2. :rant:


Τέχοιοι είμαστε. Μας κατάλαβες.
Να μάθει να ΣΕΒΕΤΑΙ.
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#321198 :lol: :lol: Η αμηχανη στιγμη που απλως βαζεις στη σειρα τους οδηγους των ομαδων γιατι δεν εχεις δει ουτε καν τα αποτελεσματα των practice και κανεις high score
Άβαταρ μέλους
By STK
#321459
sparticle έγραψε::lol: :lol: Η αμηχανη στιγμη που απλως βαζεις στη σειρα τους οδηγους των ομαδων γιατι δεν εχεις δει ουτε καν τα αποτελεσματα των practice και κανεις high score


Kimi effect :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#325961 GP BRASIL - RACE - ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#325969 * 1η νίκη για τον vengas, που ψιλο-σιγούρεψε έτσι μια τιμητική θέση στην 5άδα του πρωταθλήματος.
* Μια τρίχα χώρισε STK και cmarin, αμφότεροι όμως σκαρφάλωσαν μπρος από τον ripper.
* 1,3 βαθμοί χωρίζουν τον 1ο απ' τον 3ο, οπότε καταλαβαίνετε τι έχει να γίνει στο Αμπου-Ντάμπι.
* Ο cmarin διατηρεί ελπίδες και για την πρωτιά στο f1-like, όπου μήνες τώρα έχει καπαρώσει ο giannis tsaknis. Ο οποίος κρίμα που έχασε 2 αγώνες, αλλιώς θα ήτανε -αν όχι μπροστά- πολύ κοντά στη μάχη των τριών.
* Στους κατασκευαστές, δεν μπορώ να φανταστώ με τι αυτοκτονικό τρόπο θα χάσει το πρωτάθλημα η PFR, αν και από αυτή την Haas όλα τα περιμένει κανείς.

Τι να πω, πέρα από καλό αγώνα στο Αμπου-Ντάμπι, καλές προβλέψεις, πάμε για θριλεράκι :ninja: :superman: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#325997 Καλημέρα!!
Καταρχήν συγνώμη γιατί δεν είχα καταλάβει από την άρχή πως λειτουργεί με ομάδες κλπ. και έβαλα συμμετοχή χωρίς να ρωτήσω κάν....
Είναι πολύ ενδιαφέρον πάντως, του χρόνου θα είμαι από την αρχή!!
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#326077
JarnoT έγραψε:* Μια τρίχα χώρισε STK και cmarin, αμφότεροι όμως σκαρφάλωσαν μπρος από τον ripper.
* 1,3 βαθμοί χωρίζουν τον 1ο απ' τον 3ο, οπότε καταλαβαίνετε τι έχει να γίνει στο Αμπου-Ντάμπι.
* Ο cmarin διατηρεί ελπίδες και για την πρωτιά στο f1-like, όπου μήνες τώρα έχει καπαρώσει ο giannis tsaknis. Ο οποίος κρίμα που έχασε 2 αγώνες, αλλιώς θα ήτανε -αν όχι μπροστά- πολύ κοντά στη μάχη των τριών.
* Στους κατασκευαστές, δεν μπορώ να φανταστώ με τι αυτοκτονικό τρόπο θα χάσει το πρωτάθλημα η PFR, αν και από αυτή την Haas όλα τα περιμένει κανείς.


πάω για 3 πρωταθλήματα και ίσως να μην πάρω κανένα!!! :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#326081
cmarin έγραψε:πάω για 3 πρωταθλήματα και ίσως να μην πάρω κανένα!!! :thumbsdown:

Αν καταφέρεις να μην πάρεις το κατασκευαστών -γιατί περί υψίστου κατορθώματος θα πρόκειται- τότε θα σου αξίζει δυσμενής μεταγραφή σε καμιά Manor ή εθελούσια συνταξιοδότηση :lol:
Τα υπόλοιπα παίζονται.

Andreasdik έγραψε:Καλημέρα!!
Καταρχήν συγνώμη γιατί δεν είχα καταλάβει από την άρχή πως λειτουργεί με ομάδες κλπ. και έβαλα συμμετοχή χωρίς να ρωτήσω κάν....
Είναι πολύ ενδιαφέρον πάντως, του χρόνου θα είμαι από την αρχή!!:

Το συγγνώμη πρέπει να ειπωθεί από πλευράς μας, που δεν σε καλοσωρίσαμε με τον δέοντα τρόπο. Χαίρομαι, πάντως, που δεν πτοήθηκες, και ήδη στην 3η σου συμμετοχή έγραψες βαθμούς για το F1-like. Είμαι βέβαιος ότι τώρα που κατάλαβες τι και πώς, η συμμετοχή σου τη νέα χρονιά θα είναι ουσιαστικότερη.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#326084
JarnoT έγραψε:Το συγγνώμη πρέπει να ειπωθεί από πλευράς μας, που δεν σε καλοσωρίσαμε με τον δέοντα τρόπο. Χαίρομαι, πάντως, που δεν πτοήθηκες, και ήδη στην 3η σου συμμετοχή έγραψες βαθμούς για το F1-like. Είμαι βέβαιος ότι τώρα που κατάλαβες τι και πώς, η συμμετοχή σου τη νέα χρονιά θα είναι ουσιαστικότερη.


Του χρόνου με το καλό θα ξεκινήσω από την αρχή και με περισσότερη μελέτη. Φέτος ευκαιρία για ζέσταμα.
Και ελπίζω να είμαι στη Renault γιατί έχω και αδυναμίες