Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By 224v
#568760 Μια χαρα επιλογή εκανες και ευχομαι να το χαρεις εσυ κα τα κορίτσια. Όταν θα το "μαθουν" θα το παιζουν στα δάκτυλα όπως λεγαμε εμεις οι παλιοι. Δειξε τους τα συστηματα σφαλειας αλλα δες μετα από καποιο χρονικο διάστημα αν τα εχουν ενεργοποιημένα... μερικα από αυτά σιγουρα θα τα εχουν OFF. Ισως και εσυ όταν το παιρνεις να τα βγαζεις.

Αληθεια ποσοι εδώ μεσα τα εχουν όλα στο ΟΝ?? στην καθημερινοτητα τους...Φυσικα δεν εννοω τα ESP, και τα παρομοια για ευσταθεια κλπ, (ο καθεναςτα λεει και διαφορετικα. αλλα αυτά για αλλαγη λωρίδας, να φρεναρει οποτε θελει ο αισθητήρας κ.λ.π. οσοι φιλοι τα εχουν αφου τα επαιξαν αρκετα τα εκλεισαν γιατι εκνευριζουν οδηγο και συνεπιβάτες...
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#568782
elteo έγραψε:Πωπω πόσο άκυρος είσαι ρε adreasdik.... :thumbsdown: Συζήτηση κάνουμε. Μια χαρά απάντησε ο kantoniou και έτσι όπως το θέτει με βρίσκει σύμφωνο. Δεν είπα να μην υπάρχουν καθόλου εννοείται. Απλά είπα να μην τρελαινόμαστε και εφησυχαζουμε ως οδηγοί γιατί και αυτά δεν είναι τέλεια. Πχ αυτόματο φρενάρισμα.


Εγώ είμαι άκυρος και εσύ κάνεις κουβέντα προσπαθώντας τι;
Να τον πείσεις ότι έκανε λάθος επιλογή και καλύτερα να έπαιρνε κάτι άλλο κι ας μην είχε τα συστήματα ασφαλείας;
Και εγώ τη γνώμη μου είπα ότι καλύτερα που διάλεξε αυτό με τα συστήματα ασφαλείας και ότι η επιλογή δεν έγινε στη τύχη αλλά το έψαξε ο άνθρωπος.
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#568787 Ειρηνη υμιν.

Οταν ζηταμε αποψη στο φορουμ, ειναι αυτονοητο οτι θα ακουσουμε και αντιθετες απο τις δικες μας αποψεις, ακομη και κριτικη.

Βεβαια, οταν κανουμε κριτικη στην αποφαση του αλλου, θα πρεπει να λαμβανουμε υποψη τα δικα του κριτηρια και οχι τα δικα μας. Να συνεισφερουμε δηλαδη με πληροφοριες, γνωσεις και προσωπικες εμπειριες, αλλα υπο το πρισμα που ψαχνει ο ερωτων.

Αποψεις του τυπου το Α αυτοκινητο ειναι πολυ χειροτερο απο το Β, με τα δικα μας κριτηρια, ειναι μαλλον αχρηστες.

Εγω προσπαθησα να εξηγησω τι εψαχνα, για ποιους λογους ειχα συγχυση στις προτεραιοτητες και με ποια κριτηρια τελικα επελεξα. Το βασικο ειναι οτι βρηκα αυτο που μου εκανε το "κλικ" και ειμαι πολυ ικανοποιημενος, οπως και η φαμιλια. Σε οποιον δεν αρεσει η επιλογη μου, καλη καρδια. :s_roses

Προσωπικα βοηθηθηκα πολυ απο τις αποψεις που ακουσα και σας ευχαριστω και παλι.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#568797 Μια χαρα επιλογη εκανες για εσενα που θα το πληρωσεις.
Having said that, τι εννοεις πως τις ψηνεις?

Πας, το παραγγελνεις και αυτο ηταν :lol:

Δεν υπαρχει περιπτωση να σου πουν μετα δεν μπαινω μεσα, δεν το οδηγω, δεν το θελω κλπ

Να στο πω αλλιως, εγω θα διαλεγα αμαξι και θα τις αφηνα να επιλεξουν το χρωμα. Αφου ειχαν λογο στο αμαξι, το χρωμα δικο μου :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#568804 Να πούμε πάντως ότι σε πολλά αυτοκίνητα το αυτόματο φρενάρισμα ενεργοποιείται αρκετές φορές χωρίς πραγματικό λόγο και αυτό είναι επικίνδυνο.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#568806 Αμφιβάλλω ότι είναι "πολλά", αλλά είναι σίγουρα >0,
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#568812 Τα ίδια κάποιοι έλεγαν κάποτε και για το ABS και για το ESP. Σήμερα νομίζω έχουμε όλοι πεισθεί για την χρησιμότητά του.
Σε άλλα, το Stonic αν και ωραίο, είναι νομίζω σαν ένα hatchback στο ύψος. Αυτή την εντύπωση μου είχε δώσει από κοντά επίσης, ήταν ελάχιστη η διαφορά του σε ύψος.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#568816 Αν εσύ δεν θεωρείς πρόβλημα να φρενάρει το αυτοκίνητο μόνο του στα καλά του καθουμένου... :help: Έχει συμβεί σε φίλο μου με Χ1 και το έχω ακούσει και σε αρκετά Suzuki. :vava:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#568819 Φυσικά και είναι πρόβλημα και αντιλαμβάνομαι πως μπορεί να υπάρχουν και τέτοια, αλλά αυτό δεν αναιρεί την χρησιμότητά του. Είναι δεδομένο πως σε καινούριο αυτοκίνητο θα πρέπει να υπάρχει. Είναι το πιο σημαντικό σύστημα ενεργητικής ασφάλειας μετά το ESP.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#568841
REALZEUS έγραψε:Αν εσύ δεν θεωρείς πρόβλημα να φρενάρει το αυτοκίνητο μόνο του στα καλά του καθουμένου... :help: Έχει συμβεί σε φίλο μου με Χ1 και το έχω ακούσει και σε αρκετά Suzuki. :vava:
Δεν μου έχει τύχει, αν και έχω φάει το warning ότι ερχόταν... Αν είναι να σου κάνει και 1_2 φορές αχρειαστη παρέμβαση αλλά να σε σώσει και άλλες τόσες από τρακο, χαλάλι, μέχρι να το τελειοποιησουν
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#568845
REALZEUS έγραψε:Αν εσύ δεν θεωρείς πρόβλημα να φρενάρει το αυτοκίνητο μόνο του στα καλά του καθουμένου... :help: Έχει συμβεί σε φίλο μου με Χ1 και το έχω ακούσει και σε αρκετά Suzuki. :vava:

Καποιος πωλητης (δεν θυμαμαι σε ποια εταιρεια) μου ειπε οτι το ΑΕΒ δεν λειτουργει αν δεν ειναι δεμενες οι ζωνες, για να μην σε καρφωσει στο παρμπριζ...