Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#581266
Anonymous Founder έγραψε:
markvag έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε: Εγώ με αυτά τα λεφτά στην θέση σου, κάνα Evoque θα κοιτούσα.


Δεν τον συμπαθείς καθόλου, ε;;; :( Καλό παιδί είναι ρε ο Πέτρος! Γιατί θέλεις να τον κάνεις κολλητό με το συνεργείο;;; :protest:

:lol: :lol:

Τουλάχιστον θα οδηγεί Range Rover και όχι κάτι άλλα που του προτείνουν κάποιοι άλλοι και θα τον στέλνουν τις ίδιες φορές στο συνεργείο! :lol:

Δε μου αρέσουν τα Range Rover, το Evoque ειδικά. Έχει και πολύ μικρό πορτ παγκάζ. Είναι για εργένη καλύτερα. 420 λίτρα βλέπω πως έχει.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#581275 HF Καλό είναι, αν ήμουν κ εκατομμυριούχος ακόμη καλύτερα.

Από την άλλη δεν είναι ότι καρατρελάθηκα με το 2GT, αλλά με βολεύει περισσότερο σε αυτή τη φάση. Η γυναίκα που θα το οδηγεί κιόλας καθημερινά δε θέλει κουμούτσες XC90, Porsche κτλ. Μολις κάναμε Test Drive XC90 και είδε κ πως πάει τα απέρριψε όλα τα μεγάλα. Μέχρι Χ3 είμαστε σε μέγεθος κ μάρκα.

Elteo αυτό που έβαλες δεν το έπαιρνα με σφαίρες.
Εγώ αρέσκω φουλ έξτρα, πανοραμική, μεταλλικές μπάρες, 17-18άρες και φυσικά αποκλείω χρώματα όπως άσπρα (χάλια), μαύρο (σαν τους ταξιτζήδες πολυτελείας), μπλε ανοιχτό. Θέλω γκρι ή μπλε σκούρο προς μαύρο. Αν πετύχω κ εσωτερικό ταμπά τότε μπίνγκο.


< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#581289 Α εντάξει. Διαφοροποιεισαι δραστικά στο θέμα του χρώματος. Δεν θες μαύρο ή μπλε αλλά θες μπλε σκούρο προς το μαύρο. :s_shout :lol:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#581292 Σκέψου ότι ο μέσος όρος των ελληνικών και όχι μόνο οικογενειακών χατσμπακ είναι 350 με 380. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#581298 Sorry Πέτρο, το τι σου αρέσει είναι υποκειμενικό αλλά προσωπικά πιστεύω ότι η αυτή η bmw δε βλέπεται.
Ειδικά σε σχέση με αυτά που αρχικά έψαχνες, είναι έκτρωμα :sorry:
Ακόμα και μαύρη, με ηλιοροφή, με M pack, με οτιδήποτε είναι ένα καθόλου αρμονικό σχέδιο.
Και επειδή κάπου είχες γράψει ότι σε ενδιαφέρει να το ευχαριστιέσαι και οδηγικά το αμάξι κάποιες στιγμές, με αυτό μάλλον δεν έχεις πολλές πιθανότητες...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#581302 Γιατί δεν έχει πιθανότητες; Με τι θα είχε πιθανότητες; Η GT όντως δεν είναι ιδιαίτερα αρμονική από το πλάι αλλά το δε βλέπεται είναι λιγο υπερβολικό νομίζω.


< >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#581316
PeterPan έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
markvag έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε: Εγώ με αυτά τα λεφτά στην θέση σου, κάνα Evoque θα κοιτούσα.


Δεν τον συμπαθείς καθόλου, ε;;; :( Καλό παιδί είναι ρε ο Πέτρος! Γιατί θέλεις να τον κάνεις κολλητό με το συνεργείο;;; :protest:

:lol: :lol:

Τουλάχιστον θα οδηγεί Range Rover και όχι κάτι άλλα που του προτείνουν κάποιοι άλλοι και θα τον στέλνουν τις ίδιες φορές στο συνεργείο! :lol:

Δε μου αρέσουν τα Range Rover, το Evoque ειδικά. Έχει και πολύ μικρό πορτ παγκάζ. Είναι για εργένη καλύτερα. 420 λίτρα βλέπω πως έχει.



Εργένη και αυτός με όχι πολλά πράγματα.
Με το ζόρι χωράει ένα μικρό σακίδιο! :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#581317
PeterPan έγραψε:Εγώ αρέσκω φουλ έξτρα, πανοραμική, μεταλλικές μπάρες, 17-18άρες και φυσικά αποκλείω χρώματα όπως άσπρα (χάλια), μαύρο (σαν τους ταξιτζήδες πολυτελείας), μπλε ανοιχτό. Θέλω γκρι ή μπλε σκούρο προς μαύρο. Αν πετύχω κ εσωτερικό ταμπά τότε μπίνγκο.

elteo αφενός διαστρευλώνεις αυτά που λέω για τα χρώματα, αφετέρου τρολάρεις κ δεν αρέσκω.

elteo έγραψε:Α εντάξει. Διαφοροποιεισαι δραστικά στο θέμα του χρώματος. Δεν θες μαύρο ή μπλε αλλά θες μπλε σκούρο προς το μαύρο. :s_shout :lol:

αν αυτά σου φαίνονται ίδια, πάω πάσο :s_howdy

πάμε πάλι

δε μου αρέσουν

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
μου αρέσουν μεταξυ άλλων
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
υγ: φυσικά δεν είναι ανάγκη να σου αρέσουν κ εσένα, ο καθένας παίρνει αυτό που θέλει κ οδηγεί αυτό που θέλει. προτάσεις ανταλλάζουμε :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#581318
NiTse έγραψε:420 λίτρα είναι για εργένηδες;;;

κάπου διαβάζω κ 470 λίτρα σε άλλο site. ok.

350 λίτρα έχει το γκολφ 5
550 λίτρα το Χ3, 505 λίτρα το Χ1.

Αλλά 420 λίτρα ως ονομαστική αξία είναι πολύ λίγα για οικογένεια, ειδικά με καρότσι. Σκέψου να πας με αυτό αεροδρόμιο με καρότσι, 2 καρεκλάκια πίσω κ 2-3 χειραποσκευές κ 1-2 μεγάλες αποσκευές.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#581347
mirage έγραψε:Γιατί δεν έχει πιθανότητες; Με τι θα είχε πιθανότητες; Η GT όντως δεν είναι ιδιαίτερα αρμονική από το πλάι αλλά το δε βλέπεται είναι λιγο υπερβολικό νομίζω.


Δε βλέπεται για εμένα, είναι υποκειμενικό το θέμα της αισθητικής το είπα και στο αρχικό ποστ.

Περισσότερο διασκεδαστικά θα ήταν τα station Audi, BMW και Volvo τα οποία ενδιαφέρουν (ή ενδιέφεραν πλέον) τον Πέτρο.
Ίσως και το s-max
Τα suv ok, μάλλον το ίδιο οδηγικό αποτέλεσμα θα είχαν.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#581362
Andreasdik έγραψε:
mirage έγραψε:Γιατί δεν έχει πιθανότητες; Με τι θα είχε πιθανότητες; Η GT όντως δεν είναι ιδιαίτερα αρμονική από το πλάι αλλά το δε βλέπεται είναι λιγο υπερβολικό νομίζω.


Δε βλέπεται για εμένα, είναι υποκειμενικό το θέμα της αισθητικής το είπα και στο αρχικό ποστ.

Περισσότερο διασκεδαστικά θα ήταν τα station Audi, BMW και Volvo τα οποία ενδιαφέρουν (ή ενδιέφεραν πλέον) τον Πέτρο.
Ίσως και το s-max
Τα suv ok, μάλλον το ίδιο οδηγικό αποτέλεσμα θα είχαν.


Είναι η δύναμη της συνήθειας. Ίσως αν το βλέπεις κάθε μέρα στον δρόμο αριστερά δεξιά στο τέλος σου αρέσει! Το έχω πάθει :lol:

Station δε θέλει η :inlove: , νεκροφόρες της φαίνονται. Εγώ δεν έχω πρόβλημα, αλλά αισθητικά δεν της αρέσουν.

S-max δε μου αρέσει, κυρίως η ford. Πολύ πλαστικό μέσα. Εδώ στο 2GT έχει ταμπλώ με επένδυση δέρματος. Πολύ ποιοτικότερο. Αλλά οι διαφορές μεταξύ Smax και 2GT είναι σχετικά μικρές εξωτερικά, δλδ κ τα 2 ΜPV οχήματα είναι. Τώρα φωτιστικά σώματα κτλ εκεί διαφέρουν, ναι.

SUV απογοητεύτηκα από το μεγάλο που με ενδιέφερε. Από Χ3 κτλ, προτιμώ να πάρω το 2GT κ βλέπουμε. Από χώρους κ λειτουργικότητα θα είμαι καλύτερα. Γλιτώνω και 10-12.000€ τώρα. Επίσης αν το κρατήσω αυτό 4 χρόνια, κ πάνε όλα καλά κ έχουμε την υγειά μας, μετά μόλις ξεπεταχτούν τα παιδιά ίσως πάω σε κάτι μικρότερο βενζίνη, δλδ macan. Macan μου αρέσει πολύ, αλλά όχι τώρα. Κρατώ το 2GT για χαμάλη, το macan για πιο σπορτίφ οικογενειακές καταστάσεις και ένα κάμπριο, κ έτσι έχω όλο το εύρος.

Έτσι το σκέφτομαι. Γενικά δεν υπάρχουν 100% σωστές κ λάθος επιλογές. Πρέπει να συμβιβαστώ κ με κάτι.