Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By dimik
#597953
KiloMeater έγραψε:Τα πλαστικά ειναι πολυ ωραία και πρακτικά για το χειμώνα αλλά και η μοκέτα το καλοκαίρι ειναι ωραία.. πιο σοβαρή
Αν δεν πας σε παραλίες

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#597975 Σας ευχαριστώ πολύ όλους!

Σήμερα ήρθαν τα χαρτιά συστημένα, οπότε αύριο θα προσπαθήσω να το γράψω σε εμένα.

Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα να έχουμε


< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#598000
dimik έγραψε:Εγώ χωρίς φώτο το μόνο που μπορώ να ευχηθώ είναι καλή παραλαβή

< >


+1 :lol:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#598640 Είχα πάει Πέμπτη απόγευμα που είναι μέχρι τις 6:00 μμ οι υπηρεσίες ανοιχτές να προσπαθήσω να μεταβιβάσω το αυτοκίνητο. Πίστευα πως με χαρτάκι σειράς θα γινόταν η δουλειά αλλά τζίφος, χαρτάκια έως τις 12:00 έλεγε. Ρωτώ τί κ πως και στέλνω τη σύζυγο την επομένη που άνοιγε η υπηρεσία στις 8:00 πμ. Παρασκευή πρωί στις 8 παρά, την ώρα που ετοίμαζα τον ασθενή στο χειρουργεί, χτυπά το τηλέφωνο. Παίζει να με άκουσε η αίθουσα ολόκληρη. Όλα τα χαρτάκια είχαν μοιραστεί έως τις 7:30 σε μια άτυπη ουρά που είχαν κάνει. Παρασκευή τζίφος. Ραντεβού διαθέσιμα σε μια εβδομάδα. Μιλώντας με έναν συνάδελφο που πήρε πριν 2 εβδομάδες αμάξι, μου έδωσε τα στοιχεία μιας εταιρίας που μεταβιβάζει αυτοκίνητα με μικρό κόστος. Πάω τα χαρτιά Παρασκευή απόγευμα κ σήμερα τα είχαν έτοιμα. Τα παίρνω μετά τη δουλειά κ πήγαμε με τη σύζυγο κ τον μεγάλο για παραλαβή!

ΕικόναΕικόνα

Εύχομαι να έχουμε καλά κ ασφαλή χιλιόμετρα


< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#598643 Εδώ μεταβιβάζεις αυτοκίνητο μέσα σε μισή ώρα. Θα έρθει κανένας Γερμανός για να αγοράσει και θα λέει "Ρε τους Έλληνες που τους βρίζουμε, 100 χρόνια μπροστά είναι το Ελληνικό Δημόσιο!!!". :lol:

Καλοτάξιδο Πέτρο!!!
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#598653 Σας ευχαριστώ πολύ όλους!

HF φαίνεται μεγάλο, αλλά δεν είναι. Είναι κατά 10εκ. Περίπου κοντύτερο και στενότερο της Χ3. Μέσα είναι πιο άνετο όμως. Τα πίσω καθίσματα ρυθμίζονται σε όποιον συνδυασμό, κλίση, απόσταση θέλω. Το πορτ παγκάζ γίνεται τεράστιο έτσι.

Σκεφτόμαστε να πάμε σε 1 μήνα διακοπές με τα 2 παιδιά (ο μικρός θα είναι 3 μηνών) με όλα τα τσιμπράγκαλα για 4 μέρες Γαλλία κ δε με αγχώνει καθόλου.

Το αμάξι αυτό είναι σαν το tiguan. Φτωχό δεν είναι σχεδιαστικά ενδιαφέρον, αλλά στη φουλ έκδοση βλέπεται κάπως. Σήμερα είδα πως η μούρη μπροστά έχει νίκελ που το κάνει πιο όμορφο κ σπορτίφ.

Τα αλλά αμάξια έχουν αβέβαιο μέλλον. Το κάμπριο θέλω να το κρατήσω για τη δουλειά κ το ΣΚ, αλλά είναι euro 5 πετρέλαιο κ υπάρχει διαμάχη στο δικαστήριο μεταξύ οικολόγων κ πόλης. Η πόλη δε θέλει να τα καταργήσει, πι οικολόγοι ναι. Ήδη υπήρξε έγκριση για κιτ αναβάθμισης για Volvo από 5 σε 6 και σύντομα μάλλον κ για bmw. Αν υπάρξει κάτι τέτοιο, θα δώσω 3 χιλιάρικα κ θα ησυχάσω. Το γκολφ το γυρίσαμε σε γερμανικές πινακίδες πριν 7 χρόνια. Σκεφτόμουν να το γυρίσω πάλι σε ελληνικές κ να το παρκάρω Ελλάδα, μιας κ το πόλο που κάθεται Ελλάδα θα το πετάξω τέλη του έτους ή θα το χαρίσω. Αλλά κ Ελλάδα έχουμε το sportsvan του πεθερού κ καλυπτομαστε καλά. Δεν ξέρω αν αξίζει να γυρίσει το γκολφ Ελλάδα. Προσωπικά προτιμώ να το κρατήσω Γερμανία για χαμάλη με κόστος σύνολο 600-700€ το χρόνο. Στο πίσω κάθισμα έχει μαζευτεί πχ 200 γραμ. άμμος από την παιδική χαρά που παίζει ο μικρός!


< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#598664
PeterPan έγραψε:Σας ευχαριστώ πολύ όλους!

HF φαίνεται μεγάλο, αλλά δεν είναι. Είναι κατά 10εκ. Περίπου κοντύτερο και στενότερο της Χ3. Μέσα είναι πιο άνετο όμως. Τα πίσω καθίσματα ρυθμίζονται σε όποιον συνδυασμό, κλίση, απόσταση θέλω. Το πορτ παγκάζ γίνεται τεράστιο έτσι.

Σκεφτόμαστε να πάμε σε 1 μήνα διακοπές με τα 2 παιδιά (ο μικρός θα είναι 3 μηνών) με όλα τα τσιμπράγκαλα για 4 μέρες Γαλλία κ δε με αγχώνει καθόλου.

Το αμάξι αυτό είναι σαν το tiguan. Φτωχό δεν είναι σχεδιαστικά ενδιαφέρον, αλλά στη φουλ έκδοση βλέπεται κάπως. Σήμερα είδα πως η μούρη μπροστά έχει νίκελ που το κάνει πιο όμορφο κ σπορτίφ.

Τα αλλά αμάξια έχουν αβέβαιο μέλλον. Το κάμπριο θέλω να το κρατήσω για τη δουλειά κ το ΣΚ, αλλά είναι euro 5 πετρέλαιο κ υπάρχει διαμάχη στο δικαστήριο μεταξύ οικολόγων κ πόλης. Η πόλη δε θέλει να τα καταργήσει, πι οικολόγοι ναι. Ήδη υπήρξε έγκριση για κιτ αναβάθμισης για Volvo από 5 σε 6 και σύντομα μάλλον κ για bmw. Αν υπάρξει κάτι τέτοιο, θα δώσω 3 χιλιάρικα κ θα ησυχάσω. Το γκολφ το γυρίσαμε σε γερμανικές πινακίδες πριν 7 χρόνια. Σκεφτόμουν να το γυρίσω πάλι σε ελληνικές κ να το παρκάρω Ελλάδα, μιας κ το πόλο που κάθεται Ελλάδα θα το πετάξω τέλη του έτους ή θα το χαρίσω. Αλλά κ Ελλάδα έχουμε το sportsvan του πεθερού κ καλυπτομαστε καλά. Δεν ξέρω αν αξίζει να γυρίσει το γκολφ Ελλάδα. Προσωπικά προτιμώ να το κρατήσω Γερμανία για χαμάλη με κόστος σύνολο 600-700€ το χρόνο. Στο πίσω κάθισμα έχει μαζευτεί πχ 200 γραμ. άμμος από την παιδική χαρά που παίζει ο μικρός!


< >


Καλοτάξιδο!