Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By tzoumerkiotis
#567657 Μετά από μεγάλη έρευνα βρέθηκε και αγοράστηκε Nissan Micra 1,5 dci . Πρώην κάτοχος ημεδαπός , το έκανε εισαγωγή από Ιταλία , το 11, το δίνει λόγω ηλικίας. Όλα τα χαρτιά του από Nissan , ατρακάριστο και με 110.000 χιλιόμετρα.
Μέχρι στιγμής γράφει 4,6 λίτρα με καθοδικές τάσεις, περιέργως πατάει καλά , έχει καλά φρένα και ωραίο τιμονάκι. Στην επιτάγχυνση ακούγεται αλλά σε σταθερές στροφές ηρεμεί. Ξέρω είναι Euro 4 , αλλά εδώ επαρχία θα κινείται, οπότε.....
Τιμή ιδιαιτέρως χαμηλή , με σκοπό το πλεόνασμα να διατεθεί στο SUV, στο οποίο οι εναλλακτικές όλο και λιγοστεύουν.
Δυστηχώς είναι κακάσχημο.....
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#567697 Καλά και αυτό χάλια ήταν...
Το καινούργιο πάλι είναι πολύ όμορφο, αλλά ακριβό.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#567853
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ το βρίσκω μια χαρά το σχέδιό του. Το επόμενο ήταν χάλια! :help:


+πολλά
Για σχέδιο μικρού αυτοκινήτου πόλης, ήταν θρίαμβος. Το δε επόμενο ήταν πανωλεθρία, θα μπορούσες να πεις ότι το ινδικό προηγείτο χρονικά του βατραχιού.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#567855 Θα αντιμετωπίσεις και εσύ τα 3 σοβαροτατα και ανεπιτρεπτα προβλήματα που ταλαιπωρησαν τους κατόχους του Micra Κ12.
1. Ευαίσθητη εξωτερική χειρολαβη πόρτας του πορτμπαγκαζ. Κακή συναρμογη και μπορεί να σου μείνει στο χέρι ιδίως σε παγωνιες.
2. Κακής ποιότητας υφασματινη ταπετσαρία εσωτερικά στις πόρτες. Ξεκολλανε και φαίνονται χάλια και αν είναι μπεζ ή γαλάζιες λερωνονται εύκολα.
3. Χάλια δέρματα. Δεν υπάρχει Nissan στην ευρωπαϊκή αγορά με δέρμα της προκοπής.
Bonus προβληματαρα επειδή έχεις το f/l με το 2din ραδιοcd. Το cd player σε κάποιο τρανταγμα στο δρόμο μπορεί να σταματήσει. Λύση να πατήσεις ξανά το play και να αποφεύγεις τις λακουβες.

Καλοταξιδο! ;)
Άβαταρ μέλους
By tzoumerkiotis
#568283 Ευχαριστώ για τις ευχές.
Μέχρι στιγμής έχω αντιμετωπίσει το 2. , αλλά αδιαφορώ , δεν έχει προσλάβει μεγάλες διαστάσεις το θέμα. Ευτυχώς είναι σκούρες.
Τα προβλήματα του σχεδιασμού για μένα είναι 2, πρώτον πίσω οι ψηλοί κάπως βρίσκουν λόγω της κεκλιμένης οροφής και δεύτερον τα φώτα έτσι που προεξέχουν νιώθω ότι τη νύχτα , "τραβούν" το βλέμμα σου προς τα εκεί ....
Βέβαια εχει πάρα πολύ καλή ορατότητα και διαβάζεις πολύ καλά τις γωνίες του.