Για τα πρωταθλήματα πίστας, GP2/GP3, IndyCar, WTCC, BTCC, Le Mans και άλλα
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#550538 https://www.motorsport.com/f3/news/floe ... t/3216192/

Macau Grand Prix organisers have confirmed that Sophia Floersch is conscious and has been transferred to hospital following a terrifying accident that stopped the race.
The German was launched into the air and over the crash barriers after striking the TOM’s car of Sho Tsuboi at Lisboa Bend, having lost her wheels in a crash further up the long straight before the tight right hander.

Floersch’s car went through debris fencing and struck a photographer’s bunker before landing back on its wheels.

A statement from the organisers said that both Floersch and Tsuboi were concious and had been taken to hospital.

Three further individuals, two photographers and one marshal, were also involved in the accident, with them also being transferred to hospital.

The race was restarted following a delay of more than one hour to attend to the individuals involved in the accident as well as repair the fencing.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#550539 καλο νεο το οτι ειχε τις αισθησεις της. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#550545 Φρικιαστικό!
Μακάρι να είναι καλά όλοι όσοι συμμετείχαν στο συμβάν.
Νομίζω ότι πρέπει να αρχίσουμε να αναθεωρούμε για τα circuit πόλης.

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#550546 https://twitter.com/VanGamerenF1/status ... 1385712640


:dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#550547
Silberpfeil έγραψε:Φρικιαστικό!
Μακάρι να είναι καλά όλοι όσοι συμμετείχαν στο συμβάν.
Νομίζω ότι πρέπει να αρχίσουμε να αναθεωρούμε για τα circuit πόλης.

< 4A >


Είναι παντελώς βλακώδεις ''πίστες''. Πέραν του ότι δεν προσφέρουν τίποτα πέραν είναι και επικίνδυνες.
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#550549
panos2171 έγραψε:
Silberpfeil έγραψε:Φρικιαστικό!
Μακάρι να είναι καλά όλοι όσοι συμμετείχαν στο συμβάν.
Νομίζω ότι πρέπει να αρχίσουμε να αναθεωρούμε για τα circuit πόλης.

< 4A >


Είναι παντελώς βλακώδεις ''πίστες''. Πέραν του ότι δεν προσφέρουν τίποτα πέραν είναι και επικίνδυνες.


Συμφωνώ! Και εγώ αυτή την άποψη έχω.

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#550552 Αυτό μου φαίνεται ένα εντελώς λάθος kerb. Όμως δεν φταίει μόνο αυτό. Το μονοθέσιο δεν θα έπρεπε να είχε διανύσει τέτοια απόσταση, ακυβερνητο, χωρίς ουσιαστικά να χάσει ενέργεια. Εικόνα

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By thazio
#550553 Πράγματι, αμάν πια με τις "αρένες" κάθε είδους: Oval, street, κλπ. Τα ίδια και τα ίδια. Το monaco σώνεται από τις αργές ταχύτητες και από την πολύ κλειστή πριν το τούνελ.(+ ότι δεν μπορέις να βρεθείς δίπλα)
Η ευθεία πρίν την Lisboa που έγινε αυτό είναι πάνω από 1,5 χλμ και τέλος πάντων φτάνουν τα f3 με 270 (και τα έχουν για πολύ ώρα)... Ένα ακούμπημα χάνεις τροχό και το αποτέλεσμα είναι αυτό. Μακάρι να πάν όλα καλά.
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#550556 Νομίζω ότι είμαι από τους ρομαντικούς των μηχανοκίνητων sports αλλά πιστεύω ότι ούτε το Μονακό έχει θέσει σε αγώνες ταχύτητας, ειδικά όταν μιλάμε για αγώνες (ανοιχτων) μονοθεσίων, με τέτοιες επιδόσεις. Το αρενες που αναφέρεις είναι πολύ σωστό! Βρίσκω ότι τα Grands Prix πόλεων δεν είναι πολύ διαφορετικά στην φιλοσοφία τους, από τις πρώτες αρενες που έφτιαξε αιώνες πριν ο άνθρωπος. Αν θέλουμε αρενες για GsP, μπορούμε να έχουμε τέτοιες όπως στο τελευταίο μέρος του Hockenheimring ή του Hermanos Rodriguez.

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#550560 Και όπως έχει συμβεί και στο παρελθόν, έτσι πρέπει και σήμερα οι οδηγοί να μιλήσουν. Δεν δείχνει ότι έχει μεγαλύτερα... αυγά όταν υποστηρίζει ένας επαγγελματίας οδηγός ότι πίστες όπως το Μονακό ή το Μακαου είναι οι αγαπημένες του και ότι "ξεχωρίζουν οι άντρες από τα αγόρια" πχ. Άγνοια δείχνει.

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#550576 To Μονακό είναι λίγο δύσκολο να αφαιρεθεί από την F1 λόγω γκλάμουρ, πόσο μάλλον όταν τώρα έχουν προστεθεί ακόμα περισσότερες πόλεις.
Άβαταρ μέλους
By Silberpfeil
#550582
panos2171 έγραψε:To Μονακό είναι λίγο δύσκολο να αφαιρεθεί από την F1 λόγω γκλάμουρ, πόσο μάλλον όταν τώρα έχουν προστεθεί ακόμα περισσότερες πόλεις.
Καλά ναι. Απλά πιστεύω ότι και το Μονακό είναι ιδιαίτερα επικίνδυνο.

< 4A >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#550585
Silberpfeil έγραψε:Εικόνα

< 4A >


παλι καλα :thumbsup: