Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By elteo
#603345 Εγώ ένα Α4 allroad θα αγόραζα στη θέση σου. Δεν έχω λόγους. Απλά λατρεύω αυτά τα Audi. A4 & A6 allroad.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#603350 Απορω γιατι δεν εχει κλειδωθει μετα το 2ο ποστ του θεματος, νομιζω οτι δεν εμεινε κατι αλλο να ειπωθει. :iconcool:
Μεχρι και την Stelvio πετυχα. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#603352 Τώρα που είπες stelvio, πέτυχα μια προχτές για πολλή ώρα στο δρόμο.
Νταξ, τι ανοσιουργημα είναι αυτό, από μια εταιρεία που έχει καιρό να φτιάξει σοβαρό αμάξι (κι ούτε πρόκειται), αλλά αισθητικά τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα την πάλευε
Άβαταρ μέλους
By g8777
#603359
kostis20 έγραψε:Η ιδέα να κρατήσω το Α5 και να ψάξω και για καμιά 997 να ασχολούμαι?

< A3003 >



Αυτο αναιρει το αρχικο σου σκεπτικο. Νομιζα οτι πηγη αμφιβολιων ηταν το Α5.

Αν θελεις να το κρατησεις (και εγω αυτο θα εκανα εδω που τα λεμε) και να στραφεις σε Sunday Car , τοτε υπαρχουν απειρες επιλογες αναλογως του μπατζετ (αγορας και κατοχης) που θα κινηθεις και των κριτηριων σου.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#603373
kostis20 έγραψε:Η ιδέα να κρατήσω το Α5 και να ψάξω και για καμιά 997 να ασχολούμαι?

< A3003 >


Κωστή, είναι πολύ αγχολυτικό ένα Sunday car, ειδικά porsche.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#603374
kostis20 έγραψε:Νομίζω ήμουν πολύ σαφής ότι το αμάξι όπως είναι με καλύπτει πλήρως .Τώρα τα σχόλια για χάλια δυναμικά χαρακτηριστικά φυσικά και δε με βρίσκουν σύμφωνο ,μάλλον έκπληξη μου προκαλούν.Και ευτυχώς είχα και έχω αρκετά διαφορετικά αυτοκίνητα που οδηγώ ώστε να μπορώ να έχω προσωπική άποψη.Επίσης απo αξιοπιστία ανέφερα ότι δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα,προς το παρόν...
Προφανώς ο καθένας έχει τις προσωπικές του προτιμήσεις .Εγω πχ στα 39 πλέον και με 2 παιδιά με τίποτα δε θα αγόραζα το Cupra π.χ....
Θα ήθελα τα σχολια σας πάνω σε αυτο το post: viewtopic.php?p=603320#p603320
ιδιαίτερα στο "Όλα τα παραπάνω βέβαια έχουν το βασικό μειονέκτημα ότι κινδυνεύουν να τα προσπεράσουν σα σταματημένα οι εξελίξεις ,και σε 5 χρονάκια να θεωρούνται απολιθώματα.."
Μαλλον λεω κατι που δε θες να ακουσεις και προτιμας να διαβασεις αποθεωση του Α5 και "κρατα το γιατι που να ξαναβρεις τετοια αμαξαρα" κτλ. Επισης το Κουπρα δε βλεπω που κολλαει στη συγκεκριμενη περιπτωση... :hmmm:

Οπως και να χει, εφοσον το Α5 καλυπτει και με το παραπανω, η αναζητηση εχει να κανει με το επιπλεον αμαξι που θα κανει αυτα που δεν κανει το Α5 και το 500Χ. ΕΓΩ παντως αν ειχα 40-50-60Κ (συν τα οσα πιανει το Α5) για αυτοκινητο αυτη τη στιγμη, εννοείται θα εδιωχνα το σχεδον 10ετιας Α5 για κατι νεο και καθημερινο. Εως και Μακαν θα κοιταγα...

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#603383 Κωστή κρατά το Audi.
Εξαιρετικό αυτοκίνητο που ακόμα περνάει η μπογιά του, σε εξαιρετική κατάσταση.
Σε 2-3 χρόνια θα έχουν αλλάξει πολλά. Ο, τι και να πάρεις τώρα, θα σου φαίνεται παρωχημενο.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#603384
kostis20 έγραψε:Όμως τα χρόνια περνάνε και τα χιλιόμετρα μαζεύονται,με ψιλοτρομάζει να οδηγάω αυτοκίνητο με 200.000 km σε λίγα χρόνια.


Γιατί? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#603397
kostis20 έγραψε:Η ιδέα να κρατήσω το Α5 και να ψάξω και για καμιά 997 να ασχολούμαι?

< A3003 >

Εγώ αυτό θα έκανα. 997 ή 991 αν σε παίρνει καλύτερα.


< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#603449
kostis20 έγραψε:Όμως τα χρόνια περνάνε και τα χιλιόμετρα μαζεύονται,με ψιλοτρομάζει να οδηγάω αυτοκίνητο με 200.000 km σε λίγα χρόνια.Τα χιλιόμετρα είναι κυρίως που με κάνουν να σκέφτομαι την αλλαγή!


:hmmm: Γιατί;;; :hmmm:

Αν είναι σωστά συντηρημένο (που είναι) τι πρόβλημα έχεις;;; :hmmm: Αν αρχίσει να σου ζητάει λεφτά το δίνεις τότε. :s_dunno

Φυσικά, δεν έχει νόημα η σκέψη να το δώσεις σήμερα γιατί σε 5 χρόνια θα έχει χάσει πολύ αξία. Τα χρήματα χάνονται τα πρώτα χρόνια, οπότε αν ΣΗΜΕΡΑ πάρεις ένα καινούριο σε 5 χρόνια θα έχεις χάσει πολύ περισσότερη αξία απ' ότι αν κρατήσεις αυτό που έχεις.

Εγώ θα το κρατούσα (εφόσον σε καλύπτει και σ' αρέσει) και όταν δεν πάει άλλο θα το έδινα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#603459
kostis20 έγραψε:Κάτι σχόλια για corolla με CVT :lol: μάλλον τα γράψατε για πλάκα,και να τρελάνετε το Δία.


Ε ναι ρε συ, Corolla hybrid? :svivhaha:


kostis20 έγραψε:Η ιδέα να κρατήσω το Α5 και να ψάξω και για καμιά 997 να ασχολούμαι?


Ό,τι καλύτερο έχεις πει ως τώρα!!! :s_howdy


Asimov έγραψε: από μια εταιρεία που έχει καιρό να φτιάξει σοβαρό αμάξι (κι ούτε πρόκειται)


Δεν είναι η Giulia σοβαρό αυτοκίνητο; :dizzy:


Jorge_greek έγραψε:Την Macan την έχει στην λίστα του carwow στα best driver's cars (!!!!!)


Μιλάμε για 997 και πετάμε Macan? :dizzy:


Asimov έγραψε:Σε 2-3 χρόνια θα έχουν αλλάξει πολλά.


Απολύτως τίποτα δεν θα έχει αλλάξει.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#603574 :dizzy:
Deleted User 1 έγραψε:
kostis20 έγραψε:Νομίζω ήμουν πολύ σαφής ότι το αμάξι όπως είναι με καλύπτει πλήρως .Τώρα τα σχόλια για χάλια δυναμικά χαρακτηριστικά φυσικά και δε με βρίσκουν σύμφωνο ,μάλλον έκπληξη μου προκαλούν.Και ευτυχώς είχα και έχω αρκετά διαφορετικά αυτοκίνητα που οδηγώ ώστε να μπορώ να έχω προσωπική άποψη.Επίσης απo αξιοπιστία ανέφερα ότι δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα,προς το παρόν...
Προφανώς ο καθένας έχει τις προσωπικές του προτιμήσεις .Εγω πχ στα 39 πλέον και με 2 παιδιά με τίποτα δε θα αγόραζα το Cupra π.χ....
Θα ήθελα τα σχολια σας πάνω σε αυτο το post: viewtopic.php?p=603320#p603320
ιδιαίτερα στο "Όλα τα παραπάνω βέβαια έχουν το βασικό μειονέκτημα ότι κινδυνεύουν να τα προσπεράσουν σα σταματημένα οι εξελίξεις ,και σε 5 χρονάκια να θεωρούνται απολιθώματα.."
Μαλλον λεω κατι που δε θες να ακουσεις και προτιμας να διαβασεις αποθεωση του Α5 και "κρατα το γιατι που να ξαναβρεις τετοια αμαξαρα" κτλ. Επισης το Κουπρα δε βλεπω που κολλαει στη συγκεκριμενη περιπτωση... :hmmm:

Οπως και να χει, εφοσον το Α5 καλυπτει και με το παραπανω, η αναζητηση εχει να κανει με το επιπλεον αμαξι που θα κανει αυτα που δεν κανει το Α5 και το 500Χ. ΕΓΩ παντως αν ειχα 40-50-60Κ (συν τα οσα πιανει το Α5) για αυτοκινητο αυτη τη στιγμη, εννοείται θα εδιωχνα το σχεδον 10ετιας Α5 για κατι νεο και καθημερινο. Εως και Μακαν θα κοιταγα...

< >
:dizzy: :dizzy:
Αν δε προσπαθούσες ,ανεπιτυχώς,να μου κάνεις ψυχανάλυση και διάβαζες αυτά που έγραψα θα ήταν καλύτερα μάλλον.
4- 5 φορές έγραψα ότι δε με ενδιαφέρει να ακούσω ΤΙΠΟΤΑ για το A5 , γιατί το αμάξι ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ. Και οτι το θέμα μου είναι τα χιλιόμετρα και η επέλαση των υβριδικών -ηλεκτρικών.
Εσύ έγραψες ότι ήταν μέτριο ακόμα και το 2009 και ότι έχει χάλια δυναμική συμπεριφορά και έγραψα την αποψή μου επί των σχολίων σου.Δε νομίζω να απαγορεύεται...
Να γράφεις σχόλια ότι "δε θέλω να ακούσω" και ότι θέλω να διαβάσω αποθέωση του Α5 , δε νομίζω οτι προσφέρει κάτι στη συζήτηση... :(
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#603604
markvag έγραψε:
kostis20 έγραψε:Όμως τα χρόνια περνάνε και τα χιλιόμετρα μαζεύονται,με ψιλοτρομάζει να οδηγάω αυτοκίνητο με 200.000 km σε λίγα χρόνια.Τα χιλιόμετρα είναι κυρίως που με κάνουν να σκέφτομαι την αλλαγή!


:hmmm: Γιατί;;; :hmmm:

Δε ξέρω...ίσως είναι και ψυχολογικό :lol: Αν θα έχει την ίδια ευχέρεια για απροβλημάτιστα μεγάλα ταξίδια πχ ή αν βγάλει κάποια μεγάλη και ακριβή βλαβη?
PeterPan έγραψε:
kostis20 έγραψε:Η ιδέα να κρατήσω το Α5 και να ψάξω και για καμιά 997 να ασχολούμαι?

< A3003 >

Εγώ αυτό θα έκανα. 997 ή 991 αν σε παίρνει καλύτερα.


< >

991 με τίποτα δε με παίρνει Πέτρο. :(
Nikos! έγραψε:
kostis20 έγραψε:Η ιδέα να κρατήσω το Α5 και να ψάξω και για καμιά 997 να ασχολούμαι?

< A3003 >


Κωστή, είναι πολύ αγχολυτικό ένα Sunday car, ειδικά porsche.

Λες ε??
Η ιδέα για 911 ή κάτι άλλο παρόμοιο,maserati πχ μου έχει μπει τελευταία στο μυαλό, γιατί βλέπω ότι ο γιος μου τρελαίνεται για τα αυτοκίνητα και θα ήθελα να έχουμε κάτι ιδιαίτερο μαζί που αργότερα θα το κρατήσει αυτός ,όταν μεγαλώσει .... Δε ξέρεις πως έρχονται τα πράγματα...Χθες πέθανε και ο Μαχαιρίτσας :(
Ίσως με έχει επηρεάσει και ο θάνατος του πατέρα μου... :(