Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#554145
citastak έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:5.000 service;
Είσαι σίγουρος ότι ήταν τακτική συντήρηση και όχι αλλαγή συμπλέκτη ή κάποια βλάβη;


Σε εξουσιοδοτημένο μπορεί να παίζουν ότι τιμές να'ναι.
Υπάρχουν εξειδικευμένα που είναι πολύ πιο λογικά. Σίγουρα θα είναι πιο ακριβή η συντήρηση από το Leon, αλλά όχι κάτι τραγικό.
Αν ο μόνος αποτρεπτικός παράγοντας είναι το σέρβις, θα έλεγα να το ξαναδούμε.


Όχι κάτι τραγικό σε σχέση με το leon?
Άβαταρ μέλους
By citastak
#554146 πιο ακριβό σε σχέση με το Leon, αλλά όχι 10 φορές πάνω (με το παράδειγμα του 5χίλιαρου).
Π.χ. γνωστός άλλαξε ιμάντες σε 911 με κανά χιλιάρικο. Το οποίο δεν είναι λίγο σε καμία περίπτωση, αλλά κάποτε έδινες 500 ευρώ για ιμάντες σε Renault.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#554155 Εδώ πάμε να γλιτώσουμε από τα έκτακτα του Audi και θα πάω να μπλέξω μεταχειρισμένο κάποιας ηλικίας και μάλιστα Porsche? Δεν υπάρχουν αυτά. Ούτε τον κυβισμό μπορώ να αντέξω ούτε τη συντήρηση και γενικώς δε μπορώ να το υποστηρίξω.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#554161 For the record η τελική τελική τιμή του Cupra έχει πάει στα 34.870€. Τουτέστιν 1Κ έκπτωση.

Οριακές καταστάσεις. Πρέπει να γίνει κάποιο θαύμα και μάλιστα πολύ σύντομα με το Audi για να έχει ευτυχή κατάληξη το project.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#554162 Στέφαν αν το γουστάρεις τόσο πολύ, ζμπρωξε λίγο λιγότερο το audi μπας κ φύγει...

.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#554163 Το ρίχνω κάθε μέρα το Audi. Από ένα σημείο και μετά όμως δε θα μου βγαίνει η διαφορά και δε θέλω για άαααλλη μία φορά να τεντώσω το budget. Κάπου πρέπει να χω ένα όριο στο τι θα εκταμιεύσω.

Βασικά έχει πάνω από μήνα που τα διαθέσιμα Q5 στο car παραμένουν σταθερά στα ±160. Κάτι λέει αυτό. Προφανώς η αγορά έχει στραφεί προς το καινούριο και το βρίσκω πολύ λογικό. Αυτός που είχε καημό ένα Q5, πήρε με 20Κ ένα B-Suv και είναι και ευχαριστημένος.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#554164 Mε παρομοια χρηματα αγοράζεις του κουτιου T-Roc 1.0. Είναι το ιδιο? Όχι, αλλα φαινεται ωραιο και οι μαζεμένες διαστασεις είναι συν για τις πολεις. Συν τα ποιο χαμηλα παγια.
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#554165 Άμα ο φόρος πολυτελείας μηδενίζεται το 2019 γιατί δεν γράφεις ΧΩΡΙΣ ΦΟΡΟ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ έτσι να βγάζει μάτι;

Επίσης με τιμή 19.900 το τηλέφωνο θα χτυπήσει σίγουρα, είναι ψυχολογικό το θέμα, ό άλλος θέλει να βλέπει το 1 μπροστά.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#554166 Νομίζω θα το φάει για ένα χρονο το 308αρι ο πιθανός αγοραστής. Άρα δεν είναι απολύτως ακριβές το ΧΩΡΙΣ και δε θέλω να τους λέω |λογοκρισία| και μετά να μου ζαλίζουν τα φρύδια στο τηλ.

Όσο ψυχολογικό είναι για τον αγοραστή να δει το 1 μπροστά άλλο τόσο είναι και για μένα να βλέπω το 2. Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι σ' αυτή την ιστορία. Θα το δοκιμάσω βέβαια και το 19.900€ αλλά δε θέλω να ρίχνω ένα χιλιάρικο τη μέρα την τιμή. Δεν είναι μαλάκες και οι άλλοι και θα σου πει "έτσι όπως το πάει αυτός σε λίγο θα το δίνει 17Κ οπότε άστο να πέσει κι άλλο".
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#554167 Δεν είναι ακριβές αυτό, για το 2019 θα πληρωθεί φόρος πολυτελείας. Πρέπει να συμπληρώσει 10 χρόνια για να μην υπάρχει φόρος, και ο φόρος αφορά φορολογική χρήση (δηλαδή καθυστερεί ένα χρόνο σε σχέση με τα τέλη...).
:help:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#554168 Στέφανε σε λίγο τα Q5 θα πάνε κάτω απο 17Κ...Ήδη βλέπω πολλά περισσότερα καινουρια στο δρόμο σε σχέση με λίγο καιρό πριν....
Αν πραγματικά σου αρέσει το CUPRA για να δώσεις 35Κ προχώρα πιο άμεσα.Εμένα προσωπικά δε μου πολυαρέσει για να δώσω 35Κ.
Κανένα S3 ελαφρώς μτχ δεν υπάρχει?
Άβαταρ μέλους
By gianik
#554170 Κοίτα, δεν θα τρελαθείς κιόλας...
Την στιγμή που τώρα μιλάμε, μπορεί κάποιος να το κλείνει το cupra. Στα παπάκια σου. Παρήγγειλε καινούριο, 4 μήνες υπομονή..

.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#554171 Ακριβώς. Έτσι το σκέφτομαι κι εγώ. Χώρια που δεν θα μου κάνει καθόλου εντύπωση εάν δε φύγει σε 2 μήνες πχ να το δώσουν και 32Κ...

Γενικώς οι βεβιασμένες κινήσεις δεν ξέρω αν βγαίνουν πάντα σε καλό και την έχω πάθει πολλές φορές έτσι λόγω παρορμητισμού.