Forum για τα πρωταθλήματα rally, WRC, ERC, Dakar
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#405670
theo13 έγραψε:Η υπομονή στη Citroen εξαντληθηκε και ο Mikkelsen θα αντικαταστήσει τον Meeke στον αγώνα της Πολωνίας. Λογικό.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/130090

Mετά από 5 χρόνια εξαντλήθηκε η υπομονή; Μωρε μπράβο ιαπωνικό attitude στη Σιτροέν! Και τόσο καιρό τι περίμεναν; Μήπως δια της υπομονής φυτρώσει ένα κουλάδι χέρια στα 40 του;
Άβαταρ μέλους
By theo13
#405672
Anonymous Founder έγραψε:Εμένα μου φαίνεται εντελώς παράλογη κίνηση πάντως. :ninja:


Παράλογη είναι ως προς το σκέλος ότι θα ξανατρέξει ο Lefebvre ο οποίος εκτός απροόπτου θα το ξαναβγάλει. Αλλιώς γιατί είναι παράλογη η απόφαση; Ο Meeke ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να μείνει στο δρόμο και να μαζέψει βαθμούς που είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#405674 Γιατί ο μόνος οδηγός που μπορεί να διεκδικήσει νίκη είναι ο Meeke. Οι υπόλοιποι, απλώς θα μαζέψουν βαθμούς. Ο Lefevre υπάρχει απλώς γιατί είναι Γάλλος υποθέτω, τα αποτελέσματά του είναι εξαιρετικά φτωχά. Ο Mikelsen γιατί έγινε πιο ικανός από τον Meeke ξαφνικά;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#405680 Πόσο είναι; 15 χρόνια μικρότερος; Φετος η χρονιά είναι μόνο για μερικά πυροτεχνήματα. Θα τα δώσει και ο Μίκελσεν νομίζω. Και είναι οδηγός που αξίζει να επενδύσεις πάνω του σε σύγκριση με τους υπόλοιπους διαθέσιμους, ενώ ο Μικ μόνο στο IRC είχε δείξει κάτι, στο WRC όλο περιμένουμε πότε θα αναδειχτεί. Εντάξει, φτάνει, δεν το έχει, είναι ένα τουλάχιστον επίπεδο κάτω.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#405682
Anonymous Founder έγραψε:Γιατί ο μόνος οδηγός που μπορεί να διεκδικήσει νίκη είναι ο Meeke. Οι υπόλοιποι, απλώς θα μαζέψουν βαθμούς. Ο Lefevre υπάρχει απλώς γιατί είναι Γάλλος υποθέτω, τα αποτελέσματά του είναι εξαιρετικά φτωχά. Ο Mikelsen γιατί έγινε πιο ικανός από τον Meeke ξαφνικά;


Γιατί είναι αποδεδειγμένα πιο σταθερός
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#405737 Μου είναι συμπαθής ο Meeke και δεν μου άρεσε που τον έδιωξαν.
Είναι όμως λογική απόφαση, βάσει της απόδοσής του.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#405790 Δεν τον έδιωξαν ακριβώς, τον έστειλαν στον πάγκο να ηρεμήσει. Στην Φινλανδία που κέρδισε πέρυσι θα ξανατρεξει. Από την άλλη ο Μικελσεν είχε κερδίσει στην Πολωνία πέρυσι και είναι αρκετά σταθερός.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#405803 Ποιος θα μπορουσε να μας πει τους προσωπικους χορηγους που εχουν οι οδηγοι της Σιτροεν; Γιατι νομιζω οτι οι ομαδες λειτουργουν περισσοτερο με το ματι του λογιστη και οχι του γιατρου,,,,,,,
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#405823 ουτε και εγω πιστευω ότι θα βοηθησει να λειψει ο Μικ και να τρεξει ο Λεφεμπβρ.
ο Μικελσεν ,αν και πρωτος αγωνας χωρις αρκετες δοκιμες,επιβεβαιωσε το δυσκολο και δυστροπο c3 ,τουλάχιστον σε καποιους αγωνες/επιφάνειες/ειδικες,αν και αυτος ηταν παντου πολύ αργος.
Υπο αυτό το πρισμα,δεν είναι να απορεις γιατι εχει πολλα εβγα ο Μικ.
Εβγα όμως, που σχεδόν παντα γινονταν, ενώ ηταν εμπρος από ολους με το δυστροπο/δυσκολοοδηγητο c3.
Eαν ο Μικελσεν δεν μπορεσει να παει αρκετα γρηγοροτερα,δεν θα μπορεσει να βοηθησει.
Στα 1 και 2 δευτερα το χλμ αργοτερο από τον νικητή,δεν μπορεις να σεταρεις αυτοκινητο νικητή,και να δεις πως θα συμπεριφερθεί σε ρυθμους νικης.
Αρα περιμενουμε από τον Μικελσεν να οδηγησει πολύ γρηγοροτερα από Λεφεμπβρ και Μπριν,μπας και βγαλουμε κανα συμπερασμα.
Εγω θα εξακολουθουσα να τρεχω τον Μικ,με Μικελσεν και Μπριν,και το κυριωτερο θα φωναζα τον Αρχηγο, και θα επαιρνα την εμπειρια του σχετικα με το στησιμο του c3.
υποψιν ότι η σιτροεν εχει επανειλημενα δηλωσει πως φετος δεν παει για πρωταθλημα,αλλα στοχευει σε αυτό το 2018.
επισης να υπενθυμίσουμε ότι ο Ματτον μετα τον 3-4ο αγωνα,εχει δηλωσει επανειλημενως φετος ότι τους ενδιαφερουν οι νικες.
Σιγουρα κατι δεν παει καλα και με το μάνατζμεντ τους.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#407947
dimviii έγραψε:ουτε και εγω πιστευω ότι θα βοηθησει να λειψει ο Μικ και να τρεξει ο Λεφεμπβρ.
ο Μικελσεν ,αν και πρωτος αγωνας χωρις αρκετες δοκιμες,επιβεβαιωσε το δυσκολο και δυστροπο c3 ,τουλάχιστον σε καποιους αγωνες/επιφάνειες/ειδικες,αν και αυτος ηταν παντου πολύ αργος.
Υπο αυτό το πρισμα,δεν είναι να απορεις γιατι εχει πολλα εβγα ο Μικ.
Εβγα όμως, που σχεδόν παντα γινονταν, ενώ ηταν εμπρος από ολους με το δυστροπο/δυσκολοοδηγητο c3.
Eαν ο Μικελσεν δεν μπορεσει να παει αρκετα γρηγοροτερα,δεν θα μπορεσει να βοηθησει.
Στα 1 και 2 δευτερα το χλμ αργοτερο από τον νικητή,δεν μπορεις να σεταρεις αυτοκινητο νικητή,και να δεις πως θα συμπεριφερθεί σε ρυθμους νικης.
Αρα περιμενουμε από τον Μικελσεν να οδηγησει πολύ γρηγοροτερα από Λεφεμπβρ και Μπριν,μπας και βγαλουμε κανα συμπερασμα.
Εγω θα εξακολουθουσα να τρεχω τον Μικ,με Μικελσεν και Μπριν,και το κυριωτερο θα φωναζα τον Αρχηγο, και θα επαιρνα την εμπειρια του σχετικα με το στησιμο του c3.
υποψιν ότι η σιτροεν εχει επανειλημενα δηλωσει πως φετος δεν παει για πρωταθλημα,αλλα στοχευει σε αυτό το 2018.
επισης να υπενθυμίσουμε ότι ο Ματτον μετα τον 3-4ο αγωνα,εχει δηλωσει επανειλημενως φετος ότι τους ενδιαφερουν οι νικες.
Σιγουρα κατι δεν παει καλα και με το μάνατζμεντ τους.



Η αλήθεια είναι ότι πιο λογικό τρίο είναι Μικ-Μίκελσεν-Μπριν.
Όσον αφορά τις δηλώσεις για το ότι δεν πάνε για νίκες μάλλον σαν δικαιολογία για το αν πάνε στραβά (που εν τέλει πάνε) τα πράγματα μου ακούγεται. Νέο αυτοκίνητο = δικαιολογία για πίπες
Άβαταρ μέλους
By fabiawrc
#409385 Εχουμε κλεισει για Πολωνια 4 ατομα και φευγουμε στις 29 του μηνος.. :metalo:
Μετα απο 6 χρονια ελειψης παρακολουθησης wrc και με τα φετινα τερατα μας βλεπω καπως ετσι στις ειδικες :omg: :lipsealed: :s_crazy :s_drinks :s_cool :thumbsup: :superman: :eat:

Αεροπορικα 114 ευρω πανε-ελα,70 η διαμονη για 4 μερες,περιπου 30 ευρω το auris και 50 το εισητηριο για τις ειδικες :rant:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#409390
fabiawrc έγραψε:Εχουμε κλεισει για Πολωνια 4 ατομα και φευγουμε στις 29 του μηνος.. :metalo:
Μετα απο 6 χρονια ελειψης παρακολουθησης wrc και με τα φετινα τερατα μας βλεπω καπως ετσι στις ειδικες :omg: :lipsealed: :s_crazy :s_drinks :s_cool :thumbsup: :superman: :eat:

Αεροπορικα 114 ευρω πανε-ελα,70 η διαμονη για 4 μερες,περιπου 30 ευρω το auris και 50 το εισητηριο για τις ειδικες :rant:


ωραια επιλογή αγωνα! :thumbsup:
Οσοι τα εχουν δει από κοντα τα 2017 εχουν παθει πλακα παντως.Μεγαλη διαφορα με τα προηγουμενα.
περιμενουμε εντυπώσεις!!