Για τα πρωταθλήματα πίστας, GP2/GP3, IndyCar, WTCC, BTCC, Le Mans και άλλα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#5622 Πιο πολύ ως απορία το έχω: Βλέπει κανείς εκτός από μενα την πανδαισία αριστερών στροφών; Ξεκινάει το chase και δυστυχώς για το πουλέν μου τον Kyle Busch η Τογιότα πάει κατά διαόλου. Προς Penske τη βλέπω τη δουλειά είτε το βλαχαδερό ο Κεσλάουσκι είτε το τσογλανάκι ο Λογκάνο. Αυτοί και 3 της Χεντρικ έχουν τις 5 πρώτες θέσεις.

Ξεκινάμε στο Σικάγο
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#5806 Μεγάλος φαν, αλλά κρυφή. Παρακολουθώ μερικά νέα, αλλά δεν έχω πού να δω εικόνα.

Στη συλλογή μου καπελάκι του Ματ Κένσεθ από το νικηφόρο 2003. #17 dewalt

Εσύ κ εγώ είμαστε...
Άβαταρ μέλους
By the_sigman
#5820
JimClark έγραψε:Εσύ κ εγώ είμαστε...

Ακριβώς :s_biggrin

Από τα λίγα motorsport πρωταθλήματα που δεν με ενδιαφέρουν. :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#5828 o ΤΟΜ ΚΡΟΥΖ ηταν πολυ καλος θυμαμαι!!! Με ενα πρασινο αυτοκινητο :s_tongue :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#6150
JimClark έγραψε:Μεγάλος φαν, αλλά κρυφή. Παρακολουθώ μερικά νέα, αλλά δεν έχω πού να δω εικόνα.

Στη συλλογή μου καπελάκι του Ματ Κένσεθ από το νικηφόρο 2003. #17 dewalt

Εσύ κ εγώ είμαστε...

Aφου δεν το πήρε πέρσι ο Κένσεθ που το είχε στο πιάτο, χλωμό τον βλέπω.

Τους αγώνες τους ανέβαζε ένα παληκάρι με νικ thelp2008 τον οποίον και έκλεισε το NASCAR. Πλέον τους ανεβάζει το ίδιο το NASCAR αλλά είναι 1 αγώνα πίσω. Πχ ακόμα δεν ανέβασαν το Richmond 400 που ήταν η τελευταία της κανονικής σεζόν
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#10932 H Penske ξεκίνησε δυνατά και στον πρώτο αγώνα του chase. Προς τα τέλη της εβδομάδας θα έχει ανέβει στο επίσημο κανάλι του NASCAR
Άβαταρ μέλους
By Jim Giannopoulos
#26924 Γεια σας παιδια! Παρακολουθω κι εγώ Nascar ανελλιπως, μαλιστα παρακολουθω τους αγωνες ζωντανα ακομα κι αν ειναι σε ακαταλληλες ωρες για εμας (night races για παραδειγμα). Τωρα η μαχη στο chase κορυφωνεται, φετος υπαρχει και καινουριο συστημα με διαφορετικα rounds μεσα στο ιδιο το chase... Προχθες βραδυ ειχε τον αγωνα απο την Talladega... αν δεν νικουσε ο keselowski θα εμενε εκτος διεκδικησης πρωταθληματος! Επισης 3 αυτοκινητα του Hendrick αποκλειστηκαν απο τη συνεχεια, μεταξυ αυτων και ο 6 φορες πρωταθλητης Johnson.
Εγω υποστηριζω Chevrolet και μαλιστα τον Kevin Harvick αλλα και τον Ryan Newman, του οποιου το αμαξι βρεθηκε 'χαμηλο' στον τεχνικο ελεγχο μετα τον αγωνα και μενει να δουμε αν θα υπαρξει ποινη και ποια θα ειναι αυτη...
8 οδηγοι μενουν για πρωταθλημα, 4 αγωνες ακομα (παλι καλα σε σχετικα λογικες ωρες για την Ελλαδα)

The_sigman μηπως εχεις τρεξει καθολου στο simraceway? Υπαρχει παικτης σε αυτο το sim με αυτο το username, γι'αυτο ρωταω :)
Άβαταρ μέλους
By the_sigman
#27110
Jim Giannopoulos έγραψε:The_sigman μηπως εχεις τρεξει καθολου στο simraceway? Υπαρχει παικτης σε αυτο το sim με αυτο το username, γι'αυτο ρωταω :)

Ναι έχω, είμαι και στο forum (έχω να τρέξω καιρό βέβαια, μπαίνω rfactor). Εσύ δε είσαι ο γρήγορος με το πληκτρολόγιο; :lol:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#27119 O Kyle είναι τελικώς ο πιο άτυχος να πω; loser να πω; γκαντέμης; Δηλαδή ο τρόπος που έχασε πάλι το πρωτάθλημα δεν παίζεται.

Παντως περιμένω όπως ξαναέγραψα φέτος την Πένσκε, ελπίζω να το παρει με το Λογκάνο και όχι με το ταγάρι τον Κεσλάουσκι.

Γενικά πάντως γουστάρω την Gibbs Toyota κυρίως λόγω των οδηγών της (Κένσεθ, Μπους, Χάμλιν) όχι τόσο λόγω μπράντας.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#39260 Σίγουρα δεν είναι pure racing, σίγουρα το reset των βαθμών πριν τον σημερινό τελικό κάνει τους διπλούς βαθμούς της Φ1 να είναι για βραβείο fair play, αλλά σερβίρουν στο κοινό τους αυτό που θα ήθελε. Αγωνία μέχρι τέλους για να πάρει τον τίτλο κάποιο αουτσάιντερ.

Μισή ωρίτσα έμεινε (το πολύ) όποιος το βρει ας τους δει. Προτιμώ Harvick ή Logano.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#39267 And the winner is ... Kevin Harvick. Μετά από 13 cautions και αφού έχασε 2 φορές λόγω caution διαφορά που δεν έκλεινε, τελικά το πήρε δίκαια. Από τους συμπαθητικούς στο πρωτάθλημα. Το τσογλάνι ο Stewart πήρε και τίτλο ως owner τη χρονιά που έφαγε τον πιτσιρίκο. Τι να πει κανείς...
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#80306 O Kyle Busch τραυματίστηκε στην Daytona μετά από ένα παράξενο ατύχημα... :(

Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#80975 E αν δε σε θέλει, δε σε θέλει. Ούτε φέτος το πουλέν :(

Οπως και προπερσι το μεγάλο pileup έγινε στη Nationwide (Xfinity φετος). Την πλήρωσε τη μανία του να τρέχει 2 αγώνες κάθε ΣΚ.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#146018
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#146072 Μεγάλο ταγάρι ο Κεσλάουσκι, απορώ πως έχει πάρει και πρωτάθλημα. Βέβαια από ότι βλέπω (δεν είδα τον αγώνα) ήταν green flag pit οπότε αυτό τους αγχώνει λίγο παραπάνω γιατί χάνουν σχεδόν 2 γύρους αναλόγως την πίστα. Αυτή ήταν από τις μεγάλες βέβαια, αλλά είναι αγχωτικό.

Κατά τα άλλα εντυπωσιακό come back για το πουλέν μου με σερί νίκες, θέλει να μπει στους πρώτους 30 για να πιάσει το chase λογικά θα το κάνει.