Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#674394 ΑΝ τα b-suv θα είναι επιλογή (και όχι όλα, μόνο 2-3 πολύ συγκεκριμένα, τα υπόλοιπα έχουν απορριφθεί), θα είναι υποχρεωτική επιλογή για να μην ξεφύγουμε σε λεφτά.
ΑΝ τα λεφτά δεν ήταν θέμα, προφανώς δεν θα συζητάγαμε τώρα.
Τα 3008 business ή active (χωρίς grip) παίξανε οντως το καλοκαίρι στην αγορά λιανικής περί τα 22,5k. Κάτι λίγα κομμάτια από ακυρωμενες παραγγελίες εταιρειών leasing λόγω καραντίνας. Τώρα πάνε αυτά, τελείωσαν. Όπως τελείωσαν και τα active στα 24k λόγω της έλευσης του f/l.
Το δε scala είναι το ίδιο και περισσότερο άσχημο με το kamiq και έχει και τα υπόλοιπα μειονεκτηματα του με το επιπλέον ότι είναι πιο χαμηλό.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#674395 +1 στον ΗΦ.

Μπορεί ανάλογα με τα γουστα ένας να προτιμα 2008, Kamiq, Captur, η όποιο B-SUV, αλλά σε σύγκριση με το 3008 χάνουν και τα περισσότερα C-suv.

Ας είναι και στην βασική. Άλλωστε ο Asimov δεν είναι οπαδός των φουλ εκδόσεων λόγω κόστους.

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#674397 Παίδες καλώς ή κακώς τα σημερινά c-suv είναι ανεβασμένα σε μπάτζετ.
Τα πάλαι ποτέ c-seg είναι τα τωρινά b-suv.
Εγώ θα έβλεπα σίγουρα Nissan Juke, σίγουρα Skoda Kamiq, αν ήθελα ιπποδύναμη θα έβλεπα σίγουρα το Seat Arona 1.5 150ps. Το 2008 είναι εντυπωσιακό αλλά θέλει να πάρεις τουλάχιστον Allure έκδοση για να δείξει και η έκδοση με αυτόματο ανεβάζει το κόστος τόσο που δεν ξέρω αν αξίζει να τα δώσεις.

Θα διύλιζα τον κώνωπα μεταξύ Juke & Kamiq.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#674398 Η αλήθεια είναι ότι το juke n-connecta αυτόματο στα 22,5 είναι μια επιλογή στο πίσω μέρος του μυαλού μου, αν και το αυτόματο είναι διπλοσυμπλεκτο και το φοβάμαι.
Το 2008 εννοείται Allure.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#674399 Το 3008 θα διατίθεται για καιρό ακόμα, γιατί με τους ρυθμούς σου ίσως να πρέπει να περιμένεις την μεθμεθμεθεπόμενη προσφορά :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#674400 Έχουμε καραντίνα, ποιος θα βγει για ψώνια
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#674402 Για να εχει επιστρεψει ο mjacob και να τρολαρει τον Asimov τα πραγματα ειναι πολυ σοβαρα.

Τους χαιρετισμους μου mjacob!
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#674406 Διάβασε Toyota και δούλεψαν τα παβλοφικα αντανακλαστικα
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#674407
bibendum έγραψε:Τους χαιρετισμους μου mjacob!

:s_bye

Anonymous Founder έγραψε:Φαντάσου την απελπισία του mjacob μ'αυτά που διαβάζει στο εν λόγω νήμα...
:lipsealed: :help:

καλά, είμαι σίγουρος πως θα υπάρχουν και χειρότερα :roll:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#674521
edmond έγραψε:https://www.car.gr/classifieds/cars/view/31516057-peugeot-2008
Πρίν γίνει πρίμιουμ :shifty:


Πάντα ήταν πρήμιουμ! :rtfm:

:shifty: :shifty: :shifty:





Σοβαρά τώρα, είδα και κάτι kadjar στην έκδοση business με τον 1,3 140ps στο car.gr με κάπου 21Κ... Παίζει αυτό; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#674523
mjacob έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Φαντάσου την απελπισία του mjacob μ'αυτά που διαβάζει στο εν λόγω νήμα...
:lipsealed: :help:

καλά, είμαι σίγουρος πως θα υπάρχουν και χειρότερα :roll:

Ω ναι! :vava: :s_cry
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#674525
markvag έγραψε:
edmond έγραψε:https://www.car.gr/classifieds/cars/view/31516057-peugeot-2008
Πρίν γίνει πρίμιουμ :shifty:


Πάντα ήταν πρήμιουμ! :rtfm:

:shifty: :shifty: :shifty:





Σοβαρά τώρα, είδα και κάτι kadjar στην έκδοση business με τον 1,3 140ps στο car.gr με κάπου 21Κ... Παίζει αυτό; :hmmm:
Φυσικά και έχει συζητηθεί πιο πάνω :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#674541 Μια άλλη επιλογή για αυτόματο με δυνατό κινητήρα με συμβιβασμό στο πορτ μπαγκαζ εντός μπάτζετ είναι και το renegade.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#674569 Το Renegade εχει αστείους χωρους επιβατών και αποσκευών.