Μαστορέματα για όσους πιάνουν τα χέρια τους
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#795164 Αρχικα πριν χρονια ειχα προσθεσει 2 φωτιστικα Led κατω απο την εταζερα,δεν φαινονται ωραια ομως παραγουν αρκετο φως.

Εικόνα

Εχω φτιαξει τωρα λιγο την καλωδιωση.

Μετα εβγαλα το μαμισιο λαμπακι και εβαλα αλλο Led (μεγαλη διαφορα,απο το κιτρινωπο χαμηλης εντασης στο λευκο-ψυχρο δυνατο φως) ενω προσθεσα και 2 διακοπτες,ο ενας αναβει τα 2 Led επανω και ο αλλος το φωτακι αριστερα.

Εικόνα

Ολα ειναι συνδεδεμενα με την κλειδαρια αρα μολις κλεινει η πορτα σβηνουν.

Μπορει στο μελλον θα τα αλλαξω και να βαλω μια μπαρα Led.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#799182 Όμορφα. Έχεις σκεφτεί να βάλεις τα φώτα στο ανοιγόμενο τμήμα ώστε να μην σε τυφλώνουν κατάματα; Ή πίσω πίσω κάτω από το άνοιγμα για τον ίδιο λόγο (αλλά εκεί μπορεί να καλύπτονται όταν φορτώνεις.
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#799242
sknipper έγραψε:Όμορφα. Έχεις σκεφτεί να βάλεις τα φώτα στο ανοιγόμενο τμήμα ώστε να μην σε τυφλώνουν κατάματα; Ή πίσω πίσω κάτω από το άνοιγμα για τον ίδιο λόγο (αλλά εκεί μπορεί να καλύπτονται όταν φορτώνεις.


:s_drinks

Καποια στιγμη θα βαλω Led μπαρα να ειναι πιο ομορφο.
Πρωτα αναβω το μικρο (και ετσι συνηθιζει το ματι μου στο φως) και οταν σκυβω αν ψαξω κατι τα 2 τα πιο μεγαλα ετσι δεν με χτυπανε κατ'ευθειαν στα ματια.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#799245 Εχω αλλάξει στο πουντο το λαμπάκι στο πορτ μπαγκαζ με μια πλακέτα με led που έβγαλα απο σπασμένο φανάρι ημέρας απο polo .Λίγο πριν το χωριό Κάψια έχει μερικές στροφές που γίνονται ατυχηματα ,οπότε απο κάποιο τέτοιο ηταν .Στην αρχή είχα αφήσει το πλαστικό καπάκι επάνω στην πλακέτα αλλά δεν με βολευε οπότε το έβγαλα.Είναι απο την δεξιά μεριά και ψιλοκρυμένο και δεν ενοχλεί αν δεν το κοιτάς κατευθείαν.Αν το θυμηθώ θα βγάλω φωτό όταν πάω Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#833306 Επειδή το Αστρα δεν εχει πολυ δυνατό φωτισμό στο πορτμπαγκαζ πήρα https://nl.aliexpress.com/item/10050032 ... pt=glo2nld
Θα δούμε σε λίγες τι ψάρια πιάνει.