Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#677186 Αφου μου το θύμισες το βάζω -με σβησμένα προσωπικά στοιχεία- για να το δουν και οσοι δεν εχουν έγγραφο ΚΤΕΟ με τις νέες παρατηρήσεις

Εικόνα

νομίζω κάνει ΜΠΑΜ και διάφορες δικαιολογίες δεν το είδα ,έγινε λάθος απλά δεν στέκουν τουλάχιστον στο συγκεκριμένο που του εχουν ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ !
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#677188 Μπορεί να έπεσες στο αυτοκίνητο του Benjamin Button, που όσο περνάει ο καιρός πέφτουν τα χιλιόμετρα του.

Εικόνα

Αμέσως κακόπιστα να κατηγορήσετε ότι έχει πειραγμένο οδόμετρο. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#677205 To θράσος τους πάντως είναι απίστευτο. Ενώ βλέπουν στο χαρτί του ΚΤΕΟ τα χιλιόμετρα το πουλάνε με ότι λέει ο χιλιομετρητής μπας και πέσουν σε κανέναν αφελή γιατί μπορεί να ήταν και οι ίδιοι εξίσου αφελείς.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#680778 Και ξανά έρχομαι στο θέμα μας μιας και ακόμα δεν έχουμε βρει κάτι.Ειδα σε αγγελία ένα pro ceed του 09 1.6 στα 5800 συζητήσιμα και μια bmw 116 του 06' πάλι στα 5800..τι λέτε ;

Βάζω και λινκ

https://www.car.gr/34072387-bmw-116-116i-122ps-5d

https://www.car.gr/32868472-kia-proceed


< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#680783 Μας χαλάει το 2πορτο της υπόθεσης αλλά εννοείται ο παράγοντας αξιοπιστία είναι πιο πάνω.Τα pro ceed βγήκαν καλά μηχανικά ; Βρήκα κι άλλα 2 με περίπου 145000 χιλιάδες χιλιόμετρα αλλά με σχεδόν 1000€ κάτω.

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#680787 Δεν έχει ακουστεί τίποτε κακό για τα Proceed .
Το αντίθετο .
Προσωπικά , αν μπορούσα, θα έδινα 1000 παραπάνω για 50000 χλμ λιγότερα .
Άβαταρ μέλους
By nascar1
#680849 Πάντως γενικά έχουν πουληθεί Pro ceed σε πολύ καλύτερες τιμές με πολύ λιγότερα χιλιόμετρα.. Τα 5800 είναι μάλλον πολλά...

Κατά τα άλλα δεν υπάρχει σύγκριση ως προς την αξιοπιστία των δύο.. Κορέα με κλειστά μάτια...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#680854 Η αλήθεια είναι ότι τα βλέπω πολύ ανεβασμένα σε τιμές.τα 5800 είναι από τα "φθηνά" σε νορμάλ χιλιόμετρα.

Μετά είναι κι αυτό που έχω σταμπαρει

https://www.car.gr/31365087-ford-focus- ... lus-115-hp

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#680966 Ακριβό δεν είναι το focus;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#680972
markvag έγραψε:Ακριβό δεν είναι το focus;; :hmmm:
Αν το παρκάρεις έχει τιμή 4900.Απ ότι μου είπε είναι σε υπεραριστη κατάσταση.Βεβαια όλα αυτά είναι λόγια τα οποία θα ελεγχθούν σε συνεργείο και απόδειξης χιλιομέτρων είτε με βιβλίο είτε με ΚΤΕΟ είτε και με τα δύο.Μια άλλη τρίτη λύση είναι fiesta το οποίο είναι μια κατηγορία κάτω.

< Note 6 >
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#684598 Τελικά βρέθηκε μια ευκαιρία από οικονομικής άποψης (2300€). Renault megane cc του 04’ με 158000 χλμ,1ο χέρι και τον καλό μηχανισμό οροφής karmann.Αφού ελέγχθηκε από αντιπροσωπεία,τα λόγια του μηχανικού ήταν παρτο χθες!Εξωτερικα κάποια χτυπηματακια τα οποία αν μη τη αλλο θα ήταν περίεργο στα τόσα χρόνια να μην τα είχε,και θα χρειαστεί σε βάθος χρόνου μια βάση μηχανής.Επίσης τα δυο μπροστά δερμάτινα έχουν σκάσει από τον ηλιο (160€ ντύσιμο στο ίδιο χρωμα).Οροφή δουλεύει άψογα,σέρβις στην ώρα τους με βιβλίο.σας ευχαριστώ για τις προτάσεις και την οποία βοήθεια μου παρείχατε!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#684609
manoliossss έγραψε:Τελικά βρέθηκε μια ευκαιρία ....Επίσης τα δυο μπροστά δερμάτινα έχουν σκάσει από τον ηλιο (160€ ντύσιμο στο ίδιο χρωμα)....
Που-ποιος κάνει ντύσιμο δερμάτινα καθίσματα και τα 160 είναι λογική τιμή;;