Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By nikost
#713425 Θα θελα να αποφύγω αυτοκίνητο απο leasing.Τώρα λίγα είναι τα χιλιόμετρα του συγκεκριμένου αλλά νταμάρι

.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#713473
nikost έγραψε:Σύμφωνα με τον ιδιοκτήτη αλλάχθηκαν τσιμουχάκια ελατήρια έγινε hoaning τρίφτηκε το καπάκι και τα μέταλλα του στροφάλου(μόνο πιστόνια άφησε).Η αλήθεια είναι ότι με προβληματίζει όμως αν ισχύουν τα παραπάνω δε μιλάμε για σχεδόν καινούργιο μοτέρ;Ένα μειον βέβαια είναι το γεγονός οτι πρόκειται για euro 4 μοτέρ.

.


Ιδανικά ξεχνάς αυτοκίνητο με ρεκτιφιέ. Θεωρητικά ναι το μοτέρ γίνεται σχεδόν καινούργιο αλλά ρεκτιφιέ αν θα κάνεις θα κάνεις στο δικό σου. Κατ αρχήν δε γνωρίζεις για ποιο λόγο έγινε το ρεκτιφιέ. Κατα δεύτερον δεν ξέρεις ποιος έκανε το ρεκτιφιέ και τρίτον δε μπορείς να συγκρίνεις το πριν και το μετά για το αν πάει κάτι λάθος. Αν ήταν δικό σου εξ αρχής θα είχες ένα μέτρο σύγκρισης από τον ήχο και την απόδοση.
Άβαταρ μέλους
By nikost
#713751 https://www.car.gr/classifieds/cars/vie ... and-vitara 3θυρο ελληνικό(ίσως με τα λιγότερα χμ στο car)


https://www.car.gr/classifieds/cars/vie ... nd-vitara(μαλλον εισαγωγης αλλα euro5 αν αυτό συνεπάγεται βελτιώσεις στο μοτερ)

Νομίζω οτι παίζει τα τελευταία του χαρτιά το vitara.Το duster είναι η αλήθεια οτι με τις τιμές που βλέπω με αποθαρρύνει η αγορά του.


.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#713793 Auto Marin προσωπικά θα απέφευγα. Εισαγωγής λογικά είναι και γενικά κάτι μου μυρίζει με το συγκεκριμένο μαγαζί... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#713794 Όχι μόνο είναι εισαγωγής με πολλαπλάσια χιλιόμετρα, αλλά είναι κι ΑΚΤΕΛΩΝΙΣΤΑ και τα εκτελωνίζουν κατευθείαν στο όνομά σου, δεν πληρώνουν το σωστό φόρο και μετά το κράτος κυνηγά εσένα.
Άβαταρ μέλους
By nikost
#718219 Επανέρχομαι στο θέμα μετά απο 1 μήνα άκαρπης αναζήτησης.Το grand vitara συνεχίζω να το θεωρώ το καταλληλότερο με κάποιους ενδοιασμούς ως προς την αξιοπιστία όμως στην ελληνική αγορά τα χιλιόμετρα και οι τιμές είναι υψηλές.Να δώσω 11-12k για duster επίσης δε με ψήνει.Κοιτάζω λοιπόν και σε άλλες κατηγορίες πλην 4×4.Ενδιαφέρουσα περίπτωση μου φάνηκε η alfa romeo mito 1.6jtdm.Γενικά φαίνεται καλό πακέτο απο άποψη οικονομίας-επιδόσεων και οι τιμές είναι πιο λογικές.Από αξιοπιστία τι παίζει;

.