Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By edmond
#647465 Let me guess μπούσε. Πήγες πρώτα Lion, μετά στο...χωριό του Σφακιανάκη και μετά πέρασες απέναντι στον Νέο Κηφισό. :iconcool:
Παραδίπλα στην opel πήγατε για το all new corsa ; :hmmm:

Στο συγκεκριμένο γιάρις(1.5) είχε κάτσει και ο δικός μου ποπούλης πρίν κανά 2μηνο όταν είχα ζεσταθεί λίγο για αγορά. Το γιάρις αυτή τη στιγμή είναι στην πιο ώριμη του φάση(μηχανολογικά μιλάω) όντας αυτή η γενιά στις επάλξεις απο το 2012 με ενδιάμεσα 2 f/l.

Just saying.
Ένα μτχ που είχα δει ήταν το κάτωθι.
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/26410503/
Τσιμπημένο σαφώς, με 3 χρόνια ακόμα-την όποια- εγγύηση, θεωρώ δεδομένο κι άλλο παζάρι εν όψει μετρητών, εγγύτητας καινούργιου μοντέλου κλπ.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#647469 Πάντως όπως είπε κι ο Δίας καλό θα ήταν η ενδιαφερόμενη να τα οδηγήσει όλα για να δει την αίσθηση του κάθε ενός αυτοκινήτου πριν επιλεξει.


< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#647470 Έχει ήδη επιλέξει. Μπουσσεβαρ διέσωσε την ψυχική και σωματική υγεία σου με τα 40ρια που κάνει και πάρτε τηλέφωνο αντιπροσωπείες Τογιότα για τιμές. Άντε γιατί θα σε παρατήσει για τον Καμπάλα αν την πρηζεις με άλλα μοντέλα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#647479
Giuseppe Busso έγραψε:Δεν με νοιάζει τι είναι το 5άρι και τι είναι τα ταμπούρα. Εγώ δεν τα θέλω.


Το θέμα είναι τι θέλει η Μπούσαινα όμως. :iconcool: Δεν θα πρέπει ένα τεχνικό στοιχείο, που στην τελική δεν παίζει κανένα ρόλο στην καθημερινή χρήση, να αποκλείσει μια επιλογή, χωρίς να γίνει πρώτα δοκιμή. Άποψή μου, δικό σας το κασέρι και το μαχαίρι προφανώς.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#647522 Fiat καθόλου ε; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#647523 Πέραν του 500 και του Panda που απορρίφθηκαν για διαφορετικούς λόγους τι εχει η Fiat στην κατηγορία;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#647524
JBT έγραψε:Fiat καθόλου ε; :hmmm:



Έχει βρεθεί ένα 500ράκι από φίλο φίλου του μπαμπά της με 41000χλμ.
Μοντέλο 2011.
Και είπαν για 8Κ ευρώ συζητήσιμη.
Δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες χρώμα, κινητήρα, έκδοση, εξοπλισμός, κατάσταση.
Θα μάθω μάλλον αύριο.
Θα το δούμε και αυτό σε περίπτωση που συμφέρει για να αγοραστεί κάτι μόνο μετρητά.

Και όχι στα 8Κ φυσικά. Δεν ξέρω κάτι παραπάνω για την ώρα όμως και δεν θέλω να γίνει χαλασμένο τηλέφωνο. Αύριο θα έχω εξέλιξη επί του θέματος.


Στο θέμα του καινούριο οι λύσεις Polo & Clio έχουν απορριφθεί γιατί στα 5 χρόνια δόσεων, φτάνει το τελικό ποσό του αμαξιού σε πολύ υψηλά επίπεδα. Μιλάμε για 18Κ περίπου.

Μένουν τα Yaris & Swift με το δεύτερο να είναι επίσης ακριβότερο στην τελική αποπληρωμή με τόκους. Κάπου στα 16700.
Ενώ το Yaris βγαίνει στα 16200 αφού είναι το φθηνότερο όλων με τις εκπτώσεις που πήραμε.
Μιλάμε για 14250 με το κλειδί στο χέρι για Active TSS με τον 1.5 111ps και μεταλλικό χρώμα.
Αν παρθεί κόκκινο πχ, πέφτει ένα 500ευρω κάτι ας πούμε.

Οπότε αν καινούριο, είναι σχεδόν βέβαιο ότι μιλάμε για το εν λόγω Yaris.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#647526 Το πάντα γιατί όχι; Έχασα επεισόδιο παραδέχομαι δεν το θυμάμαι
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#647528
JBT έγραψε:Το πάντα γιατί όχι; Έχασα επεισόδιο παραδέχομαι δεν το θυμάμαι



Δεν της αρέσει καθόλου το σχήμα αυτό. Το πρότεινα πάντως.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#647529 Γενικά σαν τιμή και εξοπλισμό και όλα τα υπόλοιπα, κοιτάζει τον ανταγωνισμό;

Δεν έχω ιδέα και ρωτώ
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#647534
panos2171 έγραψε:Με ούτε 14k € το yaris είναι τρελό δέλεαρ ή μάλλον μονόδρομος.


Ισχύει. Μιλάμε για 14250 με το κλειδί στο χέρι με μεταλλικό και στα 13750 με το κόκκινο χρώμα που είναι το μόνο δωρεάν.

JBT τα πάντα δείχνω. Δεν έχει την ίδια δεκτικότητα με εμάς εδώ, ούτε τις γνώσεις. Ταυτόχρονα δουλεύει τις καθημερινές. Γενικά έχει δεχθεί τόνους πληροφορίας σε ακαριαίο βαθμό και έχει πιεστεί για το ποια είναι η σωστή απόφαση. Εννοώ μτχ vs καινούριου και σε τι λεφτά.
Θα αποφασίσει μόνη της ελεύθερα.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#647541 Με την ελπίδα ότι ο Orestisren δεν θα το δει, αλήθεια ποιος ασχολείται ακόμα με το Clio?

< Note 8 >