Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#658252 Στο bmwforum.gr λένε πως φωτίζουν χειρότερα από μαμα xenon (οκ, προφανέστατα) αλλά με μία σωστή λάμπα καλύτερα από μαμα αλογόνου. Ίσως "πετάξω" λεφτά για όσο κρατήσουν (παρκάρει σε πάρκινγκ, δεν τα τρώει συχνά ο ήλιος) και στην πρώτη στραβή ξαναπερνάω τα μαμά.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#660009 Update - random σκέψεις:
Περιμένω έναν λ-sensor με πλήρη χρέωση του πωλητή (για να μη λέμε μόνο τα στραβά), να δούμε πως θα πάει. Αλλά γενικά έχω στο μυαλό μου να αλλάξω καταλύτη και τον άλλο λ-sensor στο άμεσο μέλλον ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. :s_cool
Επίσης περιμένω ένα δεύτερο πλαστικό trim που είναι στα πλάγια του gear selector και είναι λίγο φθαρμένο, μόλις μπει και αυτό είμαστε σε κατάσταση καινούριου αναφορικά με το εσωτερικό του. :inlove:
Από βδομάδα θα πάρω και αυτό γιατί έχει ένα σπάσιμο το δικό μου στη μεριά του οδηγού και έχει και φθαρμένα λάστιχα στο παρμπρίζ. :vava: Απορώ πως έγινε :rant:

Λόγω θερμοκρασιών λέω να αλλάζω λάδια σίγουρα κάτω από τα 15Κ που προτείνει ο κατασκευαστής, μάλλον κάπου μεταξύ 8.000 και 10.000 χιλιομέτρων.

Είμαι στα 91.000 χιλιόμετρα πια, οι εντυπώσεις παραμένουν θετικότατες σε κάθε επίπεδο με μόνο "παράπονο" την κατανάλωση που είναι λίγο πιο τσιμπημένη απ' όσο περίμενα -πιστεύω να πέσει μόλις τακτοποιήσω πλήρως το σύστημα καυσαερίων-. Στα 4Κ χιλιόμετρα που του έχω κάνει είμαι με μ.ο. 8,6λ/100 χιλιόμετρα , πάντα A/C και αρκετές βόλτες με ρυθμούς Joyride. Οχι τραγικό για το πως πάει, σίγουρα όμως τσιμπημένο νούμερο. :s_devil

Plans με το που τελειώσει το καλοκαίρι και η φθορά από χρήση σε παραλίες κλπ :lol: :
- Blackline LED φώτα πίσω, γνήσια BMW, μήπως και ξεφύγει λίγο από την ομοιότητα με Polo :lol: .
- Μπροστινά φώτα με LED Angel Eyes όπως έχουν τα γνήσια xenon, της DEPO.
- Ένα καλό γυάλισμα στο χρώμα να πάρει πάνω του.
- Αλλαγή ελαστικών για να περάσω και τις βαλβίδες των RFT από τις παλιές μου ζάντες.
- Πέρασμα διακριτικών φιμέ σε παράθυρα και πίσω τζάμι γιατί το μαύρο δεν παλεύεται.

Ελπίζω σιγά σιγά να βρώ χρόνο και χρήμα να τα κάνω όλα, μετά θα γίνει λίγο πολύ ακριβώς όπως θα το ήθελα το αυτοκίνητο. :inlove:
Bonus κλασσική unerexposed πόζα για να triggerιστεί ο EDDIE :yahoo:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#660071 Βάλε και μια ρομαντική από εσωτερικό.

Μπορείς να βάλεις κάμερα οπισθοπορείας;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#660091 Τα παντα όλα μπορεί να βάλει, διάθεση και χρήμα να υπάρχει :)
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#660093 @drdino
Ήρθε η ώρα για τρο(μ)πέτο από 318is E30 :thumbsup:

@eddie147
Μου έστειλε εμένα μια φωτογραφία από το εσωτερικό, αυτή είναι τιμόνι και καντράν:
Εικόνα

Μερικές ακόμα με πιο ατμοσφαιρικό φωτισμό:
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#660098 :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl
ΕΤΣΙ :metalo:

(Eddie μπαίνει κάμερα ναι, πολύ μελλοντικά αν ψαχτώ για κάτι τέτοιο, παρέα με android auto)
Blackline φώτα πίσω μπαίνατε για ~250€ το ζεύγος?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#660106
socratesn έγραψε::s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl
ΕΤΣΙ :metalo:

(Eddie μπαίνει κάμερα ναι, πολύ μελλοντικά αν ψαχτώ για κάτι τέτοιο, παρέα με android auto)
Blackline φώτα πίσω μπαίνατε για ~250€ το ζεύγος?
Εικόνα


Αφηνω αυτα εδω.
https://www.gelisound.gr/ViewShopProduc ... Id=3050819
https://www.gelisound.gr/ViewShopProduc ... Id=3074899


Εννοειται οτι τα σταζεις για τα παραπανω φαναρια.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#660108 Κινέζο σαν του 2ου λινκ δεν θα βάλω με τίποτα, μόνο στο Ε90 το έψαχνα που δεν είχε iDrive, εκεί ok αναγκαστικά παίζεις σε aftermarket λύσεις.

Τώρα στην F20 δεν υπάρχει λόγος από τη στιγμή που το αυτοκίνητο ήδη έχει οθόνη (όχι την καλύτερη δυνατή, αλλά έχει τουλάχιστον), για αυτό αν κάνω κάποια παρέμβαση θα είναι καθαρά για να έχω android auto και camera integrated στο υπάρχον σύστημα, όπως στο 1ο link.

Γενικά σε εξειδικευμένα fora διαβάζω πολύ κακές εντυπώσεις για οτιδήποτε aftermarket παίζει σε multimedia σύστημα και εφόσον δεν μου λείπει κάτι για την ώρα είμαι πολύ επιφυλακτικός με τέτοιες αλλαγές.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#660110 Σκούρα φανάρια σε σκούρο αμάξι --> πρωτοπαλίκαρο Ρώσου μαφιόζου

Φώτα εμπρός είναι εργοστασιακά αυτά που λες;
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#660111 Ναι κ εγώ το ψιλοσκέφτομαι μήπως βρω σκέτα LED για πίσω μη παραξεφύγει η καγκουριά.
Μπροστά όχι, δεν είναι γνήσια ούτε ΟΕΜ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#660112 Σε μαύρο δεν θα έβαζα τα blackline, συμφωνώ με τον Eddie.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#660130 Εγώ θα έβαζα μια oem 8.8" οθόνη κι έναν αντάπτορα για ΑΑ φάση Andream.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#660134
vasilis έγραψε:https://youtu.be/DzRvDBqxokw
Κάτι τέτοιο το σκέφτεσαι;
Έλεγα για το Ford που δυσκολεύτηκα να βρω πηγή αλλά βλέποντας να κόβουν ταπετσαρία για την οθόνη, πόνεσε η ψυχή μου.

< Note 8 >