Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#559952
belgarion έγραψε:Όταν ήταν να πάρω το Clio η εναλλακτική μου ήταν το Yaris diesel. Ο εδώ έμπορος μου έδινε τιμή 300+€ πάνω από τον κατάλογο και πήρα τηλέφωνο σε Κοζάνη και Καστοριά. Και οι 2 μου έδωσαν γραπτές προσφορές μέσω e mail , αυτός από την Καστοριά μάλιστα προθυμοποιήθηκε να φέρει το αυτοκίνητο κάποιο Σάββατο Γιάννενα για να το κάνω test drive. Η απάντηση του πωλητή εδώ όταν του έδειξα τις γραπτές προσφορές (έβγαινε γύρω στα 500€ αν θυμάμαι καλά η διαφορά) ήταν "μα θα κυκλοφορείς με πινακίδες άλλου νομού;" . Που φυσικά απάντησα ότι για 500€ κυκλοφορώ και με πινακίδες Τιμπουκτού. Τελικά πήρα το Clio βέβαια οπότε τζάμπα ο κόπος. 11/2013 όλα αυτά

Ενδιαφέρον, δεν το περίμενα. Θα δοκιμάσω κι εγώ από Δευτέρα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#559975
g8777 έγραψε:Εμένα δεν είχε καταδεχτει καν να βγει ο μηχανικός να κοιτάξει το Polo στην μονάδα της Χιουνται μόλις άκουσε mileage. Έφτιαξαν τουπε βλεπεις και αυτοί. :roll:


:lol: :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By lazarefa
#560004
Γιώργης έγραψε:
lazarefa έγραψε:Καλησπερα και χρονια πολλα.
Τελικα ο αδερφος μου εκλεισε στις 24/12 το Opel Crossland X αυτοματο πετρελαιο, στη βασικη πλην καλα εξοπλισμενη εκδοση με μονα εξτρα το μεταλλικο χρωμα και ρεζερβα αναγκης. Τελικη τιμη 19600 ευρω, σχεδον 1000 ευρω κατω απο την τιμη που διαπραγματευοταν με εξουσιοδοτημενους της Αθηνας. Η συμφωνια εγινε με εξουσιοδοτημενο στη Μακεδονια, οπου συν τοις αλλοις του εκαναν μια πολυ δελεαστικη προσφορα αγορας του τωρινου του οχηματος, Toyota Auris 1.6 MMT 3Θ 2010 με 83.000 χλμ. Του προτειναν αγορα για 7100 ευρω και φυσικα δεχτηκε.
Απο οικονομικη σκοπια νομιζω οτι πετυχε διανα, και σαν τιμη αγορας του καινουριου και σαν τιμη αγορας του οχηματος του.
Παραλαβη του ειπαν μεσα Μαρτιου.
Ευχαριστω για τις προτασεις σας.
Καλες γιορτες σε ολους.

Αν επιτρέπεται, την προσφορά από το εξουσιοδοτημένο της Μακεδονίας την πήρε τηλεφωνικά; Αν είναι τόσο εύκολο να αρχίσω κι εγώ τα τηλέφωνα, τουλάχιστον στους γειτονικούς νομούς. Μου φαίνεται δύσκολο βέβαια να ασχοληθούν σοβαρά απ'το τηλέφωνο αλλά μπορεί να κάνω και λάθος :hmmm:

Την προσφορά την πήρε από κοντά με επίσκεψη στην έκθεση παραμονές γιορτών. Στην περιοχή ήταν έτσι κι αλλιώς λόγω των ημερών οπότε δεν έχανε κάτι αν έκανε μια βόλτα στην έκθεση.