Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By mirage
#725196
KiloMeater έγραψε:το ιδιο ισχύει και αντιστρόφως βέβαια
σε κανα LR θα εχει νόημα, στο DS , οχι
Γιατί έτσι, όπως θα έλεγε και ο ΣΧ ή υπάρχει κάποιος λόγος;
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#725233 Η αληθεια εινσι οτι το 4χ4 μας χρειαζεται πραγματικα, πολυ λιγες φορες.... σκι πχ δεν κανω, σε χωματα που εχω μπει μπηκα και με προσθιοκινητο και 4 ατομα μεσα, εκει που οι ντοπιοι λεγανε "μονο αγροτικο παει"...

ας οψονται τα αλογατα και οι επιταχυνσεις ομως στη συγκεκριμενη περιπτωση που συζηταμε
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#725464 Θοδωρή μην ξεχνάς επίσης ότι η τετρακίνηση βοηθάει πολύ και στο να βάλεις την δύναμη κάτω και στην άσφαλτο (ειδικά σε βρεγμένο). Ναι, ξέρω ότι και πάλι τα 225 άλογα μπροστά θα πάνε, αλλά η επιπλέον ώθηση από τον πίσω ηλεκτροκινητήρα θα αυξήσει την ταχύτητα, με αποτέλεσμα να βρουν πιο εύκολα πρόσφυση και οι μπροστινοί.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#727260 Μετα απο διαβουλευσεις του 50αρη με τον έφηβο, κερδισε ο εφηβος και παραγγελθηκε το 300 4x4. :innocent:
Στο βωμο των αλόγων και της τετρακινησης θυσιαστηκαν ηλιοροφη, Led φωτα, focal ηχοσυστημα με εξτρα μονωσεις, δερματινα καθισματα θερμαινομενα και αεριζομενα και με μασαζ.
Δεν θυσιαστηκε το μεταλλικο χρώμα και το συστημα εισοδου χωρις κλειδι και αυτοματη πορτα αποσκευων.

Προφανως μεχρι την τελευταια στιγμη ταλαντευόμουν, το μέλλον θα δειξει αν πηρα τη "σωστη" αποφαση.
Ευχαριστω όλους. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#727263 Με γεια, και να το χαρείς. Βλέποντας την λίστα που έμεινε απέξω, θα μου έλειπαν πολύ τα αεριζόμενα καθίσματα, το ηχοσύστημα και πάρα πολύ τα LED φώτα. Αλλά έχει να κάνει με την χρήση που θα του κάνεις.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#727272
trident1971 έγραψε:Μετα απο διαβουλευσεις του 50αρη με τον έφηβο, κερδισε ο εφηβος και παραγγελθηκε το 300 4x4. :innocent:
Στο βωμο των αλόγων και της τετρακινησης θυσιαστηκαν ηλιοροφη, Led φωτα, focal ηχοσυστημα με εξτρα μονωσεις, δερματινα καθισματα θερμαινομενα και αεριζομενα και με μασαζ.
Δεν θυσιαστηκε το μεταλλικο χρώμα και το συστημα εισοδου χωρις κλειδι και αυτοματη πορτα αποσκευων.

Προφανως μεχρι την τελευταια στιγμη ταλαντευόμουν, το μέλλον θα δειξει αν πηρα τη "σωστη" αποφαση.
Ευχαριστω όλους. :s_thumbsup

Με γεια, καλοταξιδο να ειναι.

Στην θεση σου θα κερδιζε ο 50ρης. Καλα τα αλογα αλλα το ηχοσυστημα, τα λεντ και τα δερματα μετρανε πιο πολυ οταν υπαρχει 'κοφτης' στο διπλανο καθισμα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#727273 +1 για τα led και τα αεριζόμενα καθίσματα.

Θα θυσίαζα χαλαρά αυτά που δεν θυσιάστηκαν (πλην του μεταλλικού χρώματος ίσως, όχι για αισθητικούς λόγους).

Καλοτάξιδο να 'ναι!

< >
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#727278 Γέροι - Εφηβοι: 3-1, σημειώσατε 1 :lol:

Επειδη ειμαι αυτος που είμαι, θα με έτρωγε αν δεν ειχα παρει τα άλογα, και θα με έτρωγε (οπως σιγουρα θα με τρωει), αν δεν ειχα παρει τα τομάρια και τα λεντ κλπ.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#727282 Η κουβέντα είναι θεωρητική πλεον αλλά τα 75 παραπανω άλογα ποσες φορές θα τα χρησιμοποιήσεις;
Μάλλον λιγότερες από αυτά που δεν θα έχεις. Τα LED κάθε βράδυ, το ηχοσύστημα συνέχεια, τα δερμάτινα αεριζομενα και με μασάζ, καθημερινά.

Άλλωστε δεν είχαν τρομερή διαφορά στην απόδοση, 225 vs 300.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#727295 Πραγματικα μιλαμε για την καβλα μας σε καθε περιπτωση... οχι καποια "λογικη" επιλογη. και το μεν και το δε ηταν σουπερ δελεαστικα.

- "Γέρος" ---> Εχω Led, πανοραμικα, τομαρια, μασαζ κλπ ειμαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ
- "Έφηβος" ---> Εχω οτι χρειαζομαι (μια χαρα ειναι και το σαλονι του μεσα με το υφασμα** και ο λοιπος εξοπλισμος ειναι ιδιος και εχει μπολικα στανταρ) και ξερω μεσα μου οτι ΠΑΤΑΩ ΚΑΤΩ eνα τεραστιο ποσοστο απο αυτα που κυκλοφορουν γυρω μου ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

** https://www.autofacil.es/fotos/ds/7-cro ... -2021.html
(Εχει καλυτερη αισθηση και οψη απο κοντα)

Παιζοντας με τις τιμες (γιατι ειχαμε και ταβάνι προφανως και η τελικη ίδια εβγαινε) κερδισε ο εφηβος. Στο τσάκ είναι η αληθεια...


Anonymous Founder έγραψε:Αν μπορείς DS γιατί να το προτιμήσεις από το 3008;
https://www.dsautomobiles.gr/ds-7-cross ... ense-news/
Και είναι και κάτω από 50γρ.
Αν σου επιτρέπουν τέτοιο, θα ήταν η πρώτη μου επιλογή, πραγματικά αμαξάρα μέσα έξω.


Ευχαριστω γαι την πρόταση, ούτε καν θα το σκεφτομουν


EDIT
Για να ξεκαθαριζει το πραγμα, εχουν ενα πακετο προσφορας εξοπλισμου Superior Pack:
Σύστημα DS Active Led Vision & Σύστημα εισόδου χωρίς κλειδί & Άνοιγμα hands-free πόρτας αποσκευών & DS Inspiration Rivoliμε δερματινα καθισματα (ειναι το πρωτο λεβελ δερματινα) με 1140 προ φορων (τοσο κανει το led μονο) που δεν προσφερεται στο 300

Αλλιως το 225 με ολα αυτα ενα - ενα σαν εξτρα θα πηγαινε στο Θεο
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#727321 σωστη απόφαση,

και εγώ προτιμώ να παρω ιπποδύναμη και τετρακίνηση , και ας μου λείπουν τα μπλιμπλικια...

το γελιο που κανω γιατί νομίζουν ότι είναι το 1000αρι , ενω ειμαι 2λιτρος με τετρακινηση :metalo: