Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By ambient
#568720
g8777 έγραψε:Αλφα Ρομεο εχεις ετσι; :s_wink

nay :lol:

Κάποια στιγμή μετά το 2004 ένας από τους γείτονες μου πάρκαρε την τότε ολοκαίνουρια 147 στο δρόμο. Ξεχώριζε ανάμεσα στα υπόλοιπα σαν φωτομοντέλο. Αυτόν θυμάμαι τώρα, πόση αγωνία να είχε κάθε μέρα;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#568725 Ακόμη θυμάμαι την πρώτη νύχτα μετά την αγορά του δεύτερου, με διαφορά πολλών ετών από το πρώτο, καινούργιου αυτοκινήτου στην οικογένεια. Παραλάβαμε αργά το απόγευμα, με το κλείσιμο, και αφού κάναμε μια βόλτα, επιστρέψαμε σπίτι για να παρκάρουμε (στο δρόμο). Αφού κάναμε 2-3 γύρους όλα τα κοντινά τετράγωνα, εντοπίσαμε μία θέση στην οποία οριακά δεν χωρούσε, επειδή μια μηχανή έπιανε δυο θέσεις. Τι πιο λογικό, να κατέβουμε να την μετακινήσουμε μερικά εκατοστά, προκειμένου να χωρέσει το αυτοκίνητο. Αφού το φέραμε μερικές βόλτες για να βεβαιωθούμε ότι η θέση ήταν κατάλληλη για τον πρώτο του ύπνο , του είπαμε καληνύχτα και το αποχωριστήκαμε. Θυμάμαι που συζητούσαμε πόσο ωραία θα ήταν να μπορούσαμε να το ανεβάσουμε στο διαμέρισμα...
Την επόμενη το πρωί, μας περίμεναν δυο βαθιές γρατζουνιές, μία σε κάθε φτερό. Και εκεί μάθαμε από τους γείτονες ότι ο καβατζόπουλος ήταν πολύ περίεργος. Και κάπως έτσι γίνονται οι φόνοι που βλέπουμε στα κανάλια...

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#568750
Scotch έγραψε:Ακόμη θυμάμαι την πρώτη νύχτα μετά την αγορά του δεύτερου, με διαφορά πολλών ετών από το πρώτο, καινούργιου αυτοκινήτου στην οικογένεια. Παραλάβαμε αργά το απόγευμα, με το κλείσιμο, και αφού κάναμε μια βόλτα, επιστρέψαμε σπίτι για να παρκάρουμε (στο δρόμο). Αφού κάναμε 2-3 γύρους όλα τα κοντινά τετράγωνα, εντοπίσαμε μία θέση στην οποία οριακά δεν χωρούσε, επειδή μια μηχανή έπιανε δυο θέσεις. Τι πιο λογικό, να κατέβουμε να την μετακινήσουμε μερικά εκατοστά, προκειμένου να χωρέσει το αυτοκίνητο. Αφού το φέραμε μερικές βόλτες για να βεβαιωθούμε ότι η θέση ήταν κατάλληλη για τον πρώτο του ύπνο , του είπαμε καληνύχτα και το αποχωριστήκαμε. Θυμάμαι που συζητούσαμε πόσο ωραία θα ήταν να μπορούσαμε να το ανεβάσουμε στο διαμέρισμα...
Την επόμενη το πρωί, μας περίμεναν δυο βαθιές γρατζουνιές, μία σε κάθε φτερό. Και εκεί μάθαμε από τους γείτονες ότι ο καβατζόπουλος ήταν πολύ περίεργος. Και κάπως έτσι γίνονται οι φόνοι που βλέπουμε στα κανάλια...

< >


Το επόμενο Lada Niva, παρκάρισμα ΠΑΝΩ από τη μηχανή! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Και πάνω από τον καβαντζόπουλο εν ανάγκη! :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#568789 Εκεί που είναι τώρα αυτός, δεν έχει νόημα να του κάνω κάτι τέτοιο.

Ίσως μια τέτοια κίνηση είναι πιο κατάλληλη :s_devil
Άβαταρ μέλους
By theo13
#570161 Όταν ήρθε το Passat πρώτη μέρα στο σπίτι το παρκάραμε στο δρόμο ακριβώς απέναντι. Η ημερομηνία ήταν 16 ή 18 Αυγούστου και όπως καταλαβαίνετε ο δρόμος ήταν άδειος. Τότε σκάει μύτη η γειτόνισσα (μια ταναπου από τις λίγες) με το kadett της και αφού έκανε χωρίς υπερβολές 20 μέτρα όπισθεν το ακούμπησε, έκανε 2 μέτρα μπροστά και πάρκαρε. Το τι χριστοπαναγιες άκουσε από έναν θείο μου που ήταν στο μπαλκόνι μαζί μας ακόμα το θυμάμαι. Όταν μετά από κάνα χρόνο πήρε ένα καινούργιο Auris μπήκα πολλές φορές στο πειρασμό να κάνω |λογοκρισία| αλλά σκέφτηκα ότι δεν είμαι σαν αυτήν. Κακώς, θα ήταν γαμάτο το συναίσθημα.

.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#570170 Κ δεν θα άξιζε το κόπο ενώ για λαμαρίνες που επιδιορθώνονται μιλάμε :)

Το Ford μου δεν είχε κλείσει ούτε χρόνο. Μια ωραία πρωία στο παλιό περιφερειακό Θεσσαλονίκης καθώς πήγαινα να πάρω την τότε κοπέλα μου, βλέπω έναν οδηγό σε φορτηγό οδικής να παίζει με το κινητό. Γλίτσα ο δρόμος κάτω , γέλασα κιόλας
"μα καλά παίζει με το κινητό τέτοια ώρα/όχημα/στιγμή" κ σταμάτησα στο φανάρι.

Ακόμα θυμάμαι οτι έπαιζε των Tool τo Parabola και πήγα να δυναμώσω την ένταση όταν είδα ένα πράσινο κρυσταλλάκι/τζαμάκι να χτυπά πάνω στο ταμπλώ. Προφανώς είχε πέσει πάνω κ με έριξε πάνω στον επόμενο κι ο επόμενος σε ένα ρουμάνικο Audi.
Με το που βγήκα απο το αμάξι , πονούσα αρκετά στον αυχένα κ ξεκίνησαν οι τριγύρω να τον βρίζουν εν χορώ.
Δεν είχα κάτι , έδειξαν οι ακτινογραφίες (αν κ ο αυχένας μου έπαθε κάτι μικρό όπως έδειξαν τα επόμενα χρόνια) ενώ το αμάξι δεν είχε επηρεαστεί δομικά ή να έχουν ανοίξει αερόσακοι.
Είχε γέλιο κ λίγο η όλη ιστορία, αφού σε κάποια φάση , ο τυπάς πήγε να το παίξει "νταξ, δεν έγινε κ τίποτα " κ είχα θείο κ πατέρα να κοντεύουν να του χιμήξουν ενώ τσατίστηκε κ ο Ρουμάνος (του το μετέφρασαν ) :lol:

Περιττό να πω οτι απο τότε είναι που προσέχω απο που παίρνω αυτοκίνητο αφού στην αντιπροσωπεία έγινε όργιο , μέχρι κ τα φώτα του 1.4 πήγαν να μου βάλουν για να γλυτώσουν αλλά τους πήρα φαλάγγι , όπου μπορούσα.
Άβαταρ μέλους
By JASON21_90
#809401 Γειά και από μένα! Σε λίγες μέρες παραλαμβάνω και 'γω το ολοκαίνουργιο renault clio και πρώτο επί της ουσίας αμάξι που θα είναι ολόδικό μου. Όπως γράφετε όλοι με την ασφάλεια και συναγερμό είμαστε καλυμμένοι.

Δυστυχώς θα είναι παρκαρισμένο έξω (Πειραιά μεριά) και θα έχω κάνει ασφάλεια συν τον συναγερμό της αντιπροσωπείας που φαντάζομαι δεν πολυπροσφέρει και κάτι ιδιαίτερο.

Έχετε να προτείνετε κάτι πάνω σε αυτά ή να μείνω ως έχει ;
Άβαταρ μέλους
By JASON21_90
#809422
Anonymous Founder έγραψε:Μια χαρά είσαι. Με γεια και καλοτάξιδο!


Να 'σαι καλά φίλε! Θα βάλω και φωτογραφία όταν με το καλό θα το παραλάβω!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#809437 καλοταξιδη η κλιο!