Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#657535 Μιλάμε όντως για κλοπή με 13.000€ καινούργιο ibiza.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#657545 Με πρηξατε με το κωλοιμπιζα σας, χαχαχαχαχα

Εγώ ήξερα ότι σε αυτά τα θρεντ, ρωτάει ο ts κάτι, μετά γίνεται ένας χαμός σε γνώμες ο ένα το μακρύ του και το κοντό του, καμία 10αρια άσχετα ποστ αλλά τουλάχιστον έχεις 2-3 προτάσεις
Εδώ Ίμπιζα Ίμπιζα Ίμπιζα,ποσοστά Τσαουσέσκου!

Πλάκα κάνω ευχαριστώ όλους για τις γνώμες, θα πάω να δω το Ίμπιζα και θα ψάχνω για κουσουρια
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#657557
Geralt έγραψε:Με πρηξατε με το κωλοιμπιζα σας, χαχαχαχαχα

Εγώ ήξερα ότι σε αυτά τα θρεντ, ρωτάει ο ts κάτι, μετά γίνεται ένας χαμός σε γνώμες ο ένα το μακρύ του και το κοντό του, καμία 10αρια άσχετα ποστ αλλά τουλάχιστον έχεις 2-3 προτάσεις
Εδώ Ίμπιζα Ίμπιζα Ίμπιζα,ποσοστά Τσαουσέσκου!

Πλάκα κάνω ευχαριστώ όλους για τις γνώμες, θα πάω να δω το Ίμπιζα και θα ψάχνω για κουσουρια
Πάντως εγώ θα σου πρότεινα να ρίξεις και μια μάτια στο ibiza!Παιζει σε πολύ καλη τιμή !


< >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#657561
Geralt έγραψε:Με πρηξατε με το κωλοιμπιζα σας, χαχαχαχαχα

Εγώ ήξερα ότι σε αυτά τα θρεντ, ρωτάει ο ts κάτι, μετά γίνεται ένας χαμός σε γνώμες ο ένα το μακρύ του και το κοντό του, καμία 10αρια άσχετα ποστ αλλά τουλάχιστον έχεις 2-3 προτάσεις
Εδώ Ίμπιζα Ίμπιζα Ίμπιζα,ποσοστά Τσαουσέσκου!

Πλάκα κάνω ευχαριστώ όλους για τις γνώμες, θα πάω να δω το Ίμπιζα και θα ψάχνω για κουσουρια


Kαι να φανταστείς ότι ανέκαθεν δε τη συμπαθούσα τη συγκεκριμένη μάρκα. Παίζει και να είναι η πρώτη φορά που προτείνω SEAT :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#657596
nikos έγραψε:Στα 10 χρόνια που θα έχει μερικές γρατσουνιές αφού θα είναι μέσα στη πόλη δίνεις κάνα 800 και του κάνεις ολικό βάψιμο και έχεις πάλι καινούριο αμάξι.
Δηλαδή από το να δώσεις 500 για μεταλλικό δίνεις 800 μετά από 10 χρόνια και είσαι αρχηγός.


Το μεταλλικό χρώμα δεν έχει καμία σχέση με την φθορά και τις γρατσουνιές. Έχει απλά ρινίσματα μετάλλων μέσα για να λαμπυρίζει στο φως.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#657678
REALZEUS έγραψε:
nikos έγραψε:Στα 10 χρόνια που θα έχει μερικές γρατσουνιές αφού θα είναι μέσα στη πόλη δίνεις κάνα 800 και του κάνεις ολικό βάψιμο και έχεις πάλι καινούριο αμάξι.
Δηλαδή από το να δώσεις 500 για μεταλλικό δίνεις 800 μετά από 10 χρόνια και είσαι αρχηγός.


Το μεταλλικό χρώμα δεν έχει καμία σχέση με την φθορά και τις γρατσουνιές. Έχει απλά ρινίσματα μετάλλων μέσα για να λαμπυρίζει στο φως.
Αλέξανδρε το ανέφερα σα γεγονός ότι να δώσει 500 ευρώ για το μεταλλικό δεν αξίζει σαν αμάξι πόλης αφού θα γρατσουνιστει έτσι κι αλλιως οπότε καλύτερα να τα γλυτώσει και να τα δώσει μετά από χρόνια άμα θέλει να κάνει μια αναζωογόνηση στο χρωμα
Άβαταρ μέλους
By alexm
#657696 Επειδή το ψάχναμε και οικογενειακά για 3 μήνες το θέμα να πω και γώ τη γνώμη μου.

- Το Ibiza είναι τρομερή ευκαιρία αν και μέσα είναι απαράδεκτα φτηνιάρικο. Από εκδόσεις πας κατευθείαν σε Reference style plus 3. Η απλή reference που δίνουν με DSG στα 14 είναι φτώχεια καταραμένη
- Το γιαρις καλό χρυσό, αλλά πάλιωσε και ήδη βγαίνει το καινούργιο
- Το κλιο είναι πολύ καλό μέσα και έχει τρομερό εξοπλισμό στην dynamic αλλά παει 16 χιλιάρικα και κάπως με ενοχλούσε το 5ταχυτο
- Το 208 στα λεφτά που ψάχνεις είναι άδειο

Για μένα η επιλογή θα ταν το polo 95αρι. Σαφώς πιο ποιοτικό από όλα τα αλλά (πλην ίσως κλιο), αρκούντως γρήγορο, με καλή μεταπωλητική αξία .

Βέβαια τα γούστα του καθενός διαφέρουν αλλά θεωρώ ότι απόφαση θα πρέπει να πάρεις αφού πρώτα τα ρίξεις όλα μια μάτια από κοντά.

Υγ: να φανταστώ άστρα και λεόν που παίζουν και αυτά οριακά εντός μπατζετ δεν κοιτάμε ε;
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#657707 Σε ευχαριστώ alexm, το περίμενα ότι θα είναι η φτωχή έκδοση με το dsg γιατί ο πωλητής κατευθείαν μου πρότεινε το χειροκίνητο με το δέλεαρ του πολύ περισσότερου εξοπλισμού (his words)

Νομίζω με Astra/Leon ξύνω την πιο πάνω κατηγορία. Πρόβλημα πάρκινγκ δεν υπάρχει αλλά είναι πολύ εύκολο να ξεφυγω χρηματικά προς τα πάνω

Αποφάσισα να δω το Ίμπιζα και το Πόλο πολύ κοντά χρονικά ώστε να αξιολογήσω κατά πόσο το πρώτο είναι ένα rebranded Πόλο ή εντελώς άλλο αυτοκίνητο
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#657710 Αν παίζει καμία έκπτωση για το C3 με τον 1.2Τ πάντως μπαίνει και αυτό μέσα στο budget.
Ίσως αξίζει μια ματιά.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#657891 Update από Seat,πάντα για τον Βενζίνη 1.0/115

Το αυτόματο της διαφήμισης με το κλειδί στο χέρι,με κάποια έξοδα μεταβίβασης βγαίνει στα 14200. Το έξτρα μεταλλικό πάει στα 450. Άρα μια τελική στα 14750€
Είναι όμως εντελώς γυμνό. Χειρολαβές μαύρες,χωρίς ζάντες αλουμινίου, χωρίς δερμάτινο τιμόνι γενικά μόνο με 4 ροδες. Α και ταμπούρα πίσω, έλεος
Καλή τιμή αλλά το απολύτως βασικό αυτοκίνητο.

Το χειροκίνητο, με εντελώς άλλη κατηγορία εξοπλισμού, πχ προβολείς ομίχλης, αυτόματο φρενάρισμα, δερμάτινο τιμόνι, cruise control, με μεταλλικό με το κλειδί στο χέρι 14200€

Και τα δύο aircon, όχι κλίμα, κανονική ρεζέρβα και χωρίς αισθητήρες παρκαρίσματος. Αλλά δεσμεύτηκαν να τους κάνουν δώρο, μαζί με συναγερμό
Α και 4 χρόνια εγγύηση

Οκ σχεδιαστικά δεν με ξετρελανε,αλλά έχει χώρους, πολύ άνετο πίσω και χώρος αποσκευών που πιάνει το Λεόν


Δεν ξέρω ρε γμτ από την μια όντως αγοράζεις πολύ αμάξι για τα λεφτά σου, από την άλλη κάτι με χαλάει

Η αναλογία παίκτη που μου έρχεται στο μυαλό είναι ο Ελ καντουρι. Καλός παίκτης αλλά γυάλινος

Είχε το νέο Leon σε μπλε σκούρο, πρόκειται περί αμαξαρας. Η θέση οδήγησης σε αγκαλιάζει, σε βάζει μέσα στο αυτοκίνητο. Είναι ο ορισμός του σύγχρονου χατς. Από κοντά είναι πολύ ομορφότερο από Astra η Focus
Δεν βλέπω τον λόγο που θα επέλεγε κάποιος Golf αντί αυτού
Άβαταρ μέλους
By JBT
#657892 Dacault κοίταξες καθόλου;

:ninja:

Μην απορρίψεις ούτε αυτά κι εννοείται ούτε ψιτροεν και Φίατ χωρίς να τα δεις

Φτάνει με τα vw και τα opel :vava:
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#657893
JBT έγραψε:Dacault κοίταξες καθόλου;

:ninja:

Μην απορρίψεις ούτε αυτά κι εννοείται ούτε ψιτροεν και Φίατ χωρίς να τα δεις

Φτάνει με τα vw και τα opel :vava:


μιλας με γριφους γεροντα :hmmm:
Renault γραφεις?
Άβαταρ μέλους
By JBT
#657894 Με λίγο από Ρουμανία μέσα :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#657905 Περί Dacia ο λόγος, το Sandero Stepway ας πούμε στην έκδοση υγραερίου με 1000άρη τούρμπο μοτέρ 100 ίππων, το βλέπω στα 14κ. Στα 14,5κ βγαίνει με τον αειθαλή 1.5dci με 85 ροπάτα. Ok, ικανοποιητικούλης εξοπλισμός, πάνω κάτω καταλαβαίνεις τι παίρνεις, σημαντικό βέβαια είναι να μην έχει κάποιος θέμα με το σήμα στο καπό.