Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#725131 Κουκλι μεσα/εξω. Καλοστριφτο :thumbsup:

Αλλα τι ηταν να αναφερεις το λεβιε του αυτοματου (που ειναι σα παλιακος λεβιες ταχυτητων) ρε Κρις... Ολο εκει πεφτει το ματι μου τωρα :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#725132 Πολύ ωραίο!!!

Ο λεβιές είναι vintage, άπειρες φορές καλύτερος από του Golf πχ που είναι σαν T.

< >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#725137 Dimik, Απαπα, ευτυχως οχι Τ, ο,τι χειροτερο ειναι. Θα τον ειχα αλλαξει αμεσως. Αλλα εβλεπα κατι q5 και κατι etron στην αντιπροσωπεια με αυτα τα μικρα σαν διακοπτακια, και ειναι αλλη φαση τελειως

Edit george prix, εχεις οδηγησει χωρις καθολου λεβιε? Οδηγησα 2 φορες ενα i3, και δεν μπορουσα να το συνηθισω με τιποτα. Αγκωνας κανονικα στο υποβραχιονιο, αλλα η παλαμη ψαχνει συνεχεια γιατι δεν εχει πουθενα να ακουμπησει
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#725139
Chris έγραψε: αλλα η παλαμη ψαχνει συνεχεια γιατι δεν εχει πουθενα να ακουμπησει
Στο τιμονι φιλε . Με τα 2 οδηγουμε .
Καλοταξιδο , πολυ ομορφο , μπραβο, καλη επιλογη :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#725147
Chris έγραψε:Ρε, αυτο τραβαει τελικα :lol:

Ή δινει την αισθηση οτι τραβαει, λογω καλου κιβωτιου και ωραιου ηχου ψηλα. Ωραιο ειναι, καλη απομονωση οταν κλεινουν τα παραθυρα, ειδικα τη νυχτα ειναι αγχολυτικη εμπειρια το ταξιδι. Το κιβωτιο αψογο, σε κατασταση καινουριου, πολυ ανετα καθισματα, τελεια θεση οδηγησης, λιγο φαρδυ ομως, η :inlove: ηδη προλαβε και του φαγε τη δεξια ζαντα, για το γουρι :metalo:

Αυτοκινητοδρομο με τα ορια, στο σπορ, καιει 5.5. Κατι βλακειουλες του κιβωτιου που διαβαζα εδω κι εκει, πχ 7η με 80, εκκινηση με 2α κλπ, τα κανει. Οι βελτιωτες υποστηριζουν πως αυτα επηρεαζουν την αξιοπιστια του, και με ενα 500ρικο του κανουν update και τα εξαλειπτουν. Με αλλο ενα 500ρικο το πανε 140-150 αλογα. Εχω 14 μηνες εγγυηση ομως, οποτε θα το ξανασκεφτω οταν τελειωσει

Αυτα ως πρωτη εντυπωση

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Την έχω ξαναπεί τη γνώμη μου για αυτό το αμάξι. Από τις καλύτερες στιγμές της Audi. Καλοτάξιδο.
10 με τόνο για χρώμα, ζάντες, πακέτο.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#725160
Chris έγραψε:Edit george prix, εχεις οδηγησει χωρις καθολου λεβιε? Οδηγησα 2 φορες ενα i3, και δεν μπορουσα να το συνηθισω με τιποτα. Αγκωνας κανονικα στο υποβραχιονιο, αλλα η παλαμη ψαχνει συνεχεια γιατι δεν εχει πουθενα να ακουμπησει


2 φορες πηρα εξυοηρετησης πελατων αυτοματα. Ενα Αουντι Α1 κι ενα Γκολφακι 8αρι. Και στα 2 μου αρεσε που ηταν ενα τουτσικο λεβιεδακι κι οχι καμια γκουμουτσα οπως οι παλιοι λεβιεδες. Με δεδομενο οτι το χρησιμοποιεις ελαχιστα, δεν εχει λογο υπαρξης και καταληψης χωρου κατι μεγαλυτερο...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#725161 Τωρα που το ξανασκεφτομαι το Α1 ειχε μεγαλουτσικο λεβιε, αλλα παει καιρος και δε θυμαμαι καλα. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#725244 Αυτό με το 7η στα 80 και εκκίνηση με 2α δεν τα κάνουν τα αυτόματα αν βγεις από το στάνταρ mode και πάς σε σπορ κλπ. Το έχεις τσεκάρει;
Αααα, πολύ όμορφο όντως. Και το τιμόνι.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#725254
Chris έγραψε:Dimik, Απαπα, ευτυχως οχι Τ, ο,τι χειροτερο ειναι. Θα τον ειχα αλλαξει αμεσως. Αλλα εβλεπα κατι q5 και κατι etron στην αντιπροσωπεια με αυτα τα μικρα σαν διακοπτακια, και ειναι αλλη φαση τελειως



Και πως θα ανεβοκατεβαζεις ταχύτητες σε manual/sport mode με το διακοπτακι;

Συν αυτό που έγραψες για το χέρι σε υποβραχιονιο-λεβιέ, αν και στα δεξιοτιμονα πλέον κρατάω το τιμόνι με το αριστερό.

< >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#725259
sknipper έγραψε:Αυτό με το 7η στα 80 και εκκίνηση με 2α δεν τα κάνουν τα αυτόματα αν βγεις από το στάνταρ mode και πάς σε σπορ κλπ. Το έχεις τσεκάρει;
Αααα, πολύ όμορφο όντως. Και το τιμόνι.

Στο σπορ ναι, στην καθημερινότητα όμως στο 90% ξεκινά με 2α και σύντομα έχει πετάξει μέσα την 7η. Και στην καθημερινότητα δεν βάζεις εύκολα το σπορ.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#725264 Μεχρι στιγμης με το σπορ παω κυριως. Ειναι παναλαφρο το τιμονι στο comfort, δε μου αρεσει. Και για να κανει και κανα γρηγορο kickdown που απολαμβανω. Ξεκινημα με δευτερα/ξεκινημα με πρωτη: comfort 80/20, sport 50/50. Παταω λιγο παραπανω γκαζι συνηθως για να μεινει μερικα μετρα με πρωτη

@dimik, νταξει οχι ακριβως διακοπτακια, μερικα εχουν χωρο να ακουμπησεις, πχ

Εικόνα

Στης βολβο ομως μαλλον δεν ακουμπας

Εικόνα