Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#542218
Deleted User 1 έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:https://www.car.gr/16337505-mini-cooper-s

Πολλά χλμ, εκτός εγγύησης.
belgarion έγραψε:Μάλλον λίγο για αυτά που ζητάς αλλά θα το προτείνω ως budget επιλογή, Kia Ceed GT 1.6 204ps στα 25.600€?( Και 28.700€ το Proceed)

< >

Όταν υπάρχει Leon FR με 5Κ λιγότερα, ποιος ο λόγος να πας σε αυτό?
Εγγύηση 7 χρόνια ,1600 κυβικά και περισσότερα συστήματα ασφαλείας, οδηγικα το Λεόν θα είναι καλύτερο.

< >
Άβαταρ μέλους
By gto250swb
#542223
drdino έγραψε:
gto250swb έγραψε:
drdino έγραψε:
gto250swb έγραψε:
Mε οτι εχω δει το πιο εντυπωσιακο value for money ηταν ο πεζουρας, πολυ εντυπωσιακο τραβηγμα, (εγω επαθα πλακα αλλα δεν ειμαι συνηθισμενος σε 250+ αλογα). Υποψιαζομαι βεβαια οτι το λεον ειναι ισως και πιο δυνατο. (δεν μου αρεσει σαν σουλουπι).


Βρήκες 308 GTi στο Λονδίνο για td; Πού; Mεταχειρισμενο ρε :lol:


Οκ, τρόμαξα γιατί ήμουν τις προάλλες σε μια Toomeys και ρώτησα για αλλαγή του δικού μου GTi με αυτό αλλά δεν είχαν κάτι, ούτε καν στα πέριξ. :lol: :)


νομιζω σταματησε η παραγωγη για καποιο διαστημα, λογω ρυπων.

Καμια 125 παιζει ή 228 σα του Μορφεα?
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#542225
red_monster έγραψε:Για να γράψω και εγώ την άκυρη μλκ μου...

https://www.car.gr/12712926-fiat-124-spider


Επειδή το είδα εχθές και μου γυάλισε τους οφθαλμούς :inlove: yolo

Μου χει περάσει φευγαλέα απ' το μυαλό...δυστυχώς δεν έχω πάρκινγκ στο σπίτι και αν δε μαμήσει κάνα μαλακιστήρι την κουκούλα, θα το κάνουν κάτι νίντζα γατιά που έχουμε στη γειτονιά και αράζουν αποκλειστικά σε οροφές αυτοκινήτων.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#542254 Να τα ωραία τόπικ...τι λείπει από την BMW 2-series εκτός από τρεις πόρτες και το δικαίωμα να λέγεται hot hatch; Είναι νομίζω ένα αμάξι που θα το κρατήσεις και θα το θυμάσαι για καιρό σε σχέση με το Leon που βλέπεις ή με το i30 που ΔΕΝ θα πάρεις. :lol:

Ποπ, είπε ρε συ ο άνθρωπος ένα 5θυρο hatch και δεν έστειλες μια Εlise να δει. :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#542265 Η 2αρα έχει πολλά που δε μου κάνουν. Αρκετά εκτός εγγύησης, πάνω από το πάτσετ, ψιλοχάλια εξοπλισμός (δεν πρέπει να χει ούτε CC αν βλέπω καλά και σίγουρα δεν έχει καμία συνδεσημότητα με smartphone). Αν ήταν Μ μπορεί και να το συζητούσα, να και δε θα με χάλαγε γενικά να ξεμπλέξω από τα premium.

Επίσης δεν έχω και πολύ εκτίμηση το εν λόγω μοτέρ. Τουλάχιστον σε 5αρα touring που το χω οδηγήσει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#542272 Την 2άρα δεν την παίρνεις για το σήμα, την παίρνεις για το εξαιρετικό πλαίσιο και την πίσω κίνηση. Αν αυτά δεν σου λένε κάτι, μένεις μακριά.
Αν δεν σου λένε βέβαια κάτι, γιατί θέλεις καλά και σώνει 200+ άλογα; :innocent:

Επίσης, για ποια χρήση το προορίζεις; Κυρίως πόλη; Ταξίδια; Θα μπορούσες να δεις κάτι μικρότερο ίσως;
Γιατί υπάρχει και το Mini που είναι γαμάτο, αλλά πανάκριβο, αλλά υπάρχουν και άλλα διαβολάκια αντίστοιχα:
https://www.car.gr/14753165-abarth-595- ... o-aytomato
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#542274 Και το megane δεν βγαίνει σε έκδοση gt αντίστοιχη με το 308; Το φέρνουν Ελλάδα ή μήπως φεύγει πολύ πάνω από τα 30.000 και αυτό;
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#542278 προσθοκίνητο σε αυτά τα άλογα , 250+ , με τίποτα ...είχες και τετρακίνητο στο πρώτο γερό άνοιγμα που θα κάνεις θα ξενερώσεις απο το πως θα κτυπιέται πάνω κάτω ο τροχός , όχι απλώς θα σπινάρει θα κτυπιέται :thumbsdown:
ίσως το καινούργιο fiesta St , με το μπλοκε διαφορικό εννοείτε , εγγυήσεις εχει , αρκεί να μην αρχίσεις τις βελτιώσεις αμέσως κανε υπομονή μέχρι ο τρικύλινδρος να δείξει ότι αντέχει ,πιο ανθρώπινα άλογα και κυβικά θα εχει καλλίτερη μεταπώληση , θα μείνουν και πολλά λεφτά για το ρολόι :)
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#542279 Πάντως αν βάλεις τα κριτήρια που έθεσες στο car τα αυτοκίνητα είναι απελπιστικά λίγα και περιορίζονται σε αυτά του αρχικού ποστ. Αν ανέβαινες πάντως λίγο ακόμα έχει και αυτό:
https://www.car.gr/12514376-honda-civic-type-r
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#542283
Anonymous Founder έγραψε:Την 2άρα δεν την παίρνεις για το σήμα, την παίρνεις για το εξαιρετικό πλαίσιο και την πίσω κίνηση. Αν αυτά δεν σου λένε κάτι, μένεις μακριά.
Αν δεν σου λένε βέβαια κάτι, γιατί θέλεις καλά και σώνει 200+ άλογα; :innocent:

Επίσης, για ποια χρήση το προορίζεις; Κυρίως πόλη; Ταξίδια; Θα μπορούσες να δεις κάτι μικρότερο ίσως;
Γιατί υπάρχει και το Mini που είναι γαμάτο, αλλά πανάκριβο, αλλά υπάρχουν και άλλα διαβολάκια αντίστοιχα:
https://www.car.gr/14753165-abarth-595- ... o-aytomato
Εικόνα


θα αφησει την αμαξαρα για να παρει ψαροκασελα;

το ιδιο φυσικα και για το type R του νιτσε....

μακραν η καλυτερη σου λυση, για την φαση που βρισκεσαι, ειναι η 220 μαζι με ECU Upgrade
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#542284 Κι εγώ δεν έχω καταλάβει ποιο το νόημα για προσθιοκινητο με τόσα άλογα...
Εδώ που τα λέμε ακόμα και με λιγότερα άλογα, τετρακίνητο θα κοίταζα, κάνα impreza ξέρω γω

Αλλιώς με λίγο πάνω από 20 παίρνεις το νέο Focus με 180 άλογα και σου μένουν και πολλά ρέστα
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#542291 Αφού σου αρέσουν το cupra και το i30N δε βρίσκω το λόγο να πας σε μεταχειρισμένο.
Πολύ καλά αμάξια και τα δυο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#542297
Anonymous Founder έγραψε:Την 2άρα δεν την παίρνεις για το σήμα, την παίρνεις για το εξαιρετικό πλαίσιο και την πίσω κίνηση. Αν αυτά δεν σου λένε κάτι, μένεις μακριά.
Αν δεν σου λένε βέβαια κάτι, γιατί θέλεις καλά και σώνει 200+ άλογα; :innocent:

Επίσης, για ποια χρήση το προορίζεις; Κυρίως πόλη; Ταξίδια; Θα μπορούσες να δεις κάτι μικρότερο ίσως;
Γιατί υπάρχει και το Mini που είναι γαμάτο, αλλά πανάκριβο, αλλά υπάρχουν και άλλα διαβολάκια αντίστοιχα:
https://www.car.gr/14753165-abarth-595- ... o-aytomato

H χρήση είναι απλή καθημερινή. Κάνω σύνολο 18-20.000χλμ το χρόνο. Κάθε μέρα κάνω 20χλμ Κηφισίας-Αλεξάνδρας-Πλ. Καραϊσκάκι-Λ.Αθηνών = τρελό πήξιμο, εξ' ού και η προτίμηση στο αυτόματο. 7-8 φορές το χρόνο κάνω Αθήνα-Πορτο Χέλι και σίγουρα άλλο ένα ταξίδι 600-800χλμ με παρέα.

Η 2αρα απορρίπτεται για τους λόγους που προανέφερα αλλά και γιατί ότι σύγχρονη Πενβέ οδήγησα δε με ενθουσίασε. Καλή η πισωκίνηση αλλά θέλει και δύναμη και στήσιμο κτλ και η συγκεκριμένη 2αρα είπαμε δεν είναι καν Μ-πακ.

Καλά το 500αρακι δεν το συζητώ καν. Μιλάμε για αμάξι που θα μπορούσε να είναι 3ο-4ο εάν παράλληλα έχεις και κάνα SUV και άλλο ένα καθημερινό. Για ένα και μοναδικό δεν κάνει.

Κατά τα άλλα προσθιοκίνητο ξεπροσθιοκίνητο θα εξαντλήσω την ιπποδύναμη που μπορώ να πάρω. Θέλω να πάρω 300 άλογα τώρα που μπορώ και δε δίνω λογαριασμό σε κανένα γιατί δεν ξέρεις πότε τι γινεται στο μέλλον.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#542300 Αυτά που κοιτάς είναι λίγα για σένα (με την έννοια ότι θα ξενερώσεις γρήγορα) , κάνε υπομονή να αυξηθεί το πατσετ να πάρεις κάτι που θα γουστάρεις 100% και όχι μια λύση ανάγκης με απλά πολλά άλογα.

< >