MotoGP, World Superbikes και κάθε άλλο είδος αγώνων με μοτοσικλέτες
Άβαταρ μέλους
By edmond
#36887
liostemi έγραψε:...εντάξει... πες καλύτερα ότι δεν γουστάρεις την Ducati... θα ήταν πιο ειλικρινές... και πάντως τα 2,5" πίσω από το Honda του Dani Pedrosa, δεν θα τό 'λεγα και τόσο κακό!.. :shifty:

αν σκεφτεις οτι ο pedroza βλεπει την κορυφη με το κυαλι, υπολογισε ποσο κακο ειναι ή οχι!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#36927 Δεν ήταν τόσο τραγική φέτος η Ducati ρε παιδιά, εντάξει δεν χτυπούσε τους πρώτους, αλλά δεν ήταν τόσο μακριά.
Άβαταρ μέλους
By liostemi
#36977
edmond έγραψε:
liostemi έγραψε:...εντάξει... πες καλύτερα ότι δεν γουστάρεις την Ducati... θα ήταν πιο ειλικρινές... και πάντως τα 2,5" πίσω από το Honda του Dani Pedrosa, δεν θα τό 'λεγα και τόσο κακό!.. :shifty:

αν σκεφτεις οτι ο pedroza βλεπει την κορυφη με το κυαλι, υπολογισε ποσο κακο ειναι ή οχι!

Θες να πείς ότι και ο Pedrosa καταστρέφει τον αγώνα των άλλων?..
tazio έγραψε:Εντάξει δε τη γουστάρω αφού με κατάλαβες (λες και έχω κρύψει ποτέ τις συμπάθειες που έχω) . Αλλά για πες μου ειλικρινά σου αρέσει αυτό που παρουσιάζει η εταιρεία που συμπαθείς και το θεωρείς ανταγωνιστικό;
Αν ναι τότε πάσο και πάμε γι άλλα.
Σε 4 μήνες αρχίζει η σεζόν και θα δείξει.

...καλέ μου άνθρωπε, δεν έχει σημασία τι συμπαθώ και τί όχι (προσωπικά δεν είμαι "φαν"...), απλά ενοχλούμαι όταν "ακούω" εμπαθείς απόψεις λόγω... "φανατίλας"!.. Το: "καταστρέφει τον αγώνα των άλλων", ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.
Στην τελική, κανείς από τους αγωνιζόμενους ΔΕΝ ισχυρίστηκε κάτι τέτοιο...
Άβαταρ μέλους
By tazio
#37326 Σχετικά με τον Πεδρόσα, θυμίσέ μου πότε μπήκε μπροστά και πήγαινε καρότσα τους υπόλοιπους; (Ο Λορένθο το έκανε και πάλι δε μου άρεσε ασχέτως με το τι οδηγεί αν αυτό σου λέει κάτι). Τυπικά κάνει τον αγώνα του και δε μπορεί να πει κανείς κάτι αλλά ... αλλά.

Για την οικονομία της συζήτησης, αφαιρώ τη φράση "η εταιρεία που συμπαθείς" (το αβατάρ σου λέει άλλα πάντως) και ξαναρωτώ. Θεωρείς ανταγωνιστικές εμφανίσεις αυτές που έκανε φέτος (και πέρυσι και πρόπερσι ... ) η εργοστασιακή αυτή ομάδα;
Άβαταρ μέλους
By liostemi
#37389 Το αβαταρ μου είναι ο #27 πάνω στη Ducati... (...θεωρείται "συνταξιούχος" και επιδίδεται στο ψάρεμα! :) )...
...επίσης ο edmond έγραψε ότι: "ο Pedrosa βλέπει την κορυφή με το κυάλι" και εγώ απλώς "τρολλάρισα"... :twisted:
...γενικά η Ducati αν μπορούσε να είναι ανταγωνιστική, δεν θα αγωνιζόταν στην κατηγορία factory... όμως όλοι όσοι ασχολούνται με το... "σπορ" βλέπουν ότι έχουν γίνει σημαντικά βήματα (χωρίς ουσιαστικές αλλαγές στη μηχανή...) ...αλλά ο στόχος - όπως και για τους νεοφερμένους - είναι ουσιαστικά το '16. :rtfm:
...και τέλος σου θυμίζω ότι ΔΕΝ ανήκω στην κατηγορία των φαν. Έχω κάποιες συμπάθειες αλλά ως εκεί... ο λόγος που θέλω να γίνει ανταγωνιστική η Ducati, όπως επίσης ΚΑΙ οι νεοφερμένες ομάδες, είναι για να χαίρομαι περισσότερο τον αγώνα... :eat:
Όπως καταλαβαίνεις, "οπαδική" αντιπαράθεση με μένα ΔΕΝ μπορείς να κάνεις!.. :oops:
Άβαταρ μέλους
By the_sigman
#37411 Η Ducati είναι ένα ερωτηματικό λόγω ελαστικών. Στα qual φαίνεται πιο γρήγορη από ότι είναι, αλλά δεν βοηθιέται στους αγώνες, ειδικά στο τέλος. Στη Βαλένθια πάντως κόντραραν καλά τον Lorenzo (τουλάχιστον οι Dovi-Cal) με το ίδιο λάστιχο.
Άβαταρ μέλους
By tazio
#37455
liostemi έγραψε:Το αβαταρ μου είναι ο #27 πάνω στη Ducati... (...θεωρείται "συνταξιούχος" και επιδίδεται στο ψάρεμα! :) )...
...επίσης ο edmond έγραψε ότι: "ο Pedrosa βλέπει την κορυφή με το κυάλι" και εγώ απλώς "τρολλάρισα"... :twisted:
...γενικά η Ducati αν μπορούσε να είναι ανταγωνιστική, δεν θα αγωνιζόταν στην κατηγορία factory... όμως όλοι όσοι ασχολούνται με το... "σπορ" βλέπουν ότι έχουν γίνει σημαντικά βήματα (χωρίς ουσιαστικές αλλαγές στη μηχανή...) ...αλλά ο στόχος - όπως και για τους νεοφερμένους - είναι ουσιαστικά το '16. :rtfm:
...και τέλος σου θυμίζω ότι ΔΕΝ ανήκω στην κατηγορία των φαν. Έχω κάποιες συμπάθειες αλλά ως εκεί... ο λόγος που θέλω να γίνει ανταγωνιστική η Ducati, όπως επίσης ΚΑΙ οι νεοφερμένες ομάδες, είναι για να χαίρομαι περισσότερο τον αγώνα... :eat:
Όπως καταλαβαίνεις, "οπαδική" αντιπαράθεση με μένα ΔΕΝ μπορείς να κάνεις!.. :oops:


Ο "ψαράς" λείπει από το χώρο, δυστυχώς. Με την ευκαιρία θυμίζω ότι έτρεξε και με άλλη εταιρεία.

Βήματα στο πλάι έκαναν, ειδικά όταν κατάφεραν ο Κράτσλοου, στους τελευταίους αγώνες, με τη λιγότερο εξελιγμένη να κάνει αστειάκια με τις βελτιωμένες.

Οπαδική αντιπαράθεση (ούτε καν απλή αντιπαράθεση θα έλεγα) σαφώς και δε γίνεται μια και δεν οπάζω πίσω από κανένα εγοστάσιο. Ο εφιάλτης μου δε είναι, ενιαίο με Χόντα και μόνο Ισπανούς αναβάτες.
Ειδικά αυτό με τους Ισπανούς ... μπρρρρρρρ.

Τέλως πάντων, για το 15 άνοιξε ήδη θέμα και υπομονή να δούμε τι ψάρια θα πιάσουν όλοι.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#37458
the_sigman έγραψε:Η Ducati είναι ένα ερωτηματικό λόγω ελαστικών. Στα qual φαίνεται πιο γρήγορη από ότι είναι, αλλά δεν βοηθιέται στους αγώνες, ειδικά στο τέλος. Στη Βαλένθια πάντως κόντραραν καλά τον Lorenzo (τουλάχιστον οι Dovi-Cal) με το ίδιο λάστιχο.


Ναι αλλά τον έφταναν μόνο κάθε φορά που ψιχάλιζε και ως γνωστόν ο Lorenzo ακόμα έχει αυτό το θέμα από περσι.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#37460
the_sigman έγραψε:Η Ducati είναι ένα ερωτηματικό λόγω ελαστικών. Στα qual φαίνεται πιο γρήγορη από ότι είναι, αλλά δεν βοηθιέται στους αγώνες, ειδικά στο τέλος. Στη Βαλένθια πάντως κόντραραν καλά τον Lorenzo (τουλάχιστον οι Dovi-Cal) με το ίδιο λάστιχο.

lorenzo?
valencia?
θυμηστε μου λιγο τι εκανε εκει γιατι μου διαφευγει!... :iconcool: