MotoGP, World Superbikes και κάθε άλλο είδος αγώνων με μοτοσικλέτες
Άβαταρ μέλους
By edmond
#495817 Ο dovi μπορεί στον επόμενο αγώβα να βολοδέρνει στην 10η-11η θέση ξερωγω.
Ο marqez ο γνωστός ταχύτατος μέχρι ΑΗΔΙΑΣ :shifty: . Σίχαμα σκέτο ρε παιδί μου. :shifty:
Ο ρόσσι ναι μεν αλλά. Σε άλλες εποχές και με τέτοιο μηχανάκι, θα είχε τερματίσει, θα είχε κάνει το σόου του, τις δηλώσεις, μπανάκι, αλλαγή σε τζιν και μπλούζα και στην απονομή θα ήταν φρεσκαδούρα. Θετικό οτι έμεινε κοντά. Είδωμεν.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#495853 Πιστεύω οτι είναι ακόμη ανταγωνιστικός , ιδιαίτερα έναντι του team mate και του έταιρου fantastic four (Lorenzo).

Το μηχανάκι του δεν είναι ότι ήταν κάποτε η M1 ή RC211V πάλαι ποτέ. Και μπορεί να ακούγονται δικαιολογίες, οι υπόλοιποι τερματισμοί όμως τον αποδεικνύουν συνεχώς.
Στα 39 μου βέβαια αν είχα τόσα χρήματα και 20 χρόνια στα motorsport, αναρωτιέμαι αν θα είχα ακόμη κίνητρο ή θα περίμενα την ημέρα που όλα θα ήταν 100% για να δώσω το 100% και όχι όπως παλιά, που ο κίνδυνος είτε δεν υπολογιζόταν είτε δεν είχε και πολύ σημασία γενικότερα, απλά δίνεις το 110% συνέχεια.
Αναρωτιέμαι κι εγώ , αν ο Ρόσι το έχει ακόμη όπως πριν απο 15 χρόνια που περνούσε θεούς και δαίμονες, δεν ξέρω. Ξέρω πάντως οτι χαίρομαι να τον βλέπω απλά να υπάρχει εκεί , πόσο μάλλον να κερδίζει κιόλας για τα τελευταία 15 χρόνια :)
Κλείνοντας για το Ρόσι να πω , οτι έχει δει τον θάνατο του Daijiro Kato , του Simoncelli απο ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ κοντά και ενδεχομένως κι άλλους που δεν τους θυμάμαι. Μακάρι να μην επηρεάζεται κάποιος εύκολα όσο μεγαλώνει αλλά δύσκολο.

Μου αρέσουν πολύ επίσης, Dovi που έχει και πολύ καλό μηχανάκι επιτέλους , Petrucci και ενδεχομένως η Suzuki να αρχίσει να σταθεροποιείται, έχουν δουλέψει αρκετά.

ΥΓ δεν υπάρχει πιο ηλίθιος αγώνας απο αυτόν στο Κατάρ, βράδυ , σκόνη, υψηλή θερμοκρασία , χαμηλή θέαση.
Μόνο η σχεδίαση της πίστας βοηθά και αναπτύσσουν τρελές τελικές (350 για Duc, 343 Honda, 338 Rossi)
Άβαταρ μέλους
By Άμπαλος
#495857 Πάλι στενός κορσές θα μας γίνει η Ντουκάτι; :rant:

georgetz έγραψε:Πιστεύω οτι είναι ακόμη ανταγωνιστικός , ιδιαίτερα έναντι του team mate και του έταιρου fantastic four (Lorenzo).

Ανταγωνιστικός είναι, αλλά άλλο πρωτάθλημα κατά 99,9% δεν...
Για να το πάρεις θες σίγουρα 5-6 νίκες, τις οποίες δε τις έχει...
Άβαταρ μέλους
By edmond
#495896
georgetz έγραψε: Ξέρω πάντως οτι χαίρομαι να τον βλέπω απλά να υπάρχει εκεί , πόσο μάλλον να κερδίζει κιόλας για τα τελευταία 15 χρόνια :)

Αυτό ακριβώς γνωρίζει και η DORNA :shifty:
Kαι λογικά το επιβραβεύει... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#495939 E δεν τρέχουν όλοι οι αναβάτες μέχρι τα 39 με την ίδια επιτυχία , είναι τιμή να υπάρχει ακόμη εκεί εκτός απο ratings/ριάλια.

Ισπανοκρατούμενη/ισπανοδημιούργητη η Dorna , χμμ :shifty:
Άβαταρ μέλους
By NxOxT
#500779 δεν τη παλευετε καστανο εδω μεσα απο μοτοgp... εγινε της εκδιδωμενης το κεγκελο στην αργεντινη και εσεις κοιμαστε...

τσ τσ τσ... ντροπη και αισχος.

που ειναι τα φανμποις του ροσσι και του μαρκ να κυλιστουν (με μπικινι) στις λασπες για τα ινδαλματα τους ?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#500799 Δεν έχω δει αγώνα. Ελπίζω σήμερα.

Αλλά από αυτά που διαβάζω 2 φορές έπρεπε να πάρει μαύρη σημαία ο ΜΜ.
Τον τιμώρησαν μόνο με 30 δευτερόλεπτα ποινή.

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By dimik
#500804 Nα τον δεις, πέρα από τα εξωαγωνιστικά ήταν ωραίος αγώνας.
Έτρεμε το φυλοκάρδι μου σε κάθε στροφή με κάθε οδηγό.

Μετά θα συζυτήσουμε τα του ΜΜ :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#500813 Οταν τα εκανε βεβαια ο Ροσσι στον Gibernau στην Χερεθ ηταν Θεος!!!

Πολυ το χαρηκα που μολις σηκωθηκε αρχισε την κλαψα..

Ο Μαρκ τους εκανε ΠΛΑΚΑ
Άβαταρ μέλους
By NxOxT
#500817
Geo f1 έγραψε:Οταν τα εκανε βεβαια ο Ροσσι στον Gibernau στην Χερεθ ηταν Θεος!!!

Πολυ το χαρηκα που μολις σηκωθηκε αρχισε την κλαψα..

Ο Μαρκ τους εκανε ΠΛΑΚΑ


αυτο ειναι ποστ στο σωστο κλιμα... μπραβο.

αλλιως να μαζευτουμε ολλες να παμε για κυνηγι πεταλουδας.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#500822 ΑΥΤΌ είναι ποστ σε σωστό κλίμα.
Παγιερ βλέπεις μεγάλη μπάλα αλάνι.
Ποιο μότο τζιπ τώρα, ένας τυχαίος μπουρναζιωτης τους έχει ΣΤ ΑΥΤΙΆ.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#500823
NxOxT έγραψε:αυτο ειναι ποστ στο σωστο κλιμα... μπραβο.

αλλιως να μαζευτουμε ολλες να παμε για κυνηγι πεταλουδας.


ναι αλλα δεν μας ειπες τη γνωμη σου. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#500826 Καταρχάς έπρεπε όλοι να ξεκινήσουν από τα πιτς.
Μόνο ο Miller είχε σλικ, αλλά μην στεναχωρισουμε τους εργοστασιακους.

Δεύτερον, ο ΜΜ μάλλον έπρεπε να δει μαύρη σημαία λόγω αναποδης κίνησης στην πίστα.
Τουλάχιστον έπρεπε να ξεκινήσει από τα πιτς αφού περνούσαν όλοι.

Τρίτον, το κωλοπαιδι αφού έπεσε πάνω στον Αλεις, έσπρωξε τον Μπαουτιστα και στο τέλος εμβολισε τον Ροσσι.

Η ποινή των 30 δευτερολέπτων είναι αστεία. Εκτός αν φάει αποκλεισμό από τον επόμενο αγώνα.

Άλλο να μσχεσαι και άλλο να το κάνεις επίτηδες.
Ο Ροσσι αντιαθλητικος δεν ήταν ποτέ.
Αυτός είναι κωλοπαιδο. Μάλλον το όνομα του είναι Μεγαλο Μαλακιστηρι.
Το χειρότερο είναι ότι ενώ έχει τα φόντα να γίνει ο καλύτερος όλων ο κωλοπαιδισμος του δεν τον αφήνει.

Κατά τα άλλα και γαμω τους αγώνες, τρομερός ο Κατσαριδας!
Όπως και όλη η μάχη των 4ων πρώτων.



Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#500828
Άλλο να μσχεσαι και άλλο να το κάνεις επίτηδες.
Ο Ροσσι αντιαθλητικος δεν ήταν ποτέ.


Ο Ροσσι δεν ειχε κλωτσησει τον Μαρκεθ πριν 2 χρονια στην Μαλαισια? :hmmm:

:s_yummy