Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By edmond
#808912
Focusman91 έγραψε:Περίεργος τρόπος να σου πουν ότι θέλουν να διώξουν στοκ για την έλευση του Clio fl.

.

Σημασιολογικό Γιώργο.
Πρακτικά ίδιο μαγαζί είναι και του προτείνουν παραπλήσιο εμπόρευμα από το διπλανό ράφι, μόνο που στην προκειμένη περίπτωση δεν είναι από διπλανό αλλά από πιο πάνω!
Το ότι όπου να' ναι βγαίνει το f/l δεν νομίζω να λέει κάτι στο να πρέπει οπωσδήποτε να ξεστοκάρουν τεμάχια, έτσι κι αλλιώς είναι ένα μοντέλο το οποίο και μόνο τα εταιρικά να βάλεις που δυνητικά φεύγουν 10-10, φτάνει για την επιχείρηση. Βασικά είναι απλώς μια συγκυρία, ευτυχής για έναν υποψήφιο αγοραστή σαν τον φίλο από πάνω.
Νταξ, το ότι οι τιμές έχουν φτάσει εκεί, είναι κάτι που πρέπει -επιτέλους- να αποδεχθούμε!! :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#808913
edmond έγραψε:Το ότι όπου να' ναι βγαίνει το f/l δεν νομίζω να λέει κάτι στο να πρέπει οπωσδήποτε να ξεστοκάρουν τεμάχια, έτσι κι αλλιώς είναι ένα μοντέλο το οποίο και μόνο τα εταιρικά να βάλεις που δυνητικά φεύγουν 10-10, φτάνει για την επιχείρηση. Βασικά είναι απλώς μια συγκυρία, ευτυχής για έναν υποψήφιο αγοραστή σαν τον φίλο από πάνω.

δεν ειναι συγκυρια,παντα ετσι κανουν οταν εχουν στοκ,και ερχονται νεα μοντελα.
edmond έγραψε:, το ότι οι τιμές έχουν φτάσει εκεί, είναι κάτι που πρέπει -επιτέλους- να αποδεχθούμε!! :s_dunno


κλιο με τα 100 αλογα lpg πριν 1,5 χρονο οταν ψαχνομουν για το πρωτο κλιο που εφερα απο Γαλλια,το ειχαν 13.700 σε προσφορα.Δεν ηταν techno,αλλα η διαφορα στα χρηματα ειναι εξωφρενικη.
Ολοι προσπαθουν να βγαλουν τα σπασμενα του κορωνοιου.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#857129 Χωρίς ακόμα να έχω πουλήσει το civic, έχω μπει στο τριπάκι να κοιτάω για καινούργιο. Λόγω μειωμένου budget λίγα είναι αυτά που μπορώ να κοιτάξω. Το budget αντικειμενικά καλό είναι, αλλά για 3-4 χρόνια πριν. Τώρα για κουβαδάκια μόνο.

Σίγουρα θέλω κάτι πιο ψηλό απ'ότι το civic αλλά και με χώρους. Μέχρι τώρα έχω δει από κοντά Aygo X και KIA Stonic και αναμένω να κάνω τεστ ντράιβ.

Θεωρητικά κοιτάω για 16-20Κ (με δάνειο προφανώς κι εξαρτάται πόσο θα φύγει ο σιβίκουλας). Άρα σ'αυτά τα λεφτά το υβριδικό το ξεχνάμε :(
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#857131 Μήπως εννοείς 18;

https://www.dacia.gr/cars/spring/overview.html


από
18.950 €

ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ
(τιμή με την κρατική επιδότηση του προγράμματος
ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ - Β' ΚΥΚΛΟΣ)

ΔΕΝ θέλω ηλεκτρικό. Μέχρι υβριδικό που δεν χρειάζεται φόρτιση.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#857133
Dimitris_P έγραψε:Χωρίς ακόμα να έχω πουλήσει το civic, έχω μπει στο τριπάκι να κοιτάω για καινούργιο. Λόγω μειωμένου budget λίγα είναι αυτά που μπορώ να κοιτάξω. Το budget αντικειμενικά καλό είναι, αλλά για 3-4 χρόνια πριν. Τώρα για κουβαδάκια μόνο.

Σίγουρα θέλω κάτι πιο ψηλό απ'ότι το civic αλλά και με χώρους. Μέχρι τώρα έχω δει από κοντά Aygo X και KIA Stonic και αναμένω να κάνω τεστ ντράιβ.

Θεωρητικά κοιτάω για 16-20Κ (με δάνειο προφανώς κι εξαρτάται πόσο θα φύγει ο σιβίκουλας). Άρα σ'αυτά τα λεφτά το υβριδικό το ξεχνάμε :(

Θα πω Yaris Cross, μπορει να ειναι εκτος μπατζετ αλλα ετσι ηταν κι με τη τηλεοραση που εψαχνες και το διπλασιασες :innocent:

Απο την αλλη λες θες χωρους και ειδες το AygoX??????
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#857141
PaNick67 έγραψε:Θα πω Yaris Cross, μπορει να ειναι εκτος μπατζετ αλλα ετσι ηταν κι με τη τηλεοραση που εψαχνες και το διπλασιασες :innocent:

Το ίδιο είναι; :lol:

PaNick67 έγραψε:Απο την αλλη λες θες χωρους και ειδες το AygoX??????

Άσε, με δυσκολία μπήκα. Αλλά δεν το αποκλείω, τουλάχιστον μέχρι το τεστ ντράιβ. Πιο πολύ ο σκύλος θα απογοητευτεί που δεν έχει πίσω παράθυρα :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#857143 To Civic πωλείται επειδή πάλιωσε; Έχει χιλιόμετρα; Εννοώ, αν δεν μπορείς να πάρεις κάτι που σου αρέσει, γιατί να το αλλάξεις; AygoX και χώροι, είναι λίγο ανέκδοτο.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#857144
Dimitris_P έγραψε:
PaNick67 έγραψε:Απο την αλλη λες θες χωρους και ειδες το AygoX??????

Άσε, με δυσκολία μπήκα. Αλλά δεν το αποκλείω, τουλάχιστον μέχρι το τεστ ντράιβ. Πιο πολύ ο σκύλος θα απογοητευτεί που δεν έχει πίσω παράθυρα :lol:


Κατσε ρε Μητσο. Ποιο αυγο εξ τωρα. Μεινε με το τωρινο, παρε μεταχειρισμενο, κανε κατι. Να πας σε αυγο εξ για κυριο αμαξι??? Δε χωρας να μπεις, δεν εχει παραθυρα, δεν δεν δεν :dizzy: Καλυτερα κανα Mahindra. Στο κατω κατω μην παρεις τηλεοραση ρε συ. Ο σκυλος καταρχην δε θα χωραει, πριν φτασει να τον ενοχλει το παραθυρο που δεν εχει.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#857148
Anonymous Founder έγραψε:To Civic πωλείται επειδή πάλιωσε; Έχει χιλιόμετρα; Εννοώ, αν δεν μπορείς να πάρεις κάτι που σου αρέσει, γιατί να το αλλάξεις; AygoX και χώροι, είναι λίγο ανέκδοτο.

Είναι 10 χρονών με 150Κ. Από θέματα κιχ, αλλά diesel Euro5. Μη μου μείνει αμανάτι
Άβαταρ μέλους
By edmond
#857152 Γιατί πρεμούρα για το Ε5;
Όχι τιποτ' άλλο αλλά γλυκοκοιτάζω κάτι capturάκια γλύκισμα αλλά πολλά είναι Ε5. Τι να μέλλει γενέσθαι άραγε;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#857154
Dimitris_P έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:To Civic πωλείται επειδή πάλιωσε; Έχει χιλιόμετρα; Εννοώ, αν δεν μπορείς να πάρεις κάτι που σου αρέσει, γιατί να το αλλάξεις; AygoX και χώροι, είναι λίγο ανέκδοτο.

Είναι 10 χρονών με 150Κ. Από θέματα κιχ, αλλά diesel Euro5. Μη μου μείνει αμανάτι

Δεν υπάρχει καμία τέτοια περίπτωση. Στην Ελλάδα ακόμη και να μπουν περιορισμοί, θα αφορούν Αθήνα άντε και Θεσσαλονίκη και ασφαλώς όλοι θα τους γράφουν στα @@ τους όπως και τους προηγούμενους.
Εντελώς παράλογο το βρίσκω να πουλήσεις ένα καλό αμάξι, αγοράζοντας κάποιο χειρότερο. Η αξία του δεν θα μειωθεί ιδιαίτερα από εδώ και πέρα. Κράτησέ το. :rtfm:
Α, επίσης, πάρε και φθηνότερη τηλεόραση, δεν υπάρχει λόγος να σκάσεις 1 χιλιάρικο. :s_biggrin