Forum για τα πρωταθλήματα rally, WRC, ERC, Dakar
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#515664 Εκπληκτικός ο Νεβιλ στην τελευταία ειδική.
Κυριολεκτικά στις 2 ρόδες.

Για να δούμε τον Οζιέ τώρα, ο οποίος κάτι μαϊμουδιά έκανε πάλι, δεν κατάλαβα....
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#515666 Το πήρε ο Νεβιλ!!!!!!
Πανάξια!!
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#515667 Νέβιλ τεράστιος!!! με 0,7 δευτ νικητής!!! :yahoo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#515669 πολυ αξια νικη!
Άβαταρ μέλους
By Himalayan
#515672 Neuville respect! :thumbsup: Απίστευτη εμφάνιση.Περιμενω τις δηλώσεις του οζιέ. Πιο στα ίσια ήττα δεν υπάρχει.
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#515695 Καταπληκτικος, ονειρικος αγωνας !!!

Ποσα χρονια ειχαμε να δουμε τους δυο ξεκαθαρους διεκδικητες του πρωταθληματος να μαχονται στα δεκατα μεχρι την τελευταια ειδικη;

Θυμαμαι την καταπληκτικη μαχη Γκρονχολμ - Λεμπ το 2007 στη Νεα Ζηλανδια.

Θυμαμαι επισης τη χαοτικη Πορτογαλια του 2001 και την απιθανη μαχη Μακινεν - Σαινθ αλλα δεν ηταν τοσο ξεκαθαρα διεκδικητες της κουπας τοτε...

Νομιζω πως η Πορτογαλια, κυριως βαθμολογικα, και η Σαρδηνια , κυριως ψυχολογικα, γερνουν το πρωταθλημα προς το Νεβιλ.

Κανοντας δυο καταπληκτικους, ταχυτατους και ωριμους αγωνες, εδειξε στον Οζιε και οτι μπορει να επωφεληθει απο τα οποια λαθη του Γαλλου (Πορτογαλια) αλλα και οτι μπορει να νικησει μια κοντρα στα ισια (Σαρδηνια).

Επισης ειναι ακομα πιο δυνατο χτυπημα για το Γαλλο το οτι ηταν μπροστα και εχασε στα τελευταια μετρα τον αγωνα. Δηλαδη αν ο Οζιε ηταν πισω απο το Νεβιλ, πιεζε και οριακα δεν καταφερνε να νικησει θα ηταν διαφορετικο απο το να χασει ενω ηταν μπροστα.

Επειδη ομως ο Βελγος εχει δειξει αρκετα σημαδια ασταθειας και επιπολαιοτητας στο παρελθον δεν εχω πειστει οτι θα συνεχισει ετσι, σιγουρα ομως ειναι η χρονια που δειχνει οτι ειναι πιο ωριμος απο ποτε και οτι ειναι πολυ πιθανο να συνεχισει ετσι.
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#515737
Yugo_para_siempre έγραψε:
Θυμαμαι επισης τη χαοτικη Πορτογαλια του 2001 και την απιθανη μαχη Μακινεν - Σαινθ αλλα δεν ηταν τοσο ξεκαθαρα διεκδικητες της κουπας τοτε...


Βεβαια εκεινο που εκανε ο τομι τοτε ηταν ΑΠΕΙΡΩΣ ανωτερο αυτου που εκανε ο νεβιλ.Δε διαφωνουμε σε κατι απλα κουβεντα να γινεται.Εκεινη ο οδηγηση πρεπει να ηταν απο τις εξωφρενικοτερες στην ιστορια των ραλι.τα δλτ που ειχε μαζεψει και μετα εριξε, ηταν πολλα και μαλιστα στον σαινθ. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#515748 έτσι γιορτάζουν τέτοιες νίκες....

Άβαταρ μέλους
By thazio
#516075 Φοβερός αγώνας!

Έχω τρελαθεί με το WRC live!

Έχω αρχίσει να τον γουστάρω πολύ τον Βέλγο.
Από πέρσι είναι πολύ πιο προσεκτικός και νομίζω ότι του αξίζει για την ώρα.
Ίσως έχει και το καλύτερο αυτοκίνητο βέβαια.
Μου αρέσει επίσης όλη η διάθεση και η φάση στην ομάδα.
Φαίνονται πολύ δεμένοι.

Και κάτι από τα παλιά που ίσως θυμάστε κάποιοι...
https://www.youtube.com/watch?v=M3dj13W7dSk
Άβαταρ μέλους
By DAP
#525213 Συγνωμην για το ατοπο αλλα ας προσπαθησουμε να ξεφυγουμε ,οσο γινεται,απο τις φωτιες και τις τραγωδιες.....

https://www.youtube.com/watch?v=jkFeF4EQTmI
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#525598 ξεκίνησε με την SSS, αύριο τα καλά! Οι Φινλανδοί που άλλες εποχές έκαναν περίπατο, φέτος δεν έχουν τύχh. Εκτός αν ξυπνήσει κανένας Jari ή Lappi
Άβαταρ μέλους
By theo13
#525610
cmarin έγραψε:ξεκίνησε με την SSS, αύριο τα καλά! Οι Φινλανδοί που άλλες εποχές έκαναν περίπατο, φέτος δεν έχουν τύχh. Εκτός αν ξυπνήσει κανένας Jari ή Lappi


Γιατί το λες αυτό; Και πέρυσι ο Lappi νίκησε.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#525613 ...για αυτό το λέω, για να ξυπνήσουν :)
Άβαταρ μέλους
By Euripides
#525692 WRC+

Κάναμε συνδρομή για 1 μήνα All Live, για να χορτάσουμε Φινλανδία και θα δούμε και Γερμανία το 15Αύγουστο.

Χίλιες φορές χαλάλι τα 9€. Ψυχοθεραπεία!
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#525722 @euripides :thumbsup:

Ο Lappi σβούριξε λίγο στην 1η SS και έχασε χρόνο. Ο Rovampera jr. βάζει τα γυαλιά με το R5 στο σπίτι του!!!