Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#597640 Έφτασα σήμερα με τη σύζυγο στις 6:00 το απόγευμα στην αντιπροσωπία (έκλεινε στις 6:30μμ) κ το πήρα μισή ώρα Test Drive. Πάει πολύ καλά, άνετο, ωραίο τιμόνι με καλή πληροφόρηση κ γρήγορη ανταπόκριση. Αυτοκινητόδρομο πήγα έως 175 χαω, από τα 160 χαω χωρίς μουσική( έχει harman Kardon) υπήρχε ένας χαμηλός θόρυβος, οχι ευτυχώς έντονος. Με μουσική δε θα ενοχλεί. Μάλλον λόγω της ηλιοροφής, που έστω κ κλειστή, δημιουργεί πάντα αυτόν τον θόρυβο.

Το έκλεισα. Μλκία μου που δεν έκανα σοβαρό παζάρι. Βασικά δεν έπεσε καθόλου η τιμή. Επειδή το παρατηρούσα 2-3 εβδομάδες, το είχε ρίξει τελευταία 1.400€. Βέβαια ακόμη δεν υπέγραψα, η ελπίδα για έκπτωση πεθαίνει τελευταία. Όχι τίποτα, να βγάλω την εσπρεσίερα.

GTS μου το δίνει κάτι παραπάνω από 30.000€. Αρχική έχει περί τα 60.000€ . Το αμέσως φθηνότερο με λιγότερα έξτρα κ μαύρο εσωτερικό (που δε μου αρέσει) κοστίζει 32.900€ κ το πιο φθηνό 31.900€ αν θυμάμαι καλά σε ασπρο.

Εγώ το βρήκα σε Mineral grey κ μπεζ δερμάτινα με μαύρο πάτωμα. (Ίσως δε φεύγει αμέσως λόγω των μπεζ καθισμάτων) . Ταμπλό είναι μαύρο πλαστικό με μπεζ δέρμα κ ξύλο.

Είναι όπως θα το έφτιαχνα εγώ, με πολλά περισσότερα έξτρα από αυτά που θα έβαζα.

4 κ κάτι χρόνια εγγύηση (αχρείαστη να είναι).

Ας περιμένουμε να πέσουν οι υπογραφές πρώτα.


< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#597661 Kαλη τιμη ειναι. Τα μπεζ δερματινα ειναι ωραια αλλα βεβαια θα θελουν αρκετη περιποιηση να μην μαυρισουν γιαυτο δεν τα θελουν.

Θα εχεις και το πακετο δωρεαν σερβις?
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#597769 Πολλά και δεν έκανες και παζάρι.
Έλα εδώ να σου δείξω πως τους ξεβρακώνουμε με τα €€€ στο χέρι :shifty: :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#597791 Το έκλεισα τελικά. Παζάρια δεν έπαιξαν πολλά ( δεν είμαι δυστυχώς καλός σε αυτά). Το μόνο που ζήτησα να μου παραγγείλει είναι το σετ λαστιχένια πατάκια της bmw.


< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#597792
PeterPan έγραψε:Το έκλεισα τελικά. Παζάρια δεν έπαιξαν πολλά ( δεν είμαι δυστυχώς καλός σε αυτά). Το μόνο που ζήτησα να μου παραγγείλει είναι το σετ λαστιχένια πατάκια της bmw.


< >


Για το service pack ρωτησες αν ειναι μεσα?
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#597793 Με γεια και να το χαρείς! Με την οικογένειαά σου πάντα φυσικά. Μια χαρά είναι η τιμή, αν είναι όπως το περιέγραψες.
Για την δουλειά που το θέλεις, μια χαρά επιλογή.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#597803 Με γειες Πέτρο! Πολλά και καλά χλμ!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#597805 Μεγειές!
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#597825 Μεγειές
Καλα χλμ, κανα 10ημερο θες για την παραδοση; TÜV, Zulassung κλπ; Αν θες καλη ασφαλιστικη Huk24


< >
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#597876 :s_thumbsup Καλορίζικο με ασφαλή χιλιόμετρα και Freunde am Fahren εις διπλούν τώρα!

Luxury Edition λογικά με την Vielspeiche 17' που στο LCI μοντέλο την άλλαξαν - χάλασαν κάπως!
Η GT για να δείξει θέλει 18αρα. :iconcool:
Θα κρατούσα τις 17αρες για τα χειμερινά :iconcool:

Το μπεζ εσωτερικό θέλει όντως πολύ προσοχή και σίγουρα 2-3 φορές καθάρισμα το χρόνο. Αλλά δείχνει πολύ ωραίο και πολυτελές :s_thumbsup

Τα πλαστικά πατάκια που παρήγγειλες είναι ότι καλύτερο. Τα απλά τα έχω ακόμα στη ζελατίνα :lol:

Πέρνα και από το τοπικό αργότερα :lol: γίναμε 3 :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#597880 Τα πλαστικά ειναι πολυ ωραία και πρακτικά για το χειμώνα αλλά και η μοκέτα το καλοκαίρι ειναι ωραία.. πιο σοβαρή
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#597951
Τα πλαστικά ειναι πολυ ωραία και πρακτικά για το χειμώνα (νερά, λάσπες, χιόνια, αλάτια) την άνοιξη (νερά, λάσπες, λουλούδια, χώματα ) το καλοκαίρι ( άμμος, νερά, αλάτια, αντηλιακά ) το φθινόπωρο ( νερά, λάσπες, φύλλα) όλο το χρόνο ( τρίμματα, μπισκότα, παιχνίδια, σκουπίδια, ξεχασμένα αντικείμενα) αλλά και η μοκέτα το καλοκαίρι ειναι ωραία.. πιο σοβαρή


Προσωπικά σε αρκετά από τώρα καλοκαίρια, αφού παρθεί κάνα σετ ακόμα πλαστικά, θα μπει η μοκέτα :lol: :lol: