Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#603606 Εντάξει, δεν χρειάζεται να ξεπουληθείς και για Porsche όμως. Υπάρχει και το MX5, αν πάρεις ένα ΜΚ3 που έχει και το ESP είναι μια χαρά και τιμές χώμα. Κρατάς το Α5 μέχρι να υπάρχει πληθώρα υβριδικών και ηλεκτρικών στην αγορά (σε 3 εως 5 χρόνια από τώρα) και μέχρι τότε έχεις ένα τέλειο παιχνίδι για βόλτες. Και αν το βαρεθείς το πουλάς εύκολα χάνοντας ελάχιστα ή καθόλου χρήματα.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#603610
kostis20 έγραψε:Λες ε??
Η ιδέα για 911 ή κάτι άλλο παρόμοιο,maserati πχ μου έχει μπει τελευταία στο μυαλό, γιατί βλέπω ότι ο γιος μου τρελαίνεται για τα αυτοκίνητα και θα ήθελα να έχουμε κάτι ιδιαίτερο μαζί που αργότερα θα το κρατήσει αυτός ,όταν μεγαλώσει .... Δε ξέρεις πως έρχονται τα πράγματα...Χθες πέθανε και ο Μαχαιρίτσας :(
Ίσως με έχει επηρεάσει και ο θάνατος του πατέρα μου... :(


Ναι. Αν δεν έχεις θέμα να το αποκτήσεις και να το συντηρήσεις, τότε μη το σκέφτεσαι καν.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#603612 Αρα δεν ειναι θεμα χρηματων η αλλαγη του Α5, απλα ψυχολογικο. Αρα σου εχει μπει το μικροβιο του Sunday car.

Μην το συζηταμε, πουλα το και παιξε μπαλα με πορσε. :)
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#603618 Επίσης υπάρχει και η λύση της cayman αμα θες να το παίξεις λίγο ποιο συντηρητικά από οικονομικής άποψης, ενώ μια πρόταση θα μπορούσε να είναι ως σπάνιο πουλί στην Ελλάδα καμία Jaguar XKR αν υπάρχει βέβαια,
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#603620
NiTse έγραψε:Επίσης υπάρχει και η λύση της cayman αμα θες να το παίξεις λίγο ποιο συντηρητικά από οικονομικής άποψης, ενώ μια πρόταση θα μπορούσε να είναι ως σπάνιο πουλί στην Ελλάδα καμία Jaguar XKR αν υπάρχει βέβαια,

Πολύ ωραίες προτάσεις όντως.Και πιο οικονομικές σίγουρα. Από cayman έχω εμπειρία γιατί την είχε κολλητός μου αρκετά χρόνια και την οδηγούσα συχνά .Ίσως και Boxster ,να είναι ανοιχτή...
Και jaguar θα μου άρεσε. :eat:
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#603634 Η απάντηση στο πρόβλημα σου: CL 65 AMG
Πουλάς το Α5 - γιατί μετά το κουπέ της audi μόνο μία επική Mercedes σε καλύπτει- συμπληρώνεις και 10-15 χιλιάδες και σε 5-10 χρόνια που θα ανακαλύψουν οι ειδίμονες των σάιτ και των βλογκ τον V12 biturbo θα πάρεις χρήμα για να αγοράσεις ηλεκτρικό αυτοκίνητο και δικό σου και της γυναίκας!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#603678 Αμάξι για πολύ βαθιές τσέπες.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#603684
kostis20 έγραψε:Xa χα απίστευτο .Αυτό μου είπε και ο κολλητός από Στουτγκάρδη ,μου έστειλε και φώτο χθες...ΕικόναΕικόνα

< A3003 >


Ωχ μάλλον το μυστικό άρχισε να διαρέει
... όποιος προλάβει
Άβαταρ μέλους
By markvag
#603708
kostis20 έγραψε:
markvag έγραψε:
kostis20 έγραψε:Όμως τα χρόνια περνάνε και τα χιλιόμετρα μαζεύονται,με ψιλοτρομάζει να οδηγάω αυτοκίνητο με 200.000 km σε λίγα χρόνια.Τα χιλιόμετρα είναι κυρίως που με κάνουν να σκέφτομαι την αλλαγή!


:hmmm: Γιατί;;; :hmmm:

Δε ξέρω...ίσως είναι και ψυχολογικό :lol: Αν θα έχει την ίδια ευχέρεια για απροβλημάτιστα μεγάλα ταξίδια πχ ή αν βγάλει κάποια μεγάλη και ακριβή βλαβη?


:lol:

Προφανώς και είναι ψυχολογικό. Θεωρώ βέβαια πως ένα σύγχρονο αυτοκίνητο θα πρέπει να βγάζει τουλάχιστον 200Κ χλμ χωρίς υποψία σοβαρής βλάβης (= ακριβής). Και φυσικά τα περισσότερα έτσι είναι (και βγάζουν περισσότερα συνήθως). VAG εξαιρούνται προφανώς :shifty: :shifty: :lol: . Με την προβλεπόμενη συντήρηση και όχι καθημερινό σκίσιμο στους κόφτες (ποιος ο λόγος άλλωστε), δεν βλέπω τον λόγο να μην βγάλει άνετα άλλα 100Κ χλμ... :hmmm:

Σίγουρα, όσο πιο πολλά τα χλμ, τόσο πιο μεγάλο το ενδεχόμενο ακριβής βλάβης, αλλά αν το βλέπεις πως αρχίζει να ζητάει λεφτά, το δίνεις όταν και εάν.

Αυτά τα λέω μιας και απ' ότι καταλαβαίνω ψάχνεσαι ν' αλλάξεις χωρίς ιδιαίτερο λόγο, απλά γιατί θεωρείς πως έχει πολλά χλμ το αμάξι (που δεν ισχύει) και πως δεν θα σε πηγαίνει μακρινά ταξίδια (που πάλι δεν ισχύει).

Αν έχεις αποφασίσει ν' αλλάξεις και να πάρεις κάποιο Sunday car, άλλη η κουβέντα.


Σου κάνω ανταλλαγή την μπεμπέκα. Τη διαφορά την τακτοποιούμε.





































































Δέχομαι και επιταγές. :shifty: :lol:
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#603721 Αν και σε κόβω της ευρωπαικής σχολής εφόσον δεν σε ενοχλούν τα κυβικά ακόμα μια επιλογή.
https://www.car.gr/23952745-corvette-c6 ... todedousis
Έχει και αρκετά φθηνότερες