Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου

Να το πάρω το Accord;;

8
40%
12
60%
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#744797 Προφανώς τα έχουμε ξαναπεί για τις BMW εκείνης της γενιάς. Αδύναμα μοτέρ, κακή αξιοπιστία, που έφταναν να εκνευρίσουν και τον πιο γερμανόφιλο. Το μόνο που τις έσωσε είναι πως πολλοί δεν είχαμε λεφτά να πάρουμε κάτι αντίστοιχο για να τις αντικαταστήσουμε.
Επιμένω πως στο δρόμο, όταν δουλεύουν είναι απίστευτα καλά αυτοκίνητα, ενώ και τα υλικά τους είναι κορυφαία. Αλλά πολλά τα προβλήματά τους.
Στην θέση του markvag, προφανώς και θα το έφτιαχνα βέβαια, η ζημιά είναι μικρή και το αμάξι του έχει λίγα χιλιόμετρα. Και για να πάρει κάτι άλλο, θέλει σχεδόν 20Κ, άρα αν δεν του περισσεύουν, δεν υπάρχει κανένας λόγος για αλλαγή.

@kostis20
Τι πήρες; Με γεια και καλά χιλιόμετρα!
Άβαταρ μέλους
By markvag
#744835
popolaros έγραψε:Τον απαλλάσσω από το βάρος της 320 πάντως με 4.000 ευρώ, αύριο το πρωί. Αρκεί να πει το ναι

< >


:lol: :lol: :lol: :lol:


Anonymous Founder έγραψε:Στην θέση του markvag, προφανώς και θα το έφτιαχνα βέβαια, η ζημιά είναι μικρή και το αμάξι του έχει λίγα χιλιόμετρα. Και για να πάρει κάτι άλλο, θέλει σχεδόν 20Κ, άρα αν δεν του περισσεύουν, δεν υπάρχει κανένας λόγος για αλλαγή.


Καλά, εννοείται πως η ζημιά θα φτιαχτεί, ότι και αν αποφασίσω για το αυτοκίνητο. Εάν γίνει τώρα κάποια αλλαγή, θα γίνει με το "γνωστό" Accord, που λογικά το κόστος θα είναι η μπεμπέκα + λίγα λεφτά (2-3Κ ξέρωγω)... Να δώσω την μπεμπέκα + 15Κ για καινούριο, εξαιρετικά δύσκολο αυτή την περίοδο, για μία σειρά από λόγους...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#744851 Δεν έχω καταλάβει γιατί να δώσεις και λεφτά για το Accord πάντως, από πού προκύπτει πως αξίζει περισσότερα από το δικό σου;
Γενικώς, την θεωρώ άκυρη την αλλαγή όπως έχω πει.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#744856 Κι εγώ εάν ήμουν στη θέση του markbmw θα το έφτιαχνα και κράταγα, ή εάν είχα το κασέρι θα πήγαινα σε καινούριο. Σε κάθε περίπτωση το να βγουν και λεφτά από την τσέπη (και ειδικά εάν μιλάμε για 3,000 :lipsealed: ) για μεταχειρισμένο 13 ετών μου φαίνεται λάθος.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#744858
Anonymous Founder έγραψε:Προφανώς τα έχουμε ξαναπεί για τις BMW εκείνης της γενιάς. Αδύναμα μοτέρ, κακή αξιοπιστία, που έφταναν να εκνευρίσουν και τον πιο γερμανόφιλο. Το μόνο που τις έσωσε είναι πως πολλοί δεν είχαμε λεφτά να πάρουμε κάτι αντίστοιχο για να τις αντικαταστήσουμε.
Επιμένω πως στο δρόμο, όταν δουλεύουν είναι απίστευτα καλά αυτοκίνητα, ενώ και τα υλικά τους είναι κορυφαία. Αλλά πολλά τα προβλήματά τους.
Στην θέση του markvag, προφανώς και θα το έφτιαχνα βέβαια, η ζημιά είναι μικρή και το αμάξι του έχει λίγα χιλιόμετρα. Και για να πάρει κάτι άλλο, θέλει σχεδόν 20Κ, άρα αν δεν του περισσεύουν, δεν υπάρχει κανένας λόγος για αλλαγή.

@kostis20
Τι πήρες; Με γεια και καλά χιλιόμετρα!
Mazda cx30 e skyactiveX AWD manual Γρήγορη.
Ευχαριστώ για τις ευχές ...
Και εγώ δε καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δώσει διαφορά για το accord.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#744881
Anonymous Founder έγραψε:Δεν έχω καταλάβει γιατί να δώσεις και λεφτά για το Accord πάντως, από πού προκύπτει πως αξίζει περισσότερα από το δικό σου;
Γενικώς, την θεωρώ άκυρη την αλλαγή όπως έχω πει.


Δεν προκύπτει από πουθενά ότι αξίζει παραπάνω, απλά από τις τιμές στο car.gr, που αντίστοιχα τα πουλάνε με πάνω από 11Κ ευρώ. ΟΚ, αυτές οι τιμές είναι ανέφικτες, αλλά νομίζω μία λογική τιμή θα είναι γύρω στο 10ρικο, μάλλον θα μου το δώσει και πιο κάτω (αλλά δεν το ξέρω).

Είπαμε, το μόνο ουσιαστικό πλεονέκτημα που έχει το Accord είναι η αξιοπιστία του. Κατά τ' άλλα είναι πάνω κάτω στα ίδια με αυτό που έχω.

kostis20 έγραψε:Και εγώ δε καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δώσει διαφορά για το accord.

< >


Είπαμε, αυτές είναι οι τιμές που παίζουν... Η δικιά μου πιστεύω πουλιέται γύρω στο 8άρι...

Με γεια και το αμάξι! :s_thumbsup Μ' αρέσει

diplomat έγραψε:Κι εγώ εάν ήμουν στη θέση του markbmw θα το έφτιαχνα και κράταγα, ή εάν είχα το κασέρι θα πήγαινα σε καινούριο. Σε κάθε περίπτωση το να βγουν και λεφτά από την τσέπη (και ειδικά εάν μιλάμε για 3,000 :lipsealed: ) για μεταχειρισμένο 13 ετών μου φαίνεται λάθος.


Κι εμένα, μην νομίζεις... Αλλά τα έχω γράψει πιο πάνω...

Καλά, εξαιρετικά απίθανο να την κάνω την αλλαγή, κουβέντα κάνουμε...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#744899
Anonymous Founder έγραψε:Επιμένω πως στο δρόμο, όταν δουλεύουν είναι απίστευτα καλά αυτοκίνητα, ενώ και τα υλικά τους είναι κορυφαία. Αλλά πολλά τα προβλήματά τους.

Αυτο ειναι αντιφαση βεβαια "κορυφαια υλικα αλλα πολλα τα προβληματα τους"

kostis20 έγραψε:Mazda cx30 e skyactiveX AWD manual Γρήγορη.
Αμαξαρα! Καλοριζικο Κωστη, να το χαρεις!
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#744944 Με γεια!! Από τα μετρημένα αυτής της κατηγορίας που μου αρέσουν

Στα τις αλλαγής, πρεπει να το είχα ξαναπεί ότι το να διώξεις ένα αυτοκίνητο επειδή ζητάει και να πας σε άλλο μεταχειρισμένο αντίστοιχης ηλικίας (άνω των 5 ετών) δεν είναι μια τόσο καλή ιδέα. Το να πας σε ένα πιο φρέσκο μεταχειρισμένο αν δεν υπάρχει δυνατότητα καινούργιου ίσως ήταν καλύτερο.

Γενικά το αυτοκίνητο είναι τρύπιος κουμπαράς και όταν το budget είναι στριμωγμένο τα πράγματα δυσκολεύουν μιας και θέλει πολλές υποχωρήσεις είτε στα έκτακτα έξοδα είτε στην επιλογή κατηγορίας.
Με 10k πχ δεν παίρνεις premium sedan 5ετιας αλλά βρίσκεις ένα πολύ καλό yaris.

< >
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#745126 Μάρκο αν σου μπήκε πάντως η ιδέα της αλλαγής, σου έφυγε ο νταλκας του πισωκινητου και δε γουστάρεις σεντάν ούτως η άλλως τότε ίσως καλύτερα να πας σε λύση νεώτερου χατς. Δηλαδή αν η bmw πιάνει όντως 8000, με κανά δεκαρι δεν παίρνεις focus 3 με τον 1,6 και τα 182; Πχ
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#745133 Δε νομίζω να πιάνει 8 η μπεμπέκα. Εδώ έχουμε merceda με 4 χιλιάρικα χωρίς πλακέτα δωρεάς στο δημόσιο..
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#745148
mousatos έγραψε:Δε νομίζω να πιάνει 8 η μπεμπέκα. Εδώ έχουμε merceda με 4 χιλιάρικα χωρίς πλακέτα δωρεάς στο δημόσιο..


Που είναι αυτή η "merceda" που είναι ίδιας χρονιάς και γενιάς με την Ε90?