MotoGP, World Superbikes και κάθε άλλο είδος αγώνων με μοτοσικλέτες
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#374175 Έγιναν οι πρώτοι δύο αγώνες στο Philip Island της Αυστραλίας. Ακολουθεί Spoiler, για όποιον θέλει να τους δει το λέω...
:ninja:



Το πρωτάθλημα φαίνεται θα παιχτεί μεταξύ Kawasaki και Ducati, όπως λέγανε και οι προβλέψεις. Τα πρώτα συμπεράσματα, που δεν είναι και εντελώς ασφαλή, λένε:
-Ο Rea με την Kawasaki έδειξε πως θα χρειαστεί ΠΟΛΛΗ προσπάθεια πάλι για να τον κερδίσεις.
-Ο Davies με την Ducati έδειξε ο πιο δυνατός για να κοντράρει τον Rea. Κοντά ήταν και ο Melandri σε ταχύτητα.
-Πολύ δυνατός ο Melandri με την Ducati, παρόλο που ήταν εκτός αγώνων για ένα χρόνο. Έδειξε μαχητικότητα και πάλεψε για τις πρώτες θέσεις και στους δύο αγώνες. Μπήκε και επικεφαλής για κάποια στιγμή.
-Οι Ducati δείχνουν πολύ δυνατές, ταχύτητα έδειξε και ο Fores με ιδιωτική ομάδα.
-Λίγο απογοητευτικός ο Sykes με την εργοστασιακή Kawasaki, που έδειξε να μην μπορεί ν' ακολουθήσει τους πρώτους.
-Δυνατή η Yamaha με τον Lowes, ο Michael Van Der Mark όμως δεν έδειξε την ίδια ταχύτητα, χρειάζεται μια προσαρμογή λογικά, αφού ήταν ο πρώτος του αγώνας με την Yamaha, όταν ο Lowes είναι στην δεύτερη χρονιά του.
-Οι καινούριες Honda δεν έδειξαν να είναι στο ίδιο pace.
-To ίδιο και για την Aprilia, δείχνει να θέλει δουλειά, αν και ο Laverty έδειξε ταχύτητα κάποια στιγμή.
-Ο Camier με την MV Agusta προσπάθησε φιλότιμα γι' ακόμη μία φορά, αλλά δείχνει πως η μηχανή χρειάζεται δουλειά (και λογικά δεν υπάρχουν λεφτά).

Όλα δείχνουν πως θα έχουμε το καλύτερο πρωτάθλημα εδώ και πολλά πολλά χρόνια, με σχεδόν όλα τα εργοστάσια μέσα (μόνον η Suzuki και η KTM λείπουν) και με
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#374190 Όσοι δεν ζήσατε την εποχή του Carl Fogarty έχετε χάσει πολλά, ο τύπος ήταν αλλού όχι μόνο οδηγικά αλλά είχε και μια απίστευτη συμπεριφορά, πχ είχε μια φάρμα με γουρούνια και τους εόιχε δώσει τα ον'όματα των αντιπάλων του, αυτό για να δείτε τι τύπος ήταν ο τεράστιος οδηγός Φόγκαρτυ.

O μηχανολόγος Μάσσιμο Μπόρντι με την δημιουργία των τετραβάλβιδων κεφαλών ( ήταν η διπλωματική του στο πανεπιστήμιο της Μπολώνια ) και μετέπειτα το Νο στην Ducati και ο Φόγκαρτυ με τις νίκες του είναι οι δύο που ανέστησαν την Ducati

https://www.youtube.com/results?search_ ... rl+fogarty

M.Bordi, ο δημιουργός των τετραβάλβιδων υδρόψυκτων Desmo κεφαλών, της 851, της Monster και της θρυλικής 916, υποκλίνομαι.

http://www.motorcyclistonline.com/whate ... simo-bordi
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#374273 Υποτίθεται ότι η συγκεκριμένη πίστα δεν ευνοεί την Ducati αλλά και ο Rea έδειχνε ότι όποτε ήθελε να περάσει πέρναγε. Πάντως όντως οι μάχες ήταν μέχρι τον τελευταίο γύρο μέχρι το τελευταίο μέτρο :metalo:
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#392751 Παλι μια απο τα ιδια φετος. Kawasaki rouls....
Η κοντρα της ducari θα δωσει ενδιαφερον φυσικα.
Πιστευω πως η kawa θα πρεπει να κοιταξει και κατα gp μερια σιγα σιγα...
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#396355 http://www.motogp.com/en/news/2017/05/1 ... aly/228157

2006 MotoGP™ World Champion taken to hospital following collision whilst cycling on the Rimini coast

MotoGP™ Legend and Red Bull Honda World Superbike Team rider Nicky Hayden has been involved in a training accident whilst cycling in Italy. The American superstar was hit by a car whilst out cycling along the Rimini coast, where he has been spending some time following the recent Motul Italian Round of WorldSBK.

Emergency services were immediately called to the scene and Hayden has been transported to local hospital.

More updates will come as soon as they are announced.


:(
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#396521
21:30 p.m BULLETIN: "CRITICAL CONDITIONS" Nicky Hayden's conditions remain critical, they have not improved. The pilot is too weak to undergo surgery. The major problem is the cranial hemorrhage. From the intensive care unit he was brought into resuscitation. Another bulletin is expected for tomorrow morning at 8am.


Στα καλά καθούμενα ρε πστ μου :dizzy: :(
Άβαταρ μέλους
By the_sigman
#396532
mikeerfol έγραψε:
21:30 p.m BULLETIN: "CRITICAL CONDITIONS" Nicky Hayden's conditions remain critical, they have not improved. The pilot is too weak to undergo surgery. The major problem is the cranial hemorrhage. From the intensive care unit he was brought into resuscitation. Another bulletin is expected for tomorrow morning at 8am.


Στα καλά καθούμενα ρε πστ μου :dizzy: :(

Που το είδες; Αν έχω μάθει κάτι για αυτές τις περιστάσεις από τη συμμετοχή μου στο GRIP τα τελευταία χρόνια, είναι πως μόνο επίσημες πηγές εμπιστευόμαστε. Γενικά "διαρρέουν" πολλά και αρκετά είναι υποθέσεις.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#396538
the_sigman έγραψε:
mikeerfol έγραψε:
21:30 p.m BULLETIN: "CRITICAL CONDITIONS" Nicky Hayden's conditions remain critical, they have not improved. The pilot is too weak to undergo surgery. The major problem is the cranial hemorrhage. From the intensive care unit he was brought into resuscitation. Another bulletin is expected for tomorrow morning at 8am.


Στα καλά καθούμενα ρε πστ μου :dizzy: :(

Που το είδες; Αν έχω μάθει κάτι για αυτές τις περιστάσεις από τη συμμετοχή μου στο GRIP τα τελευταία χρόνια, είναι πως μόνο επίσημες πηγές εμπιστευόμαστε. Γενικά "διαρρέουν" πολλά και αρκετά είναι υποθέσεις.


Δες το thread στο reddit, το έβαλε ένας από ιταλικό site.
Τώρα γράφουν για τεχνητό κώμα...
Άβαταρ μέλους
By the_sigman
#396542
mikeerfol έγραψε:
the_sigman έγραψε:
mikeerfol έγραψε:
21:30 p.m BULLETIN: "CRITICAL CONDITIONS" Nicky Hayden's conditions remain critical, they have not improved. The pilot is too weak to undergo surgery. The major problem is the cranial hemorrhage. From the intensive care unit he was brought into resuscitation. Another bulletin is expected for tomorrow morning at 8am.


Στα καλά καθούμενα ρε πστ μου :dizzy: :(

Που το είδες; Αν έχω μάθει κάτι για αυτές τις περιστάσεις από τη συμμετοχή μου στο GRIP τα τελευταία χρόνια, είναι πως μόνο επίσημες πηγές εμπιστευόμαστε. Γενικά "διαρρέουν" πολλά και αρκετά είναι υποθέσεις.


Δες το thread στο reddit, το έβαλε ένας από ιταλικό site.
Τώρα γράφουν για τεχνητό κώμα...

Τhanks! Δεν είμαι σίγουρος για το αν ισχύουν, πάντως όλη η ησυχία για το θέμα δεν με ενθαρρύνει. Ας ευχηθούμε να πάνε όλα καλά.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#396577 Είναι σοβαρό πάντως, του εύχονται απο το πρωί όλα τα αγωνιστικά τμήματα , ανεξαρτήτως εταιρίας.

Να βρει την υγεία του το συντομότερο :superman:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#396958 δεν φαίνεται να την γλυτώνει σύμφωνα με τα ιταλά :(
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#398492 κριμα.... :(