Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#735964 Να έχεις υπόψη ότι το kamiq, αν και δεν του φαίνεται, έχει ground clearance κοντά 19 εκ. και είναι στην κορυφή της κατηγορίας. Τετρακίνητο δεν έχει βέβαια.
Οι χώροι στην καμπίνα είναι ίδιοι με το μεγαλύτερο karoq και υστερεί μόνο στο χώρο αποσκευών (400λτ)
Επίσης θα πρότεινα να το οδηγήσεις : θα σου κάνει εντύπωση ότι η συμπεριφορά του είναι πολύ κοντά σε κανονικό hatchback.
Βέβαια μετά τις τελευταίες αυξήσεις η τιμή έχει πάει από 1500 έως 3500 ευρώ επάνω. Συγκεκριμένα εγώ πήρα το 1.5 DSG ambition στα 21,5 και τώρα το δίνουν κοντά 25 (τιμή καταλόγου, δεν ξέρω αν κόβουν τίποτα οι dealers).
Πάλι καλά να λες γιατί είδα τιμοκατάλογο του νέου polo και έπαθα σοκ : 20 χιλιάρικα η βασική έκδοση με τα 95 :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By alex
#735980 arkana
kamiq

επειδη εχουν αυτα που ζητας και για εναν μεγαλυτερο λογο και πιο σημαντικο:
μετα απο 5-6 χρονια θα τα κοιτας ακομα και σου αρεσουν..τα κορεατικα μετα απο 1 χρονο τα βαριεσαι.και σε θεμα δεσιματος καμμια σχεση τα ευρωπαικα,κλασης ανωτερα
Άβαταρ μέλους
By edmond
#735992 Με τα δεδομένα που έχει θέσει ο ντότζερ(χώροι), μάλλον προς καρόκ θα πήγαινα., στο ίδιο τροπέτο βέβαια.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#736080 Σκεφτόμουν κι εγώ τα οχήματα της εν λόγω κατηγορίας.
Έλεγα να αλλάξω τη giulietta μιας και είναι του '13, με λίγα χλμ και να πάω σε κάτι πιο άνετο.
Αλλά μου πέρασε όταν είδα τις τιμές... Μλκ έχουν ξεφύγει.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#736083 Μία από τα ίδια. Οταν εξομαλυνθεί η κατάσταση σε καναδυό χρόνια το ξανακοιτάω.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#736155 Όντως, οι τιμές έχουν ανέβει αρκετά. Και ο μόνος λόγος που θα με κάνει να μείνω με το Caliber, είναι μόνο το οικονομικό. Το Karoq δε μου αρέσει καθόλου εμφανισιακά, για κάποιο λόγο το Kamiq με τραβάει πολύ. Το Arkana αλλά και το Tucson, μπήκαν στη τελευταία στροφή δίπλα στο Kamiq και τα κοιτάζω σοβαρά. Μου είπαν και άλλοι για το Xceed, και μέχρι να έρθει το Sportage (και σε ποια τιμή), θα πάω να το δω.

Αν κάποιος έχει 4-5 χιλιάρικα και δεν τα θέλει, ευχαρίστως τα παίρνω :lol:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#736162 Ωραιο το xceed. Και ειναι εντυπωσιακο να μπεις στα καπακια σε ενα stonic, εκει καταλαβαινεις την ποιοτητα του xceed, γιατι ειναι πολυ παρομοια σχεδιασμενα εσωτερικα, αλλα τα υλικα τους ειναι σε διαφορετικες λιγκες τελειως. Δυστυχως δεν υπηρχε μεταχειρισμενο στα λεφτα που εδινα, αλλιως θα το παιρνα πολυ ευκολα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#736186 Από ότι βλέπω τιμολογιακά xceed με Sportage δεν είναι πολύ μακριά.

Το θέμα είναι με το νέο τι θα γίνει σε ότι αφορά την τιμολόγηση αλλά από οτι βλέπω διεθνώς θα είναι στα ίδια επίπεδα, από 25000 λίρες στη Αγγλία, 25Κ δολάρια στις ΗΠΑ, 35Κ δολάρια Αυστραλίας κοκ

Ενδεικτικά ΕικόναΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#736303
alex έγραψε:arkana
kamiq

επειδη εχουν αυτα που ζητας και για εναν μεγαλυτερο λογο και πιο σημαντικο:
μετα απο 5-6 χρονια θα τα κοιτας ακομα και σου αρεσουν..τα κορεατικα μετα απο 1 χρονο τα βαριεσαι.και σε θεμα δεσιματος καμμια σχεση τα ευρωπαικα,κλασης ανωτερα
Δεν ξέρω αν υπάρχει και ποια διαφορά στα δεσίματα μεταξύ Ευρώπης και Κορέας αλλά παρεπιπτόντως το Αρκανα είναι made in Korea...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#736443
Dodger έγραψε:
Αν κάποιος έχει 4-5 χιλιάρικα και δεν τα θέλει, ευχαρίστως τα παίρνω :lol:


Εγώ θα έπαιρνα και λιγότερα, αν περισσεύουν σε κανέναν... :lol: