Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By mirage
#584304 Δεν έχουν isofix οι 2 θέσεις στην έβδομη σειρά. Τα προβλήματα στα diesel αφορούν τα εγκάρσια τοποθετημένα μοτέρ.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#584462 Failed DPF regen, συχνά partial DPF regeneration και oil dilution τα οποια οδηγουν σε service required μυνηματα πολυ πριν απο το κακονικο, camshaft failures, egr problems. Γενικά λογω χωροταξικού προβλήματος το DPF δεν ζεσταινεται απο τα καυσαέρια αρκετα ώστε να μπορεί να κάνει παθητική αναγέννηση αφου βρίσκεται αρκετα πίσω. Αναφέρομαι στην Ingenium γενιά.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#585690 Σήμερα ήρθε και πάρκαρε απέναντι ένα από αυτά που με ενδιαφέρει, τόσο σε χρώμα όσο και σε έκδοση (luxury) με νίκελ στα παράθυρα.

Το μεγεθός του δεν ξεπερνά την E Mercedes.

Εμένα όπως είναι αυτό, ίσως με μια ζάντα λίγο μεγαλύτερη, είναι το ιδανικό μου. Από Οκτώβρη που θα βγω στην αγορά κ θα ξεκαθαρίσει το θέμα με το πετρέλαιο θα έχει αρκετά φαντάζομαι. Τώρα υπάρχουν μόνο 9 σε όλη τη Γερμανία με panorama κ όπως το θέλω.

Εικόνα

Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#585716 Απλά να αφήσω αυτά εδώ :inlove: :inlove:



https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 3045ba80ed
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#585724 Ή ακόμα καλύτερα στο λίγο πιο ενδιαφέρον design:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=277915682&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=SUNROOF&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=22500&makeModelVariant1.modelId=17&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&action=topOfPage&top=1:1&searchId=dfa94e04-2202-e367-adbd-edd5f8e99c03

Να χε και τη μοτερούκλα μου να γίνει γαμώ τις περιπτώσεις. Λογικά θα το βγάλει και Cupra Tarraco κάποια στιγμή...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#597450 Μάλλον τείνω προς ένα 2 Gran Tourer 2.0 xd automatik facelift 2018.

Θυμάμαι πως το αυτόματο είναι σχετικά αξιόπιστο, όπως είπε ο Mirage. Ξέρουμε κάτι αρνητικό για το αμάξι, κινητήρα γενικότερα;





< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#597452 O κινητήρας είναι γνωστή ποσότητα και αξιόπιστος. Λογικά, το συγκεκριμένο έχει το 8αρι αυτόματο της Aisin, που είναι πολύ καλό (ίσως το καλύτερο για εγκάρσια μοτέρ, χωρίς να φτάνει το 8αρι της ZF που μπαίνει στα διαμήκη μοτέρ, όχι μόνον της BMW, αλλά σε 10αδες αυτοκίνητα...).
Αφού σου αρέσει, προχώρα.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#597458
Anonymous Founder έγραψε:O κινητήρας είναι γνωστή ποσότητα και αξιόπιστος. Λογικά, το συγκεκριμένο έχει το 8αρι αυτόματο της Aisin, που είναι πολύ καλό (ίσως το καλύτερο για εγκάρσια μοτέρ, χωρίς να φτάνει το 8αρι της ZF που μπαίνει στα διαμήκη μοτέρ, όχι μόνον της BMW, αλλά σε 10αδες αυτοκίνητα...).
Αφού σου αρέσει, προχώρα.

Ευχαριστώ πολύ

Έχω βρει ένα 9 μηνών luxury Edition φουλ έξτρα (διαβάζω πως έχει έως κ parking Assistant, προσωπικά μου είναι αδιάφορο). Είναι το μοναδικό αμάξι που πήγα να δω. Ήταν το Σάββατο, οδήγησα 85 χλμ κ πέτυχα τον πωλητή στην πόρτα. Το είδα μέσα, μου άρεσε. θα πάρω να το κλείσω να τελειώνω κ θα κάνω Test Drive.

Αυτά που θέλω είναι 6d-temp, 7 καθίσματα, luxury Edition με δερμάτινα, panorama, κοτσαδόρο. Κ στη Γερμανία υπάρχουν 5-6 αμάξια που τα έχουν.

Είναι κ αμάξι της BMW. Δίνει εγγύηση 5 έτη. Μέσα είναι ακάπνιστο. Γενικά μου άρεσε πολύ με μια γρήγορη ματιά.

Το μόνο που δε με τρελαίνει είναι οι ζάντες, αλλά θα κοιτάξω να τις ανταλλάξω ή να πάρω άλλες.


< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#597528
PeterPan έγραψε:Δίκαιο έχεις. Κ εγώ μόνο 8τάχυτο έχω βρει.


< >


Kαλη επιλογή. Ποσο θα στο αφησουν;