Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By alexm
#786589
bebes έγραψε:Το Panda "γυμνό", πρωτη έκδοση εξοπλισμου με τον 1000αρη και ενα υδριδικό σύστημα "στα χαρτιά", φτάνει τα 14.000€ :dizzy:
Μόλις αρχίσουν να ερχονται τα model year 23 θα τσιμπήσει άλλα 800€.
Αναμονή μερικούς μήνες, ανοιχτή τιμή. :s_thumbsup FIAT.

Το Corsa βγαινει 19Κ στην πιο απλη έκδοση με τον κινητήρα 75 hp και +1500€ με τα 110 και περισσότερο εξοπλισμό.
Θα βγαλουν όμως στα 15,5 Κ κάποια αυτοκίνητα εξυπηρέτησης πελατων. 75 άλογα, αλλά φουλ εξοπλισμός.

Στην OPEL σκάλωσα με ενα corsa που εχουν μεταχειρισμένο. 2017, 135Κ χιλιόμετρα, πετρέλαιο, τελευταία έκδοση εξοπλισμού, 1 χρόνο εγγύηση, 10.000€ :hmmm:

Αφου έφτασα μεχρι εδω, θα παω και στην ΤΟΥΟΤΑ να δω τι θα μου πουνε κι απο'κει...


Επειδή έχω corsa f, για κανένα λόγο στα 75 άλογα. Θυμίζει mk1 focus 1.4.
Επισης η βασική έκδοση (αυτή έχω και γω) είναι τραγωδία.
Τελος, για κανένα λόγο αυτοκίνητο από leasing/ενοικίαση εκτός από leaseplan και Σφακιανάκη.
Το τι εγκλήματα έχω δει θα σε κάνουν να τρίβεις τα μάτια σου
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#786593
alexm έγραψε:Τελος, για κανένα λόγο αυτοκίνητο από leasing/ενοικίαση εκτός από leaseplan και Σφακιανάκη.
Το τι εγκλήματα έχω δει θα σε κάνουν να τρίβεις τα μάτια σου


Σε τι διαφέρει η leaseplan?

Πες κανά σκηνικο...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#786597 Κάνουν service στην αντιπροσωπεία;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#786600
Asimov έγραψε:Κάνουν service στην αντιπροσωπεία;
Πάντως για την επισκευή του transit με έστειλε στον Σίνη.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#786608 Η leaseplan μέχρι τώρα έκανε τα σέρβις πάντα σε αντιπροσωπεία.
Ξέρω ότι μεγάλη εταιρεία leasing (η οποία κάνει τα service σε δικές της εγκαταστασεις) κάνει μαμουνιες με τα χιλιομετρα(αυτό το λέω με 100% σιγουριά), και τα service γίνονται με όσο το δυνατόν πιο φθηνά ανταλλακτικά.

Αυτά ξέρω ότι συμβαίνουν σε εμπορικά αμάξια στυλ corsa, golf, focus. Σε 5αρες και tesla πχ δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#786609 Η Arval επίσης στην αντιπροσωπεία τα κάνει. Όχι πως από μόνο του αυτό εγγυάται πως όλα είναι τέλεια, γιατί και οι αντιπροσωπείες δεν είναι πάντα αθώες περιστερές.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#786626
alexandros.K έγραψε:Υπαρχει κι αλλο ενα Μade in Japan, με κλειδωμενη τιμη , και μαλλον θα το παρω κι εγω , σε αντικατασταση του 207 rallye
(βεβαια καμια σχεση με το Peugeot)
Mazda 2 , τελικη τιμη 16,500€


Το τελικη τιμη πως προκυπτει 16.5?
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#786652
GTS έγραψε:Το τελικη τιμη πως προκυπτει 16.5?


https://www.mazda.gr/Portals/4/adam/Con ... 202022.pdf
+ 100 € υπολοιπα εξοδα
+ 355€ μεταλλικο
(αν το παρεις σε λευκο απλο, ειναι δωρεαν)
Άβαταρ μέλους
By bebes
#786715 Exei η mazda και ενα μοντελο που ειναι ιδιο το Yaris Hybrid με σηματα mazda. 18500€
και αναμονη πολυ μικροτερη απο ΤΟΥΟΤΑ
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#787324
bebes έγραψε:Exei η mazda και ενα μοντελο που ειναι ιδιο το Yaris Hybrid με σηματα mazda. 18500€
και αναμονη πολυ μικροτερη απο ΤΟΥΟΤΑ
Rebadged Yaris hybrid και δεν ακούγεται και τόσο άσχημο deal. Προσωπικά αν κέρδιζα στην τσέπη και σε χρόνο παραλαβής ποσώς θα με ενδιέφερε αν είχε σήμα Mazda ή Toyota.

Με όσα βλέπω να γίνονται τα τελευταία 2μιση χρόνια θεωρώ πολύ τυχερούς αυτούς που αγόρασαν όχημα μετά το πρώτο lockdown. Είχαν προλάβει χαμηλές τιμές και καλές αναμονές.



.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#788166 Πάνω που ψιλοαποφασίσαμε για το swift (14.800€ κλειδι και 6 μήνες αναμονή), πηγα να ρωτησω τα διαδικαστικά και μου είπαν τα νεα μαντάτα.
10 μηνες αναμονή +700€ αύξηση :lipsealed:

:s_cry
Άβαταρ μέλους
By nikos
#788197
bebes έγραψε:Πάνω που ψιλοαποφασίσαμε για το swift (14.800€ κλειδι και 6 μήνες αναμονή), πηγα να ρωτησω τα διαδικαστικά και μου είπαν τα νεα μαντάτα.
10 μηνες αναμονή +700€ αύξηση :lipsealed:

:s_cry
Και πάλι θεωρώ καλή τιμή για σούπερ μίνι. Σε 10 μήνες τα υπόλοιπα θα είναι και αυτά πιο ψηλά.
Παίρνεις πιο αμάξι σε τιμή πικαντο, aygo και πάει λεγοντας.
Όλα τα άλλα στη κατηγορία του πάνε στα 18+.
Για μένα κλείστο και καθάρισες από αμάξι πόλης για πολλά χρονια
Άβαταρ μέλους
By bebes
#788199
nikos έγραψε:
bebes έγραψε:Πάνω που ψιλοαποφασίσαμε για το swift (14.800€ κλειδι και 6 μήνες αναμονή), πηγα να ρωτησω τα διαδικαστικά και μου είπαν τα νεα μαντάτα.
10 μηνες αναμονή +700€ αύξηση :lipsealed:

:s_cry
Και πάλι θεωρώ καλή τιμή για σούπερ μίνι. Σε 10 μήνες τα υπόλοιπα θα είναι και αυτά πιο ψηλά.
Παίρνεις πιο αμάξι σε τιμή πικαντο, aygo και πάει λεγοντας.
Όλα τα άλλα στη κατηγορία του πάνε στα 18+.
Για μένα κλείστο και καθάρισες από αμάξι πόλης για πολλά χρονια

Σωστά, αλλά υπάρχει και μια λεπτομέρεια: Θα πληρωθεί με την τρέχουσα τιμη οόόταν έρθει :lipsealed: