Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#674299
drdino έγραψε:Kάνει τρομερή διαφορά η ύπαρξη αεραγωγών γιατί σημαντικό κομμάτι της "άνεσης" είναι αποτέλεσμα της άμεσης ροής του αέρα που έρχεται από αυτούς, ειδικά σε μικρές/μεσαίες διαδρομές.
ΑΚΡΙΒΏΣ
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#674306
Asimov έγραψε:Μόνο το 3008 :inlove:
Το 2008 δεν έχει (στην έκδοση allure τουλαχιστον) :(
Σημαντική έλλειψη, να τα λέμε αυτά :s_cry
Θα μου πεις, εδώ κυκλοφορούν αμάξια των 30k που δεν έχουν :s_omg

ε μη το συζητάμε τότε.
Βλέπεις, υπάρχει και απόλυτη σύμπνοια για το θέμα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#674353 Ακόμα δεν έκλεισε το 3008;; :hmmm: :omg:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#674355
markvag έγραψε:Ακόμα δεν έκλεισε το 3008;; :hmmm: :omg:

Γιατί ρε παιδιά, το δίνουν τσάμπα πουθενά και χάνω κάτι; :ninja: :)
Άβαταρ μέλους
By gianik
#674361 γίνανε όλοι funboys της Πεζό Edmond μου.... :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#674362 Αλήθεια είναι αυτό, αν και σαν τους τογιοταιους δεν έχει
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#674367
Asimov έγραψε:Αλήθεια είναι αυτό, αν και σαν τους τογιοταιους δεν έχει
Το διαψεύδω οριζοντίως, διαγωνίως και καθέτως. Σαν τους Fordακιδες και τσ' Alfisti δεν έχει.




Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By edmond
#674376
Asimov έγραψε:Αλήθεια είναι αυτό, αν και σαν τους τογιοταιους δεν έχει

Ζω για την στιγμή που η εγχώρια τογιότα θα βγεί στην γύρα για να ψαρέψει καμιά πώληση. Το στυλάκι (για να μην πω η αδιαφορία--> δεν σηνώνονται καν από το γραφείο τους) των πωλητών, έχει καταντήσει τραγικό. Έχουν σιγουράκι όμως την εμμονή των Ελλήνων για τα προϊόντα της μιας και κουμπώνουν μια χαρά στο εγχώριο γενικότερο προφίλ χρήσης-κτήσης.

gianik έγραψε:γίνανε όλοι funboys της Πεζό Edmond μου.... :svivhaha:

Όπου πρίμιουμ, ο Έλληνας πρώτος :lol: :s_roses
Κρυφοκοιτάζω αυτό
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/31516057-peugeot-2008
Πρίν γίνει πρίμιουμ :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#674377
gianik έγραψε:γίνανε όλοι funboys της Πεζό Edmond μου.... :svivhaha:


Πως να διαφωνήσω; δεν γίνεται.

Με τα δεδομένα που έχει θέσει η Ασίμω θα πω την πρότασή μου και ας με βρίσει. Το αμάξι που του πάει γάντι με βάση τα γενικά δεδομένα είναι το Skoda Kamiq. Το οποίο κάθε άλλο παρά άσχημο βρίσκω.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#674379 Αυτό το 2008 είναι πολύ καλή περίπτωση αν σου φτάνουν οι χώροι
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#674384
Giuseppe Busso έγραψε:
gianik έγραψε:γίνανε όλοι funboys της Πεζό Edmond μου.... :svivhaha:


Πως να διαφωνήσω; δεν γίνεται.

Με τα δεδομένα που έχει θέσει η Ασίμω θα πω την πρότασή μου και ας με βρίσει. Το αμάξι που του πάει γάντι με βάση τα γενικά δεδομένα είναι το Skoda Kamiq. Το οποίο κάθε άλλο παρά άσχημο βρίσκω.
Είναι χάλια, αλλά συμφωνώ ότι είναι το πιο τίμιο SUV VAG που κυκλοφορεί. Πολύ πιο τίμιο από τα εξίσου άσχημα, πιο ακριβά και με πολύ χειρότερα πλαστικά ξαδερφακια του της VW.
Δικά μου λεφτά για να το αγοράσω δεν θα έδινα πάντως
Άβαταρ μέλους
By gianik
#674386
Giuseppe Busso έγραψε:
gianik έγραψε:γίνανε όλοι funboys της Πεζό Edmond μου.... :svivhaha:


Πως να διαφωνήσω; δεν γίνεται.

Με τα δεδομένα που έχει θέσει η Ασίμω θα πω την πρότασή μου και ας με βρίσει. Το αμάξι που του πάει γάντι με βάση τα γενικά δεδομένα είναι το Skoda Kamiq. Το οποίο κάθε άλλο παρά άσχημο βρίσκω.



+1
του το εχω προτείνει , μαζί με το i-30 το 5πορτο....
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#674388 Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω κάτι τόσο άσχημο, να μπλέξω με Κοσμοκαρ και έχω εγγύηση της πλάκας.
Το i30 είναι χαμηλό και με χώρο αποσκευών σαν του Focus οπότε απορρίπτεται
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#674390 Αφού για τους αεραγωγούς το λύσαμε, βλέπω συμφωνούμε πως τα B-SUV είναι η επιλογή για 4μελή οικογένεια...
Δεν βλέπω τι ομορφότερο έχει το Kamiq από το Scala (467 λίτρα χώρο αποσκευών) που και χώρους έχει, και φθηνότερο είναι. Και μοιάζει και πάρα πολύ με το Kamiq (για την ακρίβεια, εμένα μου φαίνεται πιο όμορφο).
Και τα δύο είναι βέβαια απολύτως αδιάφορα σαν οχήματα σχεδιαστικά, ενώ τεχνολογικά είναι μια χαρά, σαν κλασικά VAG.
Ταπεινή γνώμη κάποιου που δεν δίνει σημασία στους αεραγωγούς πίσω μεν , αλλά θεωρεί τον αυτόματο κλιματισμό σαν απολυτως απαραίτητο δε. Κάποιοι το τελευταίο το θεωρούν gadgetιά που χαλάει αν θυμάμαι...
Τέλος, κανένα από αυτά που αναφέρθηκαν δεν ακουμπάει την συνολική ποιότητα ενός 3008, έστω και σε βασική έκδοση. Έχω την εντύπωση πάντως πως κάποια Business έκδοση του 3008 που δινόταν σε leasing είχε τιμή πώλησης καινούριου στα 22Κ ώστε να είναι κάτω από 17Κ ΛΤΠΦ κάποια στιγμή. Δεν ξέρω τι παίζει τώρα και αν το συνεχίζει αυτό η Peugeot, λογικά όχι γιατί υπάρχει και το 2008 και θα το κανιβάλιζε κάτι τέτοιο άσχημα...
Όπως και να 'χει, αν μπεις σε ένα 3008 και μετά στα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν, καταλαβαίνεις την (τεράστια) διαφορά που υπάρχει. Εμένα δεν με ενθουσίασε και μάλιστα αρνήθηκα σθεναρά να δεχτώ ένα diesel EAT8 λόγω του... diesel, αλλά είναι κλάσεις καλύτερο αμάξι, από τα άλλα, ας μην κρυβόμαστε.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#674391 Πάντως και εγώ έτσι ξινιόλης ήμουν. Μην σου πω χειρότερος.
Γνώμη μου είναι να μην το απορρίψεις έτσι απλά πάντως (Τάσος).