Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#660144 Νομίζω με βρίσκετε σύμφωνο για τα blackline, ίσως γίνει too much :oops: . Προσανατολισμός σε απλά LED λοιπόν. :inlove:

Αυτή τη στιγμή είμαι ικανοποιημένος από το infotainment του, η οθόνη του είναι ευανάγνωστη σε όλες τις συνθήκες, το Bluetooth του δουλεύει υποδειγματικά, ουσιαστικά οι μόνες του ελλείψεις είναι το wow factor μίας πιο εντυπωσιακής σύγχρονης οθόνης και φυσικά το Android Auto. Αλλά οκ, ζεις σίγουρα και χωρίς αυτά τουλάχιστον μέχρι να το βαρεθείς.
Πάντως στα μελλοντικά πλάνα είναι το combo του DrDino αλλά δυστυχώς επειδή η οθόνη μου είναι η βασική, απ' όσο διάβασα για να περάσω 8άρες και 10αρες χρειάζεται μπόλικα πράγματα και παραπάνω κόστος.

@Vasilis Τα έχω δει αυτά τα συστήματα για την Ε90, αλλά εν τέλει μ' αρέσει έτσι σπαρτιάτικη μέσα, προσδίδει ηρεμία στο ταξίδι και εφόσον πλέον δεν είναι καθημερινό μου αυτοκίνητο δεν θα έμπλεκα.

Current interior situation:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#660155 Αρκουδογυφτεας mode on
Μπορείς να βάλεις ρετροφοιτς τα paddles στο τιμόνι;
:tomato: :tomato:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#660158 Εγώ θα έλεγα να μπει ένα Εμ-Σπουόρτ τιμονάκι με paddles, αυτό που φοράει και η δικιά μου. Επίσης δεν θυμαμαι αν ο άσσος αυτός έχει το Sport AT, αν όχι είναι απλά κωδικοποίηση.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#660160 Το σκέφτηκα κι εγώ να το προτείνω το τιμόνι το Μ με paddles αλλά θέλει και αερόσακο φαντάζομαι οπότε το κόστος ανεβαίνει αρκετά.

Καλύτερα να τα δώσει σε detailing και κεραμική προστασία προς το παρόν, που θα δείξει και τρελά στο μαύρο χρώμα και τιμόνι όταν χαλάσει αυτό.

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#660164 Σωστά, ξέχασα τον αερόσακο.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#660167 Γενικά το μοτίβο ειδικά απο F series και έπειτα είναι ότι με σωστό coding τα παντα μπαινουν.
Το τιμόνι με τα paddles επειδη και εμενα μ αρεσει πολύ το έψαξα πριν καμια βδομάδα, δυστυχώς δεν ταιριαζει ο υπαρχον αεροσακος, οπότε μιλαμε για περιπου ενα 800αρι ισως και παραπάνω για να μπει. Οχι πως με χαλαει το υπαρχον.

Γενικά στην παρούσα φαση το μονο που δεν αντέχω να βλέπω ειναι το χρωμα του και τα μπροστά φανάρια, οπότε αυτα θα γίνουν άμεσα.

Μιας και το τοπικό τείνει για Αυστραλιανή υπηκοότητα, μια άλλη καγκουρια που μου εχει τραβήξει την προσοχή ειναι alcantara επένδυση (υπάρχει και μεμβράνη) στα σημεία που έχει τα ασημι φιλέτα. Έβγαινε νομιζω και ως M performance αυτη η καγκουριτσα..
Άβαταρ μέλους
By dimik
#660179 Μπες στο realoem βρες το μοντέλο σου και στα ανταλλακτικά έχει τα Performance σαν add ons.

Πχ στην Ε90 δίνει αλκανταρα λεβιέ, τιμόνι και διάφορα άλλα παπαρακια που μπορείς να αντικαταστήσεις.

Μετά οδηγός σου είναι το ebay και το πορτοφόλι σου.

Υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να βγάλεις αυτόματα διαβατήριο Αυστραλίας όμως

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#660237 Paddles, δεν χρειάζονται κατ εμέ. Εγώ στο εσωτερικό μόνον με το Infotainment θα ασχολιόμουν. Στο εξωτερικό μια χαρά είναι το αυτοκίνητο, ούτε detailing ούτε τίποτε, κλάιν.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#660367 Εν τω μεταξύ χθες μου πέταξε ένδειξη να συμπληρώσω 1 λίτρο λάδι γιατί η στάθμη ήταν στο min.
Είχα μείνει ο βλάκας στον ισχυρισμό του πωλητή ότι είχαν αλλαχτεί πριν μου παραδοθεί (Πολύ μυαλό εγώ :lipsealed: ), αλλά όπως εν τέλει τσέκαρα απ' το book service έχει σχεδόν 18.000 χιλιόμετρα με τα ίδια λάδια :lipsealed:

Το καλό είναι ότι 1 λίτρο (τόσο απέχει διάβασα το min από το max στην ένδειξη στάθμης λαδιού) στα 18Κ (εκ των οποίων 4.500 δικά μου αν υποτεθεί στο χειρότερο σενάριο ότι είχε συμπληρωθεί λάδι ξανά πριν έρθει στην κατοχή μου) είναι ΟΚ κατανάλωση, άρα δεν ανησυχώ. :lol:

Σκέφτομαι να παραγγείλω Redline 5w30, όλοι στα fora αυτά προτείνουν.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#660370 Και τα Torco θεωρούνται must have :lol:
(Εν τω μεταξύ καμία εκ των 2 εταιρειών δεν ήξερα πριν ψάξω για την F20, είμαι τόσο αμύητος ή κάτι αλλο παίζει?)
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#660374 Εγώ λέω καλύτερα βρες έναν μάστορα εμπιστοσύνης που θα του πηγαίνεις το αυτοκίνητο γενικά και βάζε ό,τι λάδι δουλεύει αυτός. Μάπα αποκλείεται να είναι.
Τώρα το να κρατάει ένα λάδι χαμηλότερη θερμοκρασία πχ οκ είναι πιθανό, κάντο μόνο αν έχεις όργανο να το δεις και διάθεση να ασχοληθείς.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#660377
socratesn έγραψε:Και τα Torco θεωρούνται must have :lol:
(Εν τω μεταξύ καμία εκ των 2 εταιρειών δεν ήξερα πριν ψάξω για την F20, είμαι τόσο αμύητος ή κάτι αλλο παίζει?)

Aν δεν ήσουν παρών σε φόρουμζ εως 2010, δεν υπάρχει περίπτωση (και λόγος) να τα ξέρεις :lol: