Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By g8777
#788201 Η αντιπροσωπεία δεν μπορεί να απορροφήσει το επιπλέον κόστος; Τηλέφωνα σε άλλες αντιπροσωπείες έχεις κάνει;
Οσο και αν μου αρέσει η επιλογή του swift θεωρώ ότι τα 700 ευρώ πάνω και κοντά χρόνος αναμονής είναι πάρα πολλά σε περιόδους που κυνηγάνε πελάτες καινούργιων αυτοκινήτων με το τουφέκι. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#788203
bebes έγραψε:Πάνω που ψιλοαποφασίσαμε για το swift (14.800€ κλειδι και 6 μήνες αναμονή), πηγα να ρωτησω τα διαδικαστικά και μου είπαν τα νεα μαντάτα.
10 μηνες αναμονή +700€ αύξηση :lipsealed:

:s_cry


Να ρισκάρεις να περιμένεις λίγο προς Νοέμβρη-Δεκέμβρη που κυνηγούν στόχους;
Λέω μια ιδέα, που και πάλι ρίσκο είναι με το ράλι τιμών που συμβαίνει. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#788215
Giuseppe Busso έγραψε:
bebes έγραψε:Πάνω που ψιλοαποφασίσαμε για το swift (14.800€ κλειδι και 6 μήνες αναμονή), πηγα να ρωτησω τα διαδικαστικά και μου είπαν τα νεα μαντάτα.
10 μηνες αναμονή +700€ αύξηση :lipsealed:

:s_cry


Να ρισκάρεις να περιμένεις λίγο προς Νοέμβρη-Δεκέμβρη που κυνηγούν στόχους;
Λέω μια ιδέα, που και πάλι ρίσκο είναι με το ράλι τιμών που συμβαίνει. :hmmm:

Το ειχα σκεφτει απο την αρχη αυτο, και θα το κάνω.
Απλα καποιοι πωλητες που ειχαμε και μια παλαιοτερη "καλημέρα", μου είπαν οτι δεν υπάρχουν αυτοκίνητα ουτε για τεστ ντράιβ.

Θα κανω μερικα τηλεφωνα μηπως βρω καποιο πινακιδωμένο, μου είπαν για καποια "εξυπηρετησης πελατών" που βγαίνουν κατα καιρούς.

Τα τηλεφωνα θα γίνουν έτσι κι αλλιώς, ενω ήδη εβαλα δυο άτομα να κοιτανε και σε Γερμανια για κανα μεταχειρισμενο euro6
Άβαταρ μέλους
By bebes
#788273 Μου ειπε ενας γνωστος και πηγα να δω ενα 208

Ειναι 4 ετων με 41000 χιλιομετρα.
Οντως φαίνεται καινουριο απο μεσα, ενω ειδα και τη Γαλλικη άδεια, ειναι 9/2018.
Μου εκανε εντυπωση όμως το φτωχο επίπεδο εξοπλισμού.
Ενω εχει μια τεραστια οθονη (δεν μπορεσα να καταλαβω αν ειναι εργοστασιακή ή αφτερ μαρκετ), δεν εχει ηλεκτρικους καθρέφετες, ζαντες αλουμινίαου, ούτε καν προσκεφαλα στο πισω καθισμα (!)
Επίσης εχει κατι (ακαλαίσθητα για μενα) ασπρα πλαστικα καλυματα στην κονσόλα, τις πόρτες και τους καφρεφτες εξωτερικά, πρέπει να ειναι "μοναδική" έκδοση...
Θέλει λαστιχα γιατι φοραει τα αρχικα λάστιχα απο το εργοστασιο, θα κοψει 300€

Η αλήθεια ειναι οτι δυσκολα να βρεθει αυτοκινητο τοσο καινουριο σε αυτα τα χρήματα... :hmmm:

https://www.car.gr/classifieds/cars/vie ... eugeot-208
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#788281
bebes έγραψε:Μου ειπε ενας γνωστος και πηγα να δω ενα 208

Ειναι 4 ετων με 41000 χιλιομετρα.
Οντως φαίνεται καινουριο απο μεσα, ενω ειδα και τη Γαλλικη άδεια, ειναι 9/2018.
Μου εκανε εντυπωση όμως το φτωχο επίπεδο εξοπλισμού.


ΙΔΙΟ αγόρασε μια φίλη εδώ Θεσσαλονίκη, ίδια τιμή. Πρέπει να έστειλαν πολλά από Γαλλία, στην ίδια έκδοση, με τα ίδια ηλίθια άσπρα πλαστικά. Δεν ενθουσιάστηκα, αλλά σε αυτά τα λεφτά δεν βρήκε κάτι καλύτερο (3 μήνες ψάξιμο)
Άβαταρ μέλους
By bebes
#788283 Εψαξα λιγο στο ιντερνετ, φαίνεται να ειναι μια πολυ φτωχη εξοπλιστικά έκδοση (αντίστοιχη με καποια επαγγελματικά), στην οποία τοποθέτησαν μια οθόνη
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#788284
bebes έγραψε:Μου ειπε ενας γνωστος και πηγα να δω ενα 208

Ειναι 4 ετων με 41000 χιλιομετρα.
Οντως φαίνεται καινουριο απο μεσα, ενω ειδα και τη Γαλλικη άδεια, ειναι 9/2018.
Μου εκανε εντυπωση όμως το φτωχο επίπεδο εξοπλισμού.
Ενω εχει μια τεραστια οθονη (δεν μπορεσα να καταλαβω αν ειναι εργοστασιακή ή αφτερ μαρκετ), δεν εχει ηλεκτρικους καθρέφετες, ζαντες αλουμινίαου, ούτε καν προσκεφαλα στο πισω καθισμα (!)
Επίσης εχει κατι (ακαλαίσθητα για μενα) ασπρα πλαστικα καλυματα στην κονσόλα, τις πόρτες και τους καφρεφτες εξωτερικά, πρέπει να ειναι "μοναδική" έκδοση...
Θέλει λαστιχα γιατι φοραει τα αρχικα λάστιχα απο το εργοστασιο, θα κοψει 300€

Η αλήθεια ειναι οτι δυσκολα να βρεθει αυτοκινητο τοσο καινουριο σε αυτα τα χρήματα... :hmmm:

https://www.car.gr/classifieds/cars/vie ... eugeot-208


θες με 14κ το 208 με 29κ χλμ του φιλου που πηρε το λεον?
Ελληνικο,ατρακαριστο,ολα τα σερβις στην Λαιον, ειναι πλουσια εκδοση με τα 110 αλογα βενζινη allure.Exeι οθονη εργοστασιακη τα παντα ολα.Καινουρια ελαστικα και μπαταρια,εντος εγγυησης εργοστασιακης.
Το αυτοκινητο το γνωριζω απο την πρωτη μερα που το πηρε.

https://www.car.gr/classifieds/cars/vie ... eugeot-208
Άβαταρ μέλους
By bebes
#788337
dimviii έγραψε:θες με 14κ το 208 με 29κ χλμ του φιλου που πηρε το λεον?
Ελληνικο,ατρακαριστο,ολα τα σερβις στην Λαιον, ειναι πλουσια εκδοση με τα 110 αλογα βενζινη allure.Exeι οθονη εργοστασιακη τα παντα ολα.Καινουρια ελαστικα και μπαταρια,εντος εγγυησης εργοστασιακης.
Το αυτοκινητο το γνωριζω απο την πρωτη μερα που το πηρε.

https://www.car.gr/classifieds/cars/vie ... eugeot-208

πραγματικά πολύ καλό, αλλά πολύ εκτός και απο τα μπάτζετ :(
Άβαταρ μέλους
By bebes
#789027 Χθες ημουν σε μια αιθουσα αναμονης και ειχε ενα περιοδικό αυτοκινήτου "Απρίλιος 2020"

Το διάβασα και έκλαψα :sorry:

Rav4 2.o turbo και Hybrid 27.700€
Fiesta 17000€

Το καινουριο Golf που μολις ειχε φτασει, απο 20500€

Πόσο άλλαξα οι τιμες σε 2,5 χρόνια... :sorry:
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#789420 Προλαβαινεις να παρεις κι εσυ ενα Μazda 2 . Εγω το παρηγγειλα . Σε κανα 6μηνο θα ερθει . Απο Νοεμβριο ανεβαζουν τιμες και τα Μαζντα. Προλαβαινεις να το παραγγειλεις με κλειδωμενη τιμη
Άβαταρ μέλους
By bebes
#789601
alexandros.K έγραψε:Προλαβαινεις να παρεις κι εσυ ενα Μazda 2 . Εγω το παρηγγειλα . Σε κανα 6μηνο θα ερθει . Απο Νοεμβριο ανεβαζουν τιμες και τα Μαζντα. Προλαβαινεις να το παραγγειλεις με κλειδωμενη τιμη

Αν η κόρη αποφασίσει για καινουριο ειναι σχεδον στην κορυφη της λιστας πλεον.
Πηρα προσφορά με μαίιλ και οταν παω Θεσσαλονίκη θα το δω απο κοντα.
Το κοίταξα λιγο και πράγματι ειναι πολύ καλο αυτοκίνητο
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#789637
bebes έγραψε:
alexandros.K έγραψε:Προλαβαινεις να παρεις κι εσυ ενα Μazda 2 . Εγω το παρηγγειλα . Σε κανα 6μηνο θα ερθει . Απο Νοεμβριο ανεβαζουν τιμες και τα Μαζντα. Προλαβαινεις να το παραγγειλεις με κλειδωμενη τιμη

Αν η κόρη αποφασίσει για καινουριο ειναι σχεδον στην κορυφη της λιστας πλεον.
Πηρα προσφορά με μαίιλ και οταν παω Θεσσαλονίκη θα το δω απο κοντα.
Το κοίταξα λιγο και πράγματι ειναι πολύ καλο αυτοκίνητο


Απο Νοεμβρη ανεβαινει η τιμη του, να ξερεις
Τι τιμη πηρες στην προσφορα ?