Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By alexnoize
#657521 Γειά σας, κοιτάζω να αγοράσω Nissan Qashqai 2009 μοντέλο πετρέλαιο, το θέμα είναι πρέπει να προσέξω κάτι?το έχει φουλ Extra .Μεγάλωνει η οικογένεια και σκέφτομαι να προβώ σε αυτή την αλλαγή, σκεφτόμουν για Dodge caliber 18αρι με πιο λίγα χρήματα.Τι λέτε?κάποια γνώμη?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#657525
alexnoize έγραψε:Γειά σας, κοιτάζω να αγοράσω Nissan Qashqai 2009 μοντέλο πετρέλαιο, το θέμα είναι πρέπει να προσέξω κάτι?το έχει φουλ Extra .Μεγάλωνει η οικογένεια και σκέφτομαι να προβώ σε αυτή την αλλαγή, σκεφτόμουν για Dodge caliber 18αρι με πιο λίγα χρήματα.Τι λέτε?κάποια γνώμη?

< Note >
Εγώ θα απέφευγα το dodge..Εχει ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ μου και είναι κουδουνίστρα μέσα.Κοντευει μα σκορπίσει!Ειναι αργο,πολύ αργό και κατανάλωση σίγουρα πολύ παραπάνω από το diesel qashqai!


< >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#657526 Το qq να υποθέσω πως είναι εισαγωγής;
Άβαταρ μέλους
By alexnoize
#657528
edmond έγραψε:Το qq να υποθέσω πως είναι εισαγωγής;
Ναι φίλε μου εισαγωγής

< Note >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#657531 Για πόσα λεφτά μιλάμε?
Για οικογένεια πιο εύκολα θα προτιμούσα κάτι σαν αυτό:

https://www.car.gr/24876229-renault-scenic-1-4
Άβαταρ μέλους
By alexnoize
#657534
NickTG έγραψε:Για πόσα λεφτά μιλάμε?
Για οικογένεια πιο εύκολα θα προτιμούσα κάτι σαν αυτό:

https://www.car.gr/24876229-renault-scenic-1-4
Επειδή είμαι από επαρχία και μπαίνω σε χωματόδρομο με βολεύει ότι είναι λίγο ψηλό

< Note >
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#657536
alexnoize έγραψε:
popolaros έγραψε:δεν θα το αγοραζα με τιποτε
Ο λόγος?

< Note >



συνολικα πολυ μετριο αυτοκινητο.

δεν μου δινει καν εμπιστοσυνη το ''εισαγωγης''

για ποσα χρηματα μιλαμε;

και που μενεις;
Άβαταρ μέλους
By alexnoize
#657538
popolaros έγραψε:
alexnoize έγραψε:
popolaros έγραψε:δεν θα το αγοραζα με τιποτε
Ο λόγος?

< Note >



συνολικα πολυ μετριο αυτοκινητο.

δεν μου δινει καν εμπιστοσυνη το ''εισαγωγης''

για ποσα χρηματα μιλαμε;

και που μενεις;
Σέρρες μένω, 6700 όλα πληρωμένα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#657539
alexnoize έγραψε:
edmond έγραψε:Το qq να υποθέσω πως είναι εισαγωγής;
Ναι φίλε μου εισαγωγής

< Note >

Το μοτέρ είναι ο γνωστός γαλλικός 1.500άρης. Μπετόν μεν, θέλει την φροντίδα του δε ειδικά όταν έχει έρθει απ' έξω. Και όταν λέω φροντίδα, εννοώ ότι εκτός από τα γνωστά λάδια-φίλτρα, καλό είναι να πας μια βόλτα και από έναν αντλιά για μετρήσεις-καθαρισμούς του κυκλώματος πετρελαίου. Φίλος μου πήρε τον περασμένο Φεβρουάριο μοντέλο του '11(το ίδιο είναι με του '09 :hmmm: ) εισαγωγής από Γαλλία και στο δίμηνο του' βγαλε θέμα το ένα μπέκ. Κόστος επισκευής και των 4 950€.
Τα υπόλοιπα γνωστά. Το αν είναι δηλαδή καθαρό το αμάξι, είναι στο δικό σου χέρι να το ψάξεις (και πόσο θες να το ψάξεις).
Άβαταρ μέλους
By alexnoize
#657540
edmond έγραψε:
alexnoize έγραψε:
edmond έγραψε:Το qq να υποθέσω πως είναι εισαγωγής;
Ναι φίλε μου εισαγωγής

< Note >

Το μοτέρ είναι ο γνωστός γαλλικός 1.500άρης. Μπετόν μεν, θέλει την φροντίδα του δε ειδικά όταν έχει έρθει απ' έξω. Και όταν λέω φροντίδα, εννοώ ότι εκτός από τα γνωστά λάδια-φίλτρα, καλό είναι να πας μια βόλτα και από έναν αντλιά για μετρήσεις-καθαρισμούς του κυκλώματος πετρελαίου. Φίλος μου πήρε τον περασμένο Φεβρουάριο μοντέλο του '11(το ίδιο είναι με του '09 :hmmm: ) εισαγωγής από Γαλλία και στο δίμηνο του' βγαλε θέμα το ένα μπέκ. Κόστος επισκευής και των 4 950€.
Τα υπόλοιπα γνωστά. Το αν είναι δηλαδή καθαρό το αμάξι, είναι στο δικό σου χέρι να το ψάξεις (και πόσο θες να το ψάξεις).
Άρα χίλιες φορές βενζίνη

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#657542 Όχι βενζίνη Qashqai... Ειδικά του 09. Είναι ο ατμοσφαιρικός κινητήρας και θα ναι αργος.
Κατά τα άλλα τα εισαγωγής, θέλουν πολλή προσοχή..
7μιση χρόνια έχουμε το πρώτης γενιάς facelift.
Έχει βγαλει κάποια θεματακια αλλά πιστεύω ότι είναι ζητήματα απροσεξίας του φαδερ.

< Note 8 >