Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#597040 Καλησπέρα στην παρέα. Μιας και έχω χρόνια να ασχοληθώ με αμάξια και δεν ξέρω γρι για την αγορά και τα σημερινά αμάξια και βασικά με νοιάζει η αξιοπιστία
Έχουμε και λέμε
Η κοπέλα θέλει αμάξι μεταχειρω μοντέλο 16 και μετά και μπάτζετ 12κ
Της βρήκα ένα που προσωπικά μαρεσει πάρα πολυ και υπερβαίνει λίγο το μπάτζετ της
Έχουμε και λέμε
Fiesta St line 1.0 ecoboost 11/16 31000km
Το αμάξι το είδαμε και είναι πραγματικά πένα
Αυτά που δεν γνωρίζω είναι τα εξής
Σέρβις που κυμαίνονται ακριβά νορμάλ φτηνά?
Προβλήματα ο συγκεκριμένος κινητήρας βγάζει?
Α να πω ότι είναι με τα 125 άλογα και όχι τα 100
Οποια άλλη παρατήρηση συμβουλή κλπ δεκτή
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#597053 Αν κινείστε αρκετά σε πόλη, πιστεύω θα σας ταλαιπωρήσει το st line.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#597055 Με ενδιαφέρει πιο πολύ να μάθω εάν ο συγκεκριμένος κινητήρας είναι αξιόπιστος όπως επίσης εάν τα σέρβις του κινούνται να νορμάλ τιμές
Οδηγικη συμπεριφορά την γνωρίζω
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#597082 Παιδιά συγκεκριμένες πληροφορίες θέλω ουτε εάν με 12κ αγοράζω καινούργιο με 85 άλογα ούτε οτιδήποτε άλλο
Με νοιάζει μόνο εάν ο συγκεκριμένος 1000αρης κινητήρας είναι αξιόπιστος και γενικα αν τα Ford είναι αξιόπιστα αμάξια
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#597085 Δεν με έχει ταλαιπωρήσει κατι ουσιαστικο σε Fiesta 10 ετών πλέον :inlove:

Για τον συσκεκριμενο κινητήρα δεν έχω ακούσει κάτι χτυπητο, για τον 2.3 Ecoboost άκουσα πρόσφατα
Άβαταρ μέλους
By gianik
#597089
bujinkan έγραψε:Παιδιά συγκεκριμένες πληροφορίες θέλω ουτε εάν με 12κ αγοράζω καινούργιο με 85 άλογα ούτε οτιδήποτε άλλο
Με νοιάζει μόνο εάν ο συγκεκριμένος 1000αρης κινητήρας είναι αξιόπιστος και γενικα αν τα Ford είναι αξιόπιστα αμάξια




Μιας και έχω χρόνια να ασχοληθώ με αμάξια και δεν ξέρω γρι για την αγορά και τα σημερινά αμάξια και βασικά με νοιάζει η αξιοπιστία
.....,,.
Οποια άλλη παρατήρηση συμβουλή κλπ δεκτή




Αδερφε , απο την μια μας γραφεις αυτο ,μετα μας λες οποιαδηποτε συμβουλη δεκτη..Σου γραφει ο αλλος οτι με τοσα λεφτα παιρνεις καινουριο fiesta κ εσυ μονο που δεν τον κραζεις.. :)



Υ.γ
Τι να το κανει το St line η κοπελια μωρε;
Πηγαινε παρτης το καινουριο.. :protest:
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#597094
gianik έγραψε:
bujinkan έγραψε:Παιδιά συγκεκριμένες πληροφορίες θέλω ουτε εάν με 12κ αγοράζω καινούργιο με 85 άλογα ούτε οτιδήποτε άλλο
Με νοιάζει μόνο εάν ο συγκεκριμένος 1000αρης κινητήρας είναι αξιόπιστος και γενικα αν τα Ford είναι αξιόπιστα αμάξια




Μιας και έχω χρόνια να ασχοληθώ με αμάξια και δεν ξέρω γρι για την αγορά και τα σημερινά αμάξια και βασικά με νοιάζει η αξιοπιστία
.....,,.
Οποια άλλη παρατήρηση συμβουλή κλπ δεκτή




Αδερφε , απο την μια μας γραφεις αυτο ,μετα μας λες οποιαδηποτε συμβουλη δεκτη..Σου γραφει ο αλλος οτι με τοσα λεφτα παιρνεις καινουριο fiesta κ εσυ μονο που δεν τον κραζεις.. :)



Υ.γ
Τι να το κανει το St line η κοπελια μωρε;
Πηγαινε παρτης το καινουριο.. :protest:
Ένα δίκιο το έχεις το είχα ξεχάσει αυτό το τελευταίο που έγραψα
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#597108 Σαν να θυμάμαι οτι υπήρχε ένα πρόβλημα με ανέβασμα θερμοκρασίας ή κάτι τέτοιο με τον 1000αρι στα πρώτα του το οποίο όμως η εταιρία το διορθωσε στα επόμενα.

Έχοντας οδηγήσει το προηγούμενο Focus σε test drive έχω πολύ θετική εικόνα για τον 125αρι τους σε νεύρο και επιδόσεις.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#597110
cosneo έγραψε:Σαν να θυμάμαι οτι υπήρχε ένα πρόβλημα με ανέβασμα θερμοκρασίας ή κάτι τέτοιο με τον 1000αρι στα πρώτα του το οποίο όμως η εταιρία το διορθωσε στα επόμενα.

Έχοντας οδηγήσει το προηγούμενο Focus σε test drive έχω πολύ θετική εικόνα για τον 125αρι τους σε νεύρο και επιδόσεις.
Εμείς είχαμε νοικιάσει Μόναχο για 8 μέρες το focus στέισον με αυτόν τον κινητήρα και ήταν απόλαυση... 1 τεποζιτο 900 χιλιόμετρα και γκάζι και άνεση και απολα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#597112 Στο προηγούμενο φιέστα υπήρχε θέμα με το σωληνάκι εξαέρωσης.

Το να συγκρίνουμε base spec 85αρι με 125αρι St-line είναι βέβαια λίγο άκυρο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#597114 Εντάξει, τι είναι 40 άλογα και αρκετός παραπάνω εξοπλισμός!
Λεπτομέρειες!
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#597116
drdino έγραψε:Στο προηγούμενο φιέστα υπήρχε θέμα με το σωληνάκι εξαέρωσης.

Το να συγκρίνουμε base spec 85αρι με 125αρι St-line είναι βέβαια λίγο άκυρο.
NickTG έγραψε:Εντάξει, τι είναι 40 άλογα και αρκετός παραπάνω εξοπλισμός!
Λεπτομέρειες!
Καλά δεν το συζητάω καν. Μη συγκρίσιμα
Απλα το αμάξι είναι πένα και μάλλον θα το πάρει τελικά η κοπέλα
Καλά το καινούργιο είναι ακόμα καλύτερο εσωτερικά με την touch οθοναρα του
Αλλά καινούργιο κάνει 17 πλας νομίζω
Άβαταρ μέλους
By theo13
#597317
bujinkan έγραψε:
drdino έγραψε:Στο προηγούμενο φιέστα υπήρχε θέμα με το σωληνάκι εξαέρωσης.

Το να συγκρίνουμε base spec 85αρι με 125αρι St-line είναι βέβαια λίγο άκυρο.
NickTG έγραψε:Εντάξει, τι είναι 40 άλογα και αρκετός παραπάνω εξοπλισμός!
Λεπτομέρειες!
Καλά δεν το συζητάω καν. Μη συγκρίσιμα
Απλα το αμάξι είναι πένα και μάλλον θα το πάρει τελικά η κοπέλα
Καλά το καινούργιο είναι ακόμα καλύτερο εσωτερικά με την touch οθοναρα του
Αλλά καινούργιο κάνει 17 πλας νομίζω
Το 1000αρι titanium 100ps με το κλειδί στο χέρι πάει 16.000 και είναι υπερπλήρες.

@bujinkan Όσον αφορά το φιέστα του θέματος, αξιόπιστο είναι, αφού σου αρέσει κιόλας πάρτo.
Θα σε συμβουλευα επίσης όταν ζητάς γνώμες να τις ακούς (αν σε ενδιαφέρουν) ή να τις προσπερνάς. Εδώ μέσα αφιερώνουμε χρόνο για να σου απαντήσουμε και είναι άκομψο να μειώνεις την άποψη του συνομιλητή σου. Αν δε σου αρέσει απλά προσπέρασε τη.

.