Forum για τα πρωταθλήματα rally, WRC, ERC, Dakar
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#751122 στο κρύο οι σαμπάνιες δεν ανοίγουν.... :lol: :lol: :lol:



https://youtu.be/OZVX5HK9MDM
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#761067 απο αγωνα στη Πολωνια(σαν του Κουμπιτσα) :ninja:

https://www.youtube.com/watch?v=rA1_5oQuZ_w
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#761623 Kροατια,ωραιο βιντεο με ωραια επιλεγμενα σημεια.

Άβαταρ μέλους
By dimviii
#761775 παιδες το αποπανω βιντεο πως βλεπετε την ταχυτητα που παιζει?
Άβαταρ μέλους
By glf
#761801 Έκατσαν με την κάμερα σε πολύ καλά σημεία.
Μου θυμίζει πολύ Βουλγαρία που πηγαίναμε όταν είχε WRC.
Και μια χρονιά είχε και θανατηφόρο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#761884 για την ταχυτητα του βιντεο λεω,οχι γιατα σημεια ληψης.
Άβαταρ μέλους
By glf
#761910 Εμένα μια χαρά κανονικό μου φαίνεται το video.
Άβαταρ μέλους
By thazio
#761926
dimviii έγραψε:για την ταχυτητα του βιντεο λεω,οχι γιατα σημεια ληψης.


Εγώ πιστεύω πως είναι πιο γρήγορο από το κανονικό και φαίνεται από τις κινήσεις των ανθρώπων και άλλων αντικειμένων. Από τα αυτοκίνητα δεν το καταλαβαίνουμε εύκολα, ειδικά στην άσφαλτο. Είναι πάρα πολλά βίντεο έτσι και καρφώνονται ειδικά στο χώμα όταν τα συγκρίνεις με τα official WRC. Μεγάλη βλακεία... λες και δεν πάνε αρκετά γρήγορα :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#761927
thazio έγραψε:
dimviii έγραψε:για την ταχυτητα του βιντεο λεω,οχι γιατα σημεια ληψης.


Εγώ πιστεύω πως είναι πιο γρήγορο από το κανονικό και φαίνεται από τις κινήσεις των ανθρώπων και άλλων αντικειμένων. Από τα αυτοκίνητα δεν το καταλαβαίνουμε εύκολα, ειδικά στην άσφαλτο. Είναι πάρα πολλά βίντεο έτσι και καρφώνονται ειδικά στο χώμα όταν τα συγκρίνεις με τα official WRC. Μεγάλη βλακεία... λες και δεν πάνε αρκετά γρήγορα :lol:


to ιδιο πιστευω και εγω,δεν το καταλαβαινεις απο τα αυτοκινητα αλλα απο το περιβαλλον.
Αφυσικη κινηση των πεσμενων φυλλων στο δρομο μολις περασει το αγωνιστικο,κινησεις ανθρωπων οχι φυσιολογικες,πχ σηκωνονται αφυσικα γρηγορα οταν καθονται κατω,θεατες γυρνανε πολυ γρηγορα γυρω
απο τον εαυτο τους μολις περναει το αγωνιστικο για να δουν την εξοδο της στροφης,και εαν εχεις καλα εξασκημενο αυτι ειναι και οι αλλαγες των ταχυτητων πιο γρηγορα,οπως και πολυ πιο γρηγορος ο ηχος του αντιλαγκ.
Ειχαμε μια διαφωνια σε ξενο φορουμ,και μπηκε αυτος που τραβηξε/ανεβασε το βιντεο και λεει οτι δεν ειναι πιο γρηγορο.
Εγω του ειπα οτι το βλεπω γρηγοροτερο και δεν με ενδιαφερει εαν το εχει κανει αυτος,το γιουτουμπ η οτι αλλο τεχνικο.
θα μας βγαλουν τρελλους γτπμ.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#761929
glf έγραψε:Εμένα μια χαρά κανονικό μου φαίνεται το video.


Και εγώ τείνω προς το ίδιο συμπέρασμα, δεν βλέπω κάτι τρομερά αφύσικο
Άβαταρ μέλους
By glf
#761930 Το ξαναείδα. Όλα γύρω στο περιβάλλον μια χαρά τα είδα.

Δείτε και αυτό για σύγκριση, έχει πλάνα στο ίδιο σημείο. Αυτό όμως ειναι με πλάνα του χεριού, οχι με τρίποδο. Και αυτό ξεγελάει.

Οι τύποι στο πρώτο video στήνονται στα μέρη που θέλω και γω. Τεχνικά και πατημένα.
Ο πολύς λαός, δε λέω για το dimvii, πάει στις φουρκέτες.

Το μόνο εύκολο είναι να κάνεις video grab να συγκρίνεις σωστά και με ακρίβεια δύο περάσματα το ίδιο αυτοκίνητο απο 2-3 video στο ίδιο μέρος.

Πωπω το είχα κάνει αυτό το 2004 ή 05 σε ένα πλάνο από μια στροφή που την είχα πάρει όσο κρατούσε ο δρόμος και σύγκρινα χρόνους με αυτοκίνητά. Κύπελλο ασφάλτου λέμε αυτοκίνητα.
Μέσα στη στροφή κέρδιζα, στην ευθεία έχανα χαχαχα
Άβαταρ μέλους
By glf
#761932 Α ναι, αν δεν έχεις γρήγορο κινητό ή PC μπορεί να βλέπεις αφύσικες κινήσεις που δε προλαβαίνει να κάνει την αποσυμπίεση
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#762036 λες να παιζει αυτο ρολο? σαπακι ειναι ο υπολογιστης,3 ετων και πολυ φθηνος,400 ευρω τον ειχα παρει αν θυμαμαι καλα.
Παντως μου κανει εντυπωση που τοσο πολλοι αλλοι δεν το καταλαβαινουν,δεν ειναι δυνατον να ειμαι απο τους λιγους που αντιλαμβανονται οταν παιζει πιο γρηγορα.Σε αυτο το ξενο φορουμ γραφουν και ανθρωποι με πολυ μεγαλη εμπειρια απο αγωνες.
Τι να πω.Θα προσπαθησω να δω το ιδιο βιντεο σε καποιο πιο σοβαρο λαπτοπ.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#762759 Κι αυτός είναι ο Kalle σε ευρωπαϊκό πρωτάθλημα drift απέναντι στον δικο μας Σταύρο Γριλλη

https://youtu.be/0KX8Zx7IieU

https://www.autoblog.gr/2022/05/09/des- ... ima-drift/

don't panic