Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#651679
red_monster έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Ο 150άρης ήταν αρκετά αξιόπιστος (για BMW), ο 170άρης έβγαζε πολλά και διάφορα.

ΥΓ: Για Astra που αναφέρθηκαν, είχαν κι αυτά πολλά προβλήματα με την οροφή. Επειδή όμως προβλήματα έχω ακούσει για σχεδόν όλα τα CC, καταλήγω μάλλον ότι είναι θέμα λειτουργίας και συντήρησης περισσότερο.


Ο 150αρης έβγαζε θεματάκια, αν ο 170αρης ήταν χειρότερος δεν το γνωρίζω


Δεν ξέρω για τον 150ρη για σοβαρά προβλήματα. Ο 170 έβγαζε σε μπεκ και πολλαπλασιαστές.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#651687 Ο 150άρης, εκτός από τους κλασσικούς πολλαπλασιαστές, έχει και ένα ψιλοθέμα με φλάντζα ψευτοκάπακου και κάρτερ (κόστος αντικατάστασης και των δύο έως 200 ευρώ) και δεν νομίζω κάτι άλλο :hmmm:




Ελπίζω τουλάχιστον... :ninja:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#651691
markvag έγραψε:Ο 150άρης, εκτός από τους κλασσικούς πολλαπλασιαστές, έχει και ένα ψιλοθέμα με φλάντζα ψευτοκάπακου και κάρτερ (κόστος αντικατάστασης και των δύο έως 200 ευρώ) και δεν νομίζω κάτι άλλο :hmmm:




Ελπίζω τουλάχιστον... :ninja:
Εγώ πάλι με τον 170ρη φλάντζα ψευροκαπακου άλλαξα ενώ πολλαπλασιαστες όχι

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#651695 Αφού δεν θέλει υφασμάτινη οροφή ο άνθρωπος.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#651700
markvag έγραψε:Ο 150άρης, εκτός από τους κλασσικούς πολλαπλασιαστές, έχει και ένα ψιλοθέμα με φλάντζα ψευτοκάπακου και κάρτερ (κόστος αντικατάστασης και των δύο έως 200 ευρώ) και δεν νομίζω κάτι άλλο :hmmm:




Ελπίζω τουλάχιστον... :ninja:


Αν θυμάμαι καλά, 2 από τα z4 e85 2.0 που κοίταξα είχαν θέμα με το valvetronic.

Σίγουρα δεν είναι φθηνό σπορ ένα slk η ένα z4 αυτής της γενιάς (ούτε ένα ΤΤ :lipsealed: )
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#652775 Παιδες πραγματικα ευχαριστω ολους για τις προτασεις, κοιταω διαφορα και προσπαθω να φτιαξω πλανο. Εκτιμω αυτο που κανετε αφανταστα.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#652858 Τρίαινα για μένα άσε τα κιμπαρικα χαρντοπ και ψάξε το σενάριο slk.
Εναλλακτικά ΤΤ μκ1 ή ακόμα πιο ορθολογικά ΜΧ5 μκ3.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#652859
EDDIE_147 έγραψε:Τρίαινα για μένα άσε τα κιμπαρικα χαρντοπ και ψάξε το σενάριο slk.
Εναλλακτικά ΤΤ μκ1 ή ακόμα πιο ορθολογικά ΜΧ5 μκ3.


Για το ζετέσσερο γιατί δε βγαίνεις στο τηλέφωνο;
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#652861 Ζετεσσερο παίρνεις αν έχεις κόλλημα με το σχήμα, κινητήρα κλπ.
Αλλιώς slk (μκ2) είναι πολύ σωστότερη επιλογή από πολλές απόψεις.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#652896
dimik έγραψε:Τι τελικά δεν θα πάρει Elise?

< >


Σκεψου να παρκαρω Elise στο δρομο στην Αμφιαλη...
Btw ενα στενο παρακατω πρεπει να παιζει ανεπισημο αλισβερισι με οχηματα, καθε τοσο σκαει και ενα καλο, πριν μερικους μηνες επαιζε Opel GT, τωρα ειναι προς bmw μερια.

diplomat έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Τρίαινα για μένα άσε τα κιμπαρικα χαρντοπ και ψάξε το σενάριο slk.
Εναλλακτικά ΤΤ μκ1 ή ακόμα πιο ορθολογικά ΜΧ5 μκ3.


Για το ζετέσσερο γιατί δε βγαίνεις στο τηλέφωνο;


Ρε σαταναδες μου καιτε τα σωθικα :help: αυτα εχουν υφασμα οροφη και το λυπαμαι και το φοβαμαι (τυχαιος μαλακας plus δεκαοχτούρες με afterburner) να το παρκαρω στο δρομο, αλλιως εξεταζα και αυτες τις περιπτωσεις που λετε οπως και κανα CLK να ειμαι μαουνιερης, καπεταν Αντρεας Ζεπος, αρχοντανθρωπος κλπ
Οπως παντα, υπαρχει η εσωτερικη διχογνωμια, η :inlove: αρεσκεται σε ΤΤ και Ζ4 και δεν αρεσκεται τα CLK που ειναι λεει για γερους. :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#652899
trident1971 έγραψε:Σκεψου να παρκαρω Elise στο δρομο στην Αμφιαλη...

Δεν θελω να στο χαλασω αλλα δεν χωρας στην Elize, κι αν χωρεσεις, δεν βγαινεις μετα. Εκει θα μεινεις :lol: :lol:
trident1971 έγραψε:Ρε σαταναδες μου καιτε τα σωθικα :help: αυτα εχουν υφασμα οροφη και το λυπαμαι και το φοβαμαι (τυχαιος μαλακας plus δεκαοχτούρες με afterburner) να το παρκαρω στο δρομο, αλλιως εξεταζα και αυτες τις περιπτωσεις που λετε οπως και κανα CLK να ειμαι μαουνιερης, καπεταν Αντρεας Ζεπος, αρχοντανθρωπος κλπ
Οπως παντα, υπαρχει η εσωτερικη διχογνωμια, η :inlove: αρεσκεται σε ΤΤ και Ζ4 και δεν αρεσκεται τα CLK που ειναι λεει για γερους. :s_tongue

Δεν παθαινουν κατι οι οροφες, εκτος απο κακοβουλες βεβαια, αλλα τετοιες μπορει να συμβουν σε καθε αμαξι που δειχνει. Αν δεν το κυκλοφορεις συχνα με μια μιση κουκουλα εισαι ΟΚ.

Οσο για την CLK που ειναι για γερους, παρκαρε διπλα σε πεζοδρομιο ψηλο με οποιο απο αυτα και προσπαθησε να βγεις .....να δεις πως φαινονται τα χρονια :svivhaha: ( μου το εκανε φιλος με 308CC και τον εβριζα μερες ) :lol:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#652902
Νίκος Παππάς έγραψε:
trident1971 έγραψε:Σκεψου να παρκαρω Elise στο δρομο στην Αμφιαλη...

Δεν θελω να στο χαλασω αλλα δεν χωρας στην Elize, κι αν χωρεσεις, δεν βγαινεις μετα. Εκει θα μεινεις :lol: :lol:
trident1971 έγραψε:Ρε σαταναδες μου καιτε τα σωθικα :help: αυτα εχουν υφασμα οροφη και το λυπαμαι και το φοβαμαι (τυχαιος μαλακας plus δεκαοχτούρες με afterburner) να το παρκαρω στο δρομο, αλλιως εξεταζα και αυτες τις περιπτωσεις που λετε οπως και κανα CLK να ειμαι μαουνιερης, καπεταν Αντρεας Ζεπος, αρχοντανθρωπος κλπ
Οπως παντα, υπαρχει η εσωτερικη διχογνωμια, η :inlove: αρεσκεται σε ΤΤ και Ζ4 και δεν αρεσκεται τα CLK που ειναι λεει για γερους. :s_tongue

Δεν παθαινουν κατι οι οροφες, εκτος απο κακοβουλες βεβαια, αλλα τετοιες μπορει να συμβουν σε καθε αμαξι που δειχνει. Αν δεν το κυκλοφορεις συχνα με μια μιση κουκουλα εισαι ΟΚ.

Οσο για την CLK που ειναι για γερους, παρκαρε διπλα σε πεζοδρομιο ψηλο με οποιο απο αυτα και προσπαθησε να βγεις .....να δεις πως φαινονται τα χρονια :svivhaha: ( μου το εκανε φιλος με 308CC και τον εβριζα μερες ) :lol:



Εχω χασει καμμια 18-20 κιλα απο τοτε που εχεις να με δεις, οπότε μπορει να χωραω :rtfm:
Στην τσεπη δεν χωραει ομως

Το ξερω για τη δυσκολία και στα αλλα, ενας φιλος που εχει ΜΧ 5, οταν το πηρε πριν 2-3 χρονια ειπε "τωρα μπορω να το αγορασω και θα το κρατησω για οσο μπορουμε να μπαινοβγαινουμε απο μεσα" :s_tongue